volby20172
5.10.2017
Kategorie: Politika, Volby 2017

Malý předvolební průvodce, díl I.

Loading...
Sdílejte článek:

JIŘÍ KINKOR

V následujících dnech si uděláme procházku naším politickým spektrem, abychom si roztřídili a shrnuli, co nám jednotlivé relevantní strany ve svých politických programech nabízejí.

V úvodu si však musíme nastavit měřítko, dle kterého budeme program stran posuzovat a hodnotit. Tím měřítkem je ústřední princip, který je jádrem racionální a morální politiky, princip individuálních práv. A máme-li funkce státu shrnout do jediné věty, je to ochrana individuálních práv. Jde o právo na život, svobodu a majetek.

Stát chrání individuální práva tak, že v sebeobraně používá donucovací sílu proti těm, kdo násilí používají jako první, tj. proti zlodějům, vrahům, podvodníkům a jiným násilníkům a vůči těm, kdo porušují smlouvy, k nimž se zavázali, protože nedodržování smluv porušuje právo na majetek. Podstatou státu tedy je použití donucovací síly, ale morální je používat sílu vůči člověku právě jen v sebeobraně. To znamená, že donucuje-li stát silou i lidi, kteří se ničím neprovinili, sám se stává zločincem, který používá sílu jako první. A bohužel dnes máme stovky a stovky zákonů, které pod pohrůžkou pokut a vězení zakazují a přikazují lidem, co mají dělat, kradou lidem majetek a dávají ho jiným. Tím stát pošlapává svobodu a práva člověka gigantickým způsobem. Takový stát je do očí bijícím zlem, které je potřeba hlasitě morálně odsoudit.

Co z toho vyplývá? Že politické preference nejsou subjektivní záležitostí a že jakákoli politická strana je dobrem či zlem právě a jen do té míry, v níž respektuje princip individuálních práv. Čím více jej nerespektuje, tím více je iracionální a nemravná. Politické strany je třeba dle toho objektivně morálně hodnotit.

A neméně důležité je mít stále na paměti, že primárním zlem nejsou iracionální a hanebné politické strany a politici. Primárním problémem jsou lidé, kteří je volí. Lidé, kteří mohou být slušní, pracovití, velmi inteligentní, ale jejichž myšlení o spravedlnosti a o společenských otázkách může být (a v drtivé většině případů bohužel je) zcela pomýlené a velmi iracionální. Takoví lidé bezděky páchají obrovské zlo tím, že volí politické strany, které programově pošlapávají svobodu a v masovém měřítku ničí milióny lidských životů.

Autor: Jiri Kinkor

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2019: *****

Jiří Kubát 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,11 Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Eva Pilařová 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, ing. Jiří Nevrkla 300,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč

Celkem za měsíc: 8 668,11 Kč
Vybráno 24.76%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 31 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
55 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.