SPOLDLUH
7.3.2021
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Mám dilema aneb dno pesimismu

Sdílejte článek:

VLAĎKA ŠPIDLOVÁ

SPIDLOVAVždycky jsem se ráda dívala na dokumenty o druhé světové válce. Snažila jsem se pochopit, jak mohl celý národ – tim myslím německý – tak dokonale zblbnout, že adoroval Hitlera, nacismus, válku, ve které umírali muži onoho národa, synové, otcové, manželé, snažila jsem se pochopit, proč s režimem evidentně totalitním, nepřátelským lidem, všichni, až na malé výjimky souhlasili …a snažila jsem se vžít do tehdejší doby, tehdejšího myšlení. Až do doby koronavirové, kovidové, se mi to fakt nedařilo. Až teď.
 
 

Teď už chápu tu masovou hysterii, to bezpodmínečné a jásavé podřízení se momentálnímu režimu, moci, vedoucí až k nekritickému obdivu. Tlak na společnost, bezohledný tlak na to, že kdo není s námi, je proti nám. A všeobjímající strach, který si dotčení lidé snad už ani neuvědomují. Na jedné straně restrikce, výhružky, pokuty, dehonestace, v případě nacistického Německa i koncentráky a popravy, na straně druhé příslib uvolnění, výhod, odměn pro ty poslušné a dodržující.  Víte, že v samých počátcích Třetí říše mělo gestapo pouze několik málo desítek příslušníků? Víc nepotřebovali, nemuseli být všude, zastoupil je dokonale německý lid. A pak že jsou práskači pouze Češi…svatá prostoto.
 .
Jsme v analogické situaci, jako byli Němci ve třicátých letech minulého století. Popravy zatím, opravdu jenom zatím, nehrozí, ale koncentráky jsou už realitou. Kde? No přece v tom úžasném obdivovaném Německu-)) Ale jinak, lidé konformní, poslušní, vystrašení, nemyslící, tupě přijímající režimní propagandu, mají po celé Evropě zelenou. My ostatní máme smůlu.
 .
Nám hrozí umlčením, zničením, znemožněním, nebudeš očkován, nepůjdeš nakoupit, k lékaři, na dovolenou, budeš občan druhé kategorie…nehrozilo něco podobného Židům Třetí říše? Viděli na vlastní oči nástup té nejhorší totality, té nejhorší ideologie, kterou doposud člověk vymyslel. Na své vlastní kůži, ze své zkušenosti, poznali, co dokáže hysterická propaganda, co dokáže zvrácená politika státu, co dokážou “mírumilovní sousedé a přátelé” toho správného původu. Nebo té správné ideologie. A nebo v dnešní době, toho správného a do not hrajícího pandemického vyděšení.
 .
Světové elity tlačí na pilu,  většina národů či alespoň jejich vlád, minimálně v EU, vzorně spolupracuje. Testování obyvatelstva na přijmutí totality horší než komunistické a fašistické probíhá uspokojivě podle plánu. A  – teď budu osobní  – mám dilema, dilema ne nepodobné dilematu židovských občanů Třetí říše. Vidím všechno to, co zde probíhá, stejně jako to viděli oni. Vidím, či tuším, k čemu to spěje, tak jako to viděli či tušili  oni. A stejně jako oni vím, že pokud proti tomu nemůžu kromě pár článků na Pravém prostoru, bojovat, měla bych, pokud se nechci zlomit, přizpůsobit, nežít, jenom přežívat v úžasném multikulturním kovidovém koncentráku, měla bych utéct, dokud je kam. Utéct někam, kde je svět ještě normální, kde muži jsou muži a ženy ženami, kde dítě může mít jenom heterosexuální pár, kde se vláda snaží svým lidem pomoct a ne je pro “dobro planety” či spíše pro dobro těch u moci zabít…..Ale stejně jako tenkrát ve třicátých letech v německé Třetí říši Židé nevěřili svým očím, svým na vlastní kůži zažitým zkušenostem, nevěřím ani já, že by něco tak zrůdného, co pro nás připravují světové elity, bylo možné. Tak jako ty nešťastné oběti holokaustu i já do poslední chvíle doufám, že je to nějaký omyl, konspirační teorie, že lidi nemůžou být tak zrůdní, sobečtí a vlastně hloupí. A tak jako oni se zdráhám uvěřit, že kdo uteče, vyhraje. Vyhraje svůj život alespoň v té podobě, jakou ho znal před tím “smrtícím a vraždícím” kovidem. A před tím, než Evropská unie otevřela svou pohostinnou náruč všem hladovým, bezpracným požitkům chtivým černouškům a těm chudáčkům pronásledovaným muslimským válečným úplně nevinným uprchlíkům. A před tím, než se tu náhle objevilo všech 1 056 různých pohlaví, která byla do teď hrubě utlačována a perzekvována…a vůbec před vším tím, co tvoří dnešní “evropské hodnoty”. A ještě ke všemu jsem bílá, stará a Slovanka. Jediná polehčující okolnost je, že jsem se narodila s “kučabkou” a ne s “timofějem”.
 .
Mám dilema. Nebo jsem jenom příliš pesimistická, příliš zdeptaná všemi těmi kovidy, lockdowny, green dealy a new great resety? Z pohledu dějin vím, že ti Židé, kteří uvěřili, že všechno to, co vidí, cítí a zažívají,  je skutečné a prchli před nacismem, udělali dobře, zachránili si život, a ti, kteří měli dilema a zdráhali se uvěřit svým vlastním smyslům a doufali, že je to neskutečné a neuskutečnitelné, na svou víru doplatili životem. Opakují se dějiny?
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč

Celkem za měsíc: 15 364,00 Kč
Vybráno 43.89%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 029 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...
politicon.cz
54 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)