volby20172
5.10.2017
Kategorie: Politika, Volby 2017

Malý předvolební průvodce, díl I.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

JIŘÍ KINKOR

V následujících dnech si uděláme procházku naším politickým spektrem, abychom si roztřídili a shrnuli, co nám jednotlivé relevantní strany ve svých politických programech nabízejí.

V úvodu si však musíme nastavit měřítko, dle kterého budeme program stran posuzovat a hodnotit. Tím měřítkem je ústřední princip, který je jádrem racionální a morální politiky, princip individuálních práv. A máme-li funkce státu shrnout do jediné věty, je to ochrana individuálních práv. Jde o právo na život, svobodu a majetek.

Stát chrání individuální práva tak, že v sebeobraně používá donucovací sílu proti těm, kdo násilí používají jako první, tj. proti zlodějům, vrahům, podvodníkům a jiným násilníkům a vůči těm, kdo porušují smlouvy, k nimž se zavázali, protože nedodržování smluv porušuje právo na majetek. Podstatou státu tedy je použití donucovací síly, ale morální je používat sílu vůči člověku právě jen v sebeobraně. To znamená, že donucuje-li stát silou i lidi, kteří se ničím neprovinili, sám se stává zločincem, který používá sílu jako první. A bohužel dnes máme stovky a stovky zákonů, které pod pohrůžkou pokut a vězení zakazují a přikazují lidem, co mají dělat, kradou lidem majetek a dávají ho jiným. Tím stát pošlapává svobodu a práva člověka gigantickým způsobem. Takový stát je do očí bijícím zlem, které je potřeba hlasitě morálně odsoudit.

Co z toho vyplývá? Že politické preference nejsou subjektivní záležitostí a že jakákoli politická strana je dobrem či zlem právě a jen do té míry, v níž respektuje princip individuálních práv. Čím více jej nerespektuje, tím více je iracionální a nemravná. Politické strany je třeba dle toho objektivně morálně hodnotit.

A neméně důležité je mít stále na paměti, že primárním zlem nejsou iracionální a hanebné politické strany a politici. Primárním problémem jsou lidé, kteří je volí. Lidé, kteří mohou být slušní, pracovití, velmi inteligentní, ale jejichž myšlení o spravedlnosti a o společenských otázkách může být (a v drtivé většině případů bohužel je) zcela pomýlené a velmi iracionální. Takoví lidé bezděky páchají obrovské zlo tím, že volí politické strany, které programově pošlapávají svobodu a v masovém měřítku ničí milióny lidských životů.

Autor: Jiri Kinkor

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 1 750,00 Kč
Vybráno 4.95%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
55 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.