volby20172
6.10.2017
Kategorie: Politika, Volby 2017

Malý předvolební průvodce, díl II.: Hnutí ANO

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

JIŘÍ KINKOR

Navazujeme na první díl našeho seriálu (tomu, kdo jej nečetl, laskavě doporučuji jeho přečtení). Tam jsem uvedl (a zdůvodnil), že měřítkem hodnocení programu a cílů politické strany je to, do jaké míry respektuje princip individuálních práv. Právo na život, svobodu a majetek. Funkcí státu je pouze a jen ochrana individuálních práv, což znamená zajištění bezpečnosti, obrany a justice.

Program hnutí ANO právo člověka na svobodu vůbec nezmiňuje. Jediná zmínka o právu je „právo vědět, jak stát nakládá s finančními prostředky“ a „právo občanů mít špičkovou zdravotní péči“.

Právo na zdravotní péči je samozřejmě popřením práva na majetek těch, kteří jsou donuceni ze svých daní ostatním hradit zdravotní péči. Takové překroucení pojmu právo dokladem, že tato strana netuší, co je právo, a programově hlásá masové pošlapání práva na majetek.

Jediná zmínka o svobodě v programu ANO je, že „naše země musí zůstat prostorem svobody“.

Takže jak si ANO představuje tento prostor „svobody“ a „práva“? Stovky miliard, které stát vybere na daních, mají být použity na rychlovlaky, výstavbu škol, školek, jeslí, domovů důchodců, sportovišť, renovaci vlakových nádraží či obnovu památek, kulturní dědictví, opravy a údržbu historických objektů a investice do zařízení pro kulturu, zvyšování platů učitelů, důchodů. „Veřejné zdravotnictví je pro nás prioritou… rozhodně nechceme zdravotnictví privatizovat nebo potají zvyšovat spoluúčast pacientů.“ „V oblasti financování sportu stát musí… dohnat dluh, který se v této oblasti táhne dlouhá léta. Zejména investice do sportovní infrastruktury.“ „Chceme podpořit nové projekty prioritně u českých podnikatelů, v případě zahraničních s podmínkou přesunutí souvisejícího výzkumu a vývoje do ČR. Tím podpoříme nejen průmysl, ale i související školství.“ „Absolutní prioritou bude vždy zajištění energetické soběstačnosti, bezpečnosti dodávek a konkurenceschopné ceny energií.“ „Všechny spotřebitele energie, včetně občanů budeme maximálně motivovat ke snižování spotřeb“. “Budeme jednoznačně podporovat rodinné firmy, které jsou základem ekonomiky všech rozvinutých zemí. Ať je to rodinná obchodní společnost, rodinná živnost nebo rodinná farma, tyto firmy jsou základem obslužnosti regionů, nositelé tradic a vyhledávaní zaměstnavatelé.“

Jinými slovy, ANO nemá ani jediný programový cíl, který by odstranil či snížil stávající hanebné regulace státu byť v jediné oblasti, kde stát nemá co dělat (sociální zabezpečení, vzdělání, zdravotnictví, hospodářství, kultura, atd..). Naopak, více zásahů a dotací, třeba v oblasti internetu: „Českou republiku je třeba pokrýt, a to i ve venkovských oblastech, kde je z ekonomických důvodů nabídka komerčních poskytovatelů připojení omezená, ale například i v pražském metru.“ Nebo: „Vytvoříme dlouhodobý nástroj podpory podnikání na venkově, a to napříč resorty, který umožní rozvoj infastruktury malých obcí, uchová podnikatelský ruch v regionech a umožní tím současně jejich obslužnost. Podpora bude obsahovat daňové pobídky nebo dotační programy…“ Nebo: „Podporujeme hospodárný a udržitelný rozvoj inteligentních technologií, které budou sloužit lidem a ne naopak. Koncept Smart Cities nejsou jen chytré lavičky…“ Nebo: „Je třeba podpořit bytovou výstavbu a zmenšit tak časovou propast mezi plánovanou a reálnou investiční výstavbou.“ Nebo: „Zasadíme se o zlepšení podmínek života seniorů. Podpoříme jejich volnočasové aktivity, celoživotní vzdělávání. Prosadíme zvýšenou právní ochranu, návrat úcty a respektu ke stáří. Do služeb zaměstnanosti zařadíme také aktivní práci s osobami v předdůchodovém věku…“

Ošklivý výčet, resp. namátkové příklady. Nestačí-li vám, začtěte se do programu, je tam toho mnohem více.
A co říká program ANO ke členství ČR ve zločinné (protože svobodu gigantickým způsobem pošlapávající) Evropské unii? EU je prý důležitá v oblastech „zajištění konkurenceschopnosti evropského hospodářství, jednotný digitální trh, energetická unie, oběhová ekonomika, ochrana spotřebitele apod.“ „Cílem je reformovat Unii tak, aby dělala méně, ale mnohem lépe“. O tom, co by EU měla méně, se v programu nemluví. Od strany, která netuší, co je právo na majetek a svobodu, to ani nelze čekat.

Vlajkovou lodí ANO je boj proti korupci. I kdyby tento boj byl myšlen vážně, je to směšná a absurdní snaha od strany, která neodmítá masivní státní regulace všeho možného, dotace do všeho možného. Tato strana je evidentně ryze kolektivistická, levicová a její program rozsáhlých státních funkcí nemůže vést ke snížení korupce. Naopak. Čím více státních funkcí a zakázek, tím více korupce.

Závěr: strana ANO nerespektuje individuální práva a masivně pošlapává svobodu člověka. Je to hanebná, nemravná a iracionální politická strana. Nejhorší na tom je, že tuto stranu podporuje (tj. takto přemýšlí) nemalá část české společnosti, která se tuto stranu zřejmě chystá zvolit.

Autor: Jiri Kinkor

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 1 900,00 Kč
Vybráno 5.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
16 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.