uk
15.4.2016
Kategorie: Společnost

Mám zákaz sledovat ČT

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

VÁCLAV HUSÁK 15|04|2016

Když už jde člověku o zdraví a v podstatě i o život, musí se občas smířit i s určitými omezeními, v krajním případě i se zákazy. Mne osobně dosti citelně postihlo povinné ome­zení sledování zpravodajských pořadů České televize.

Hlavně velmi přísný zákaz dívat se na pořad Události a komentáře. Při něm jsou totiž mé nervy často doslova nadranc. Tlak mi vyskočí na 240, v zoufalství plivu na obrazovku, sprostě nadávám moderátorům a velmi často i jejich hos­tům. V jakémsi podivném „politic­kém deliriu“ pak běhám po pokoji a hledám buď kalašnikov, nebo kus lana a dvě tři skoby, co by dobře lezly do zdi. Naštěstí pro moderátory výše uve­deného pořadu i mne zatím marně.

Jak jistě z vlastní zkušenosti znáte, že jedna věc je zákaz a druhá jeho dodržování. A vůbec nejhorší situace, kdy trpíte závislostí. Ano, přiznám se, jsem závislý na sledování po­řadu Události a komentáře.

Vzhledem k tomu, že jsem vcelku klidný a vyrovnaný člověk, můj život neoplývá vzru­šením. Věnuji se svým inovačním projektům, vytváření a přihlašování patentů a jako aktivní hudebník relaxuji při hře na kytaru, koncertní foukací harmoniku a při prvních lekcích školy hry na klavír.

Zásadní a v podstatě jediné silné vzrušení do mého tak klidného života vnáší několik posledních let již jen sledování Událostí a komentářů. Přes přísný zákaz si pořad ve 22:00 hodin občas pouštím s naivním přesvědčením, že mne jeho autoři, moderátoři a hosté budou pravdivě a nestranně informovat dění u nás i ve světě. Ale:

„Je to marný, je to marný, je to marný!!!“

Zase lžou, zase nás oblbují nepravdivými, či minimálně podstatně zkreslenými informa­cemi, zase si zvou k diskusi jen hosty s předem schválenými názory. A já blbec se na to dí­vám, adrenalin ze mne doslova stříká do všech stran a já se tak doslova „vyagresím“.

Po skončení pořadu jdu utřít poplivanou obrazovku, seberu po zemi rozházené pol­štářky z gauče, občas uklidím i sekeru, smotám připravené lano a skoby, co dobře lezou do zdi, opět uložím do bedny s nářadím.

Také tento čtvrtek nebyl výjimkou. Opět jsem podlehl touze po „vyagresení“ a pořad si pustil. Vrcholné extáze agresivity jsem dosáhl při diskusi moderátora Daniela Takáče se zmocněncem Rady Evropy pro migraci Tomášem Bočkem.

Jimi prezentované názory byly doslova „na zabití“. Obou. Při diskuzi o násilných udá­lostech v táboře u Idomeni se zabývali pouze právy běženců. O tom, že se tito lidé snaží hrubým násilím dostat nelegálně přes státní hranice, se ani nezmínili. Tomáš Boček dokonce řekl, že každá země má sice právo na ochranu svých hranic, ale že přitom nesmí být nikomu fyzicky ublíženo. A v tomto případě po „bojích“ prý muselo být ošetřeno i několik dvanáctile­tých chlapců. O tom, že se tito výrostci spolu se spoustou dalších útočníků před­tím snažili prorazit oplocení a házením kamenů pokoušeli zabít či zranit obránce hranic, se samo­zřejmě ani nezmínili.

Většinu redaktorů veřejnoprávní televize je nezbytné vyházet a přísně potrestat. Vždyť jsou to spolu s některými vládními politiky skuteční vlastizrádci.

Pokud by se naše veřejnoprávní televize konečně zase vrátila k vyváženému a objek­tivnímu zpravodajství, nemusel bych si ke sledování jejích pořadů sám dávat přísný zákaz. Ale zatím to nejde.

„Vašku, nedívej se na Události a komentáře, nebo se zblázníš !!!“

vaclav-husak53659552_0

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Michal Fleiser 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 900,00 Kč
Vybráno 8.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
30 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.