stesticko
11.11.2017
Kategorie: Společnost

Malinká štěstíčka

Sdílejte článek:

J. FRANĚK

Musím říci, že občas mám po přečtení nejnovějších zpráv pocit že jsem pod drogami, v deliriu po těžké opici či podobně. Protože to co čtu snad nemůže být pravda.

Tak se nám prý jedna z parodií na premiéry po 90. roce rozhodla státi se presidentem všeho lidu. No co, máme demokracii, i „Pepku Vyskoč“ se může ucházet. Není to už přece jen trochu moc? Mají tyhle hroší kůže pocit, že úrověň paměťové stopy národa je shodná s měňavkou?

Kdo ví? Co si budeme namlouvat…

No nic, zkusme si jen tak teoreticky představit nedalekou budoucnost: premiérem je estébák Bureš, významný „dotační přilepšovatel“. Už to je dost bezva. A vyšla-li by k tomu i tato presidentská volba?

Hradní šedá eminence Diblík, okamžitou milostí propuštěný z krimu, intenzivně vyjednává jak co nejlépe zašmelit korunovační klenoty. Chvíle nudy než se tento megadeal zadaří, tráví Náš Nový President s (rovněž poprávu omilostněným..) kancléřem Jebouškem opileckou soutěží, zda první zmlátí na nádvoří Hradu více novinářů než druhý sejme Vietnamek. Mluvčí Bohém toto násilí s veškerým využitím své kvalifikace chovatele smažek a bláznů komentuje jako neškodnou panskou zábavu, plynoucí z přepracování a prostému lidu nepředstavitelného stresu z protokolární nutnosti žrát hromady zelí s brambory a vuřty malinkou stříbrnou vidličkou.

No co, vážení? Hrůza, aneb po Conradovsku „Horror, horror..?“

Kdeže. Buďme za to nakonec asi v Banánistánu vděčni. V příštím období se totiž nejspíš o premiérský post v nábřežní nálevně na nože porvou Ďuričko s Kočky, post presidentský pak z nedostatku nápadů převezme Velký Pjetro, který se u nás na pětiletou chvíli zastaví během panického úprku z rodné Ukrajiny…

Čecháčkové to zkousnou, proč ne? Zkousli München, Brežněva s Biľakem, zkousli Bureše, protikuřácký zákon, ti zkousnou všechno.

Už si to reálně představujete? Ani ne třicet let po Listopadu..?

Nene. Sorry. Nehodlám se propít do delírky, natož spáchat sebevraždu. Přemýšlet nad touhle ubohou chátrou déle než tři minuty denně může leda blb, z odpuštěním. Nemáme jiné starosti, a třeba i ty malinkaté radosti?

A ony jsou. Tak například, dnes konečně nezapoměl a dovezl petrolej. Doplnil lampy, a ono teplounké světlo učinilo z oblíbené „zimní knajpičky“ úplně jiný, nádherně plastický prostor. Nechť se Volta, Ampére, ČEZ a ostatní nezlobí…

Piškworek, který mne již dříve přesvědčil (na rozdíl od politických keců..) reálnými činy, že čarodějnice s kocourem na rameni nejsou žádnou pohádkovou fikcí, neb se z ramene prostě nehne, tak ten už nejspíše natolik otupěl že na rameni setrvává i když jdu ven pro dřevo, na WC a podobně. Noo.. – vždy měli doma nějaké ty kocoury, ale tohle?!!

No, a taky si přivezl auto ze servisu. Ne že by se co přihodilo, prostě potkal ve vedlejší vsi spřáteleného servisáka, slovo dalo slovo, a vyšlo, že když si kdo koupí ojetý křáp, lépe ho dát přece jen před zimou prohlédnout. Tak jo, to vypadá chytře.

Za pár hodin už si nejsem tak jist když Mistr volá, že je třeba vyměnit čepy.

Boha, zas nějaké šílené výdaje. Ty naivní, pubertální idiote, máš prachů na rozdávání? Jaký blb jezdí do servisu dokud auto jede?!!!

Hmm. Čepy á 100,-Kč. Aha.

Nechci zbytečně prudit hrdé majitele oněch „moderních“ staniolových úžasů, tak si cenu servisu radši nechám pro sebe. Na druhou, proč Vás až tak litovat.. – komplet cena auta, servisu a nových zimních gum jen nepatrně přesahuje deset tisíc. Dobrý, ne? Dle posouzení Mistra je věc navíc v natolik dobrém stavu, že v denním provozu ještě pěkných pár let v pohodě pojede. Nojo, no.

Už vůbec nechci unavovat detaily testovací jízdy, jen snad.. – lehounkej starej šrotík tě v zatáčce spíše vyhodí ze sedačky oknem než že by nějak ustřelil.. – což vše v otáčkách 1500-2200… Camaro? Bože…

Svět je zvláštní. Jak si tak spokojeně užívám večera, náhodou šmátnu a vyndávám živý koncert Hutky z devadesátého. Poslouchám si, popíjím čaj, sem tam panďulína, drbu Piškworka. Musím říci, že leccos.. – ne že by snad nedocházelo, spíše stále znova udivuje.

Dejme tomu, že bych byl zloděj. Ukradl pár desítek mega. Dobrý, povedlo se! Koupil vilu, pár holek, zlaté řetězy, auta, další ty „úžasné“ věci… A stačilo by. Dál bych už byl tak potichu jak jen lze, aby si mne raději nikdo nevšiml.

Jo, jasně. Uvažuji tak zřejmě právě proto, že zloděj a lump nejsem. Byl-li bych, asi bych rovněž nikdy neměl dost. Deset mega, sto mega.. – stále málo! Potřebuji stále víc, ať to stojí co to stojí… Pitomé děvky, pozlacený hajzlpapír! A furt nejsu žádny špica frajer, do riti…

..-a stejně nikdy nebudeš, póvle, i kdyby ses na hlavu stavěl…

Jejda jejda. S ohledem na výše řečené by mě například docela zajímalo, proč že čím větší lůza, tím nabubřelejší auto či dům potřebuje. Možná by otázku kvalifikovaně zodpověděl nějaký diplomovaný psycholog.

Nejlépe znalec učení jistého Adlera, Freudova současníka.

No nic. Osobní vzkaz – poslechněte někdy Jardu Hutku, budete možná onou nadčasovostí velmi – velmi překvapeni. Třeba Litvínov.. (dnes nejspíš Burešov).

Či snad Náměšť? ..-pravděpodobnej žal, pravděpodobnej svět, pravděpodobná láska.. – a pak se dožijeme let…

A mějte se krásně!

Gutšábes, aneb hezkou sobotu!

franekj

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Alexandra Sklenková 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Martin Ovsenak 200,- Kč, Jan Nedved 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Miroslav Bojanovský 300,- Kč, Jiří Fridrich 100,- Kč, Oldřich Smejkal 999,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Luděk Tesarčík 200,- Kč, Blahomír Skoupý 444,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Eduard Ezer 500,- Kč, Miloš Zbranek 1000,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Petr Navrátil 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 609,- Kč
Vybráno 44.06%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 69 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 2,42 out of 5)
Loading...