zemanvoli
11.10.2021
Kategorie: Politika

Mám přát Zemanovi brzké uzdravení?

Sdílejte článek:

JAROSLAV ČERVENKA

Diskuze jsou plné různých názorů na dění kolem Miloše Zemana. Některé invektivy jsou daleko za hranou, některé obhajoby také. Kritizovaný novinářský hyenismus se již dávno stal součástí naší kultury, čemu se tedy divit?

Když se vysloví jméno Miloš Zeman, vybaví se mi zlý, zákeřný a intrikánský člověk. Vybaví se mi pojmy Dalík, Gross, Altner, Unipetrol, Setuza, Mrázek, Opoziční smlouva, podlý útok proti Petře Buzkové, arogance. Vybaví se mi první inaugurační projev o tom, jak bude spojovat národ, zatímco ho dlouhá léta systematicky rozděloval až ho takřka paradoxně nakonec stmelil v odporu proti vlastní osobě.

Vybaví se mi člověk, který dlouhodobě podporuje poloautokratický režim Vladimíra Putina, egoisticky prosazuje svůj pomník, kanál Dunaj Odra Labe, ačkoliv je projekt považován za utopický. Vidím člověka, který dlouhodobě podlézá jednomu z nejhorších světových režimů, Číně. Vidím ego, které vůbec nezajímají problémy normálních občanů této země. Vidím tu příšernou skvadru, kterou si kolem sebe vytvořil. Kde jsou buď psychopati nebo adepti na pruhovaný mundůr. Vzpomenu si na záznamy o jednání v Prognostickém ústavu, jestli odtamtud někdo nepomůže s transformací ekonomiky a po přihlášení Klause a Zemana oči v sloup jejich spolupracovníků.

Před více jak dvaceti lety jsem vyrazil na předvolební mítink ČSSD. V sále našeho kulturního domu bylo obrovské množství lidí. Nejsme bezvýznamné město, tak se zúčastnila celá tehdejší elita strany. Buzková, Benda, Zeman i Gross. Měl jsem připravené tři konstruktivní otázky. Pro příklad jednu uvedu. V tehdejším volebním programu měla Sociální demokracie slib, že sníží počet státních úředníků, ale zároveň slibovali vytvořit ministerstvo pro rodinu. Tak jsem se zeptal, jak to jde dohromady. Na všechny tři otázky jsem dostal odpovědi plné arogance a povrchnosti. Po třetí otázce ke mě přišli pořadatelé a doporučili mi, ať odejdu, jinak mi hrozí inzultace. Nebylo se co divit, ovečky v sále tleskali jako při zasedání ÚV KSČ. Jen jedna stará paní mi řekla, že se mnou souhlasí a nelíbí se jí odpovědi nobility.

Co se od té doby změnilo? Nic. Něco vlastně ano. Zeman se stal ještě arogantnějším a ještě více lačnícím po moci. Kdyby měl v sobě jen kousek zodpovědnosti za tuto zemi a tenhle národ, tak by ze své funkce už dávno odstoupil, aby předešel případné krizi, která nepochybně nadchází. Jenže tenhle člověk miluje jen sám sebe. A je mu úplně jedno jeho nezodpovědné jednání vůči nám, obyčejným lidem. Nepřeji mu smrt, ale je mi úplně jedno jestli opustí tento svět. Vůbec bych se o jeho zdravotní stav nezajímal, kdyby tu nehrozila ústavní krize, kterou jeho nohsledi ve spolupráci s bývalým agentem STB budou nepochybně vytvářet. Není třeba invektiv, ať si dožije, jak chce, ale tenhle odchod už je velmi smutný a tahle země si toto nezasloužila.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 432,- Kč
Vybráno 38.37%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 225 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 2,28 out of 5)
Loading...
37 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)