BerlínZaMigranty
22.9.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

‚Máme dost místa,‘ skandují tisíce pokrokových Němců dožadujících se VÍCE migrantů z vyhořelého tábora Moria

Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

V neděli se v Německu do ulic vyhrnuly tisíce protestujících, aby od vlády po vyhoření řeckého migračního tábora Moria požadovaly přebírání většího počtu migrantů.

V Berlíně kolem 5 000 pro-migračních aktivistů uspořádalo masové shromáždění s transparenty prohlašujícími, „máme dost místa,“ a „nikoho neopouštějte,“ a od německé vlády se dožadovali, aby brala více uprchlíků. Podobné protesty byly zaznamenány i v německých městech Mnichov, Lipsko a Kolín, stejně proběhly protesty i ve francouzské Paříži.

Minulý týden německá kancléřka Angela Merkelová prohlásila, že její vláda převezme 1500 z odhadovaných 13 000 migrantů bez bydliště z tábora Moria, který vyhořel do základů při po požáru, o kterém panuje přesvědčení, že ho založila skupina žhářů z řad migrantů.

Levicové protestující ale tento slib neuspokojuje a požadují, aby Německo migrantů vzalo více, kdy volají po větší iniciativě spolkové vlády v rozporu s návrhem, podle nějž by braní dalších migrantů mělo zůstat na jednotlivých německých zemích, uvádí DW.

Aktivistka za práva uprchlíků Tima Kurdi Němce vyzvala, aby tlačili na svoji vládu, aby přijala více migrantů s tvrzením: „Rozhodla jsem se promluvit a sama to vysvětlit ve jménu těch, kdo to nemohou udělat sami… Jestli nemohu zachránit svou vlastní rodinu, tak můžeme zachránit aspoň ostatní.“

„Nemůžeme zavírat oči a obracet se zády,“ dodala.

Aktivistka pro-migrační neziskovky Seebrücle (Mořský most) Sonya Bobrik řekla, že „v Německu je místa více než dost,“ aby mohli přijít další migranti.

I přes zanícenou podporu od skupin levicových aktivistů, mají Němci jako celek obavy, že příliv migrantů z tábora Moria v Řecku by mohl rozpoutat nový příval migrantů do této země.

Průzkum vedený německým vysílačem ZDF zjistil, že 62 procent Němců si myslí, že zemi zaplaví další vlna masové migrace, pokud by snad vláda převzala velký počet migrantů z Moria.

V srpnu kancléřka Merkelová řekla, že by „přijala v podstatě stejné rozhodnutí,“ když se jí ptali, zda lituje rozhodnutí umožnit asi jednomu milionu migrantů zaplavit EU během Evropské migrační krize 2015.

V důsledku její politiky otevřených hranic se demografie Německa radikálně pozměnila, kdy asi 26 procent lidí v Německu, čili 21,2 milionu lidí je teď klasifikována jako osoby „migračního původu,“ což znamená, že to jsou buď sami migranti, nebo mají nejméně jednoho rodiče, který se narodil v cizině.

Očekává se, že do roku 2040 více než třetina populace Německa bude mít zahraniční původ, kdy u největších měst se čeká, že to bude asi 70 procent lidí s migračním původem.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 205,00 Kč
Vybráno 37.72%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 280 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
politicon.cz
128 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.