volby20172
14.10.2017
Kategorie: Politika, Volby 2017

Malý předvolební průvodce díl VI.: SPD

Sdílejte článek:

JIŘÍ KINKOR

Navazujeme na předchozí díly našeho seriálu (tomu, kdo je nečetl, laskavě doporučuji jejich přečtení, zejména prvního). Tam jsem uvedl (a zdůvodnil), že měřítkem hodnocení programu a cílů politické strany je to, do jaké míry respektuje princip individuálních práv. Právo na život, svobodu a majetek. Funkcí státu je pouze a jen ochrana individuálních práv, což znamená zajištění bezpečnosti, obrany a justice.

První věta programu této (Okamurovy) strany zní: „Hnutí Svoboda a přímá demokracie je politické hnutí, které prosazuje zásadní ústavní a legislativní změny směřující k obraně svobody a demokracie v České republice.“

Kdokoli si program přečte a ví, co je svoboda, zjistí, jak směšné toto prohlášení je. Stačí číst o pár vět dále:

„Stát musí být garantem … bezpečí a strážcem práva a svobody. Prosazujeme systém sociální solidarity společnosti k potřebným.“

Aha, takže svoboda se stráží tak, že se lidem pod namířenou státní pistolí na daních ukradnou peníze a tím se prosadí „solidarita“. Jak ostudné a perverzní zneužití pojmu solidarita. Bohužel ostatní strany na tom s pojmem solidarita nejsou lépe.

„Naším programem je deprivatizace vodárenských společností zpět do rukou měst a obcí.“
„Zásadním způsobem posílíme úlohu a pravomoci regulačních úřadů, které musí skutečně začít chránit spotřebitele před monopoly.“ SPD zřejmě netuší, že monopol je z definice jeden státem vybraný podnik, jemuž STÁT zákonem udělil privilegium výsadního působení v daném odvětví a tím vyloučil konkurenci. Takže jedinou „ochranou“ před monopolem, pane Okamuro, je odstranění jakéhokoli vměšování státu do ekonomiky, čímž pádem žádný monopol vzniknout nemůže – navzdory iracionálním učebnicím ekonomie, které nám desítky let tvrdí opak.

„Zahraniční korporace vyvádí z naší země zároveň stamiliardové zisky získané na úkor nízkých mezd lidí. Toto musí skončit. Budeme prosazovat, aby byla zavedena povinnost korporací nadpoloviční většinu zisku zpětně investovat v ČR.“ 
„Potřebujeme podporovat naše české firmy, podnikatele a živnostníky…“
„Svoboda a přímá demokracie má připravený zásadní a radikální program podpory pracujících rodin s dětmi.“

Podobných kolektivistických nesmyslů a intelektuálního zmatku (samozřejmě včetně socialistického zdravotnictví a školství) má SPD plný program a nijak se v principu neliší od ostatních levicových stran.

Program SPD se výrazně profiluje na odporu vůči islamizaci Evropy a vůči multikulturalismu. Islamizace Evropy je samozřejmě hrozivá perspektiva. A multikulturalismus je zoufale iracionální ideologie pramenící z morálního agnosticismu a obecně z filozofie skepticismu, dle kterých nic a nikoho nemáme morálně hodnotit, vše je relativní a „nikdo není majitelem pravdy“. Nemám zde prostor na delší argumentaci, hlavně to ani není účelem.

Důležité je ale říci, že funkcí státu NENÍ jakkoli se vyjadřovat a vymezovat vůči idejím, ideologiím, náboženstvím jako takovým apod. a zasahovat proti lidem, kteří tyto ideologie zastávají či šíří. Funkcí státu je pouze zajistit bezpečnost občanů a použít sílu v sebeobraně. Tj. razantně zasáhnout proti lidem, kteří podněcují či nabádají k fyzickému násilí (nebo jej dokonce přímo iniciují) – bez ohledu na to, na jakou ideologii se odvolávají. (Ale to samozřejmě zahrnuje i efektivní zpravodajskou službu k monitorování lidí a skupin, kde z povahy dané ideologie existuje možnost iniciace násilí a kde k možnosti takového vývoje objektivně a průkazně existují indicie, podezření, minulé zkušenosti apod.)

Stát tu není od toho, aby suploval to, co má dělat racionální společnost a zejména její intelektuálové, tj. hlasitě a sebevědomě kritizovat, morálně odsoudit (a za adekvátních okolností samozřejmě zesměšnit) jakékoli iracionální a hanebné ideologie, včetně jakéhokoli náboženství a mysticismu. TOTO je nástroj, jak se společnost stává přirozeně imunní vůči iracionálním středověkým a barbarským kulturám a ideologiím. Stát do intelektuální sféry nemá co vstupovat. Právo na svobodu projevu (i jakkoli iracionálního, ostudného – ale nikoli k násilí bezprostředně podněcujícího) je to nejcennější, co stát musí respektovat a chránit. Jinými slovy, proti islamizaci a jakýmkoli iracionálním ideologiím nás neochrání stát, protože proti idejím lze účinně bojovat zase pouze idejemi. A Evropa a Západní civilizace neumírají kvůli slabým státům a politikům ale kvůli absenci racionálních myšlenek, resp. jejich nedostatečnému rozšíření mezi intelektuální elitou. A intelektuální vakuum, které se tím za posledních 150 let naprostého úpadku filozofie vytvořilo (ekonomie na tom není o mnoho lépe), již dlouhé desítky let plní všechny možné iracionální, mystické a kolektivistické ideologie, včetně islámu.

Závěr: SPD nerespektuje individuální práva a masivně pošlapává svobodu člověka. Jediný pozitivní rys, který jsem v programu zaznamenal, je zřetelná (byť chabě zdůvodněná) averze vůči směřování EU a orientace na vystoupení z této organizace. To je však opravdu málo na to, aby to byť minimálně změnilo celkové hodnocení této strany. SPD je iracionální, kolektivistická a jasně levicová strana, která, ať v rámci EU nebo mimo ni, směřuje k utužování socialismu a hlubšímu úpadku společnosti.

http://www.spd.cz/program

Autor: Jiri Kinkor

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 2 136,00 Kč
Vybráno 6.10%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 43 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (37 votes, average: 2,57 out of 5)
Loading...
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.