ZIVNOST1
21.9.2021
Kategorie: Politika, Volby 2021

Malí podnikatelé a živnostníci – (zatím) bez vlivu a politického zastoupení

Sdílejte článek:

RADOMIL BÁBEK

radomil-babek33751569_0V naší zemi podniká milion živnostníků a několik set tisíc malých a středních podnikatelů. Kromě jiných ekonomických a společenských přínosů jsou podnikatelé a živnostníci společně se svými zaměstnanci jediní, kdo živí tento stát.

Oceňuje to společnost? Ne, závist vládne světem. A jak se podnikatelům a živnostníkům odměňuje ten jimi živený stát? Vrší na ně další a další svazující podmínky, přitvrzuje zákony a předpisy, aby mohli potom úředníci vykonávat statisíce zbytečných kontrol. A při kontrolách úředníci účelově hledají záminky, jak by podnikateli vypálili co největší pokutu za bagatelní nebo dokonce smyšlené provinění.

To ovšem není vše, co má stát pro podnikatele a živnostníky. Veřejnost si neuvědomuje, že podnikatelé a živnostníci, jako novodobí nevolníci. Zdá se vám to přehnané? Tak posuďte sami: Podnikatelé a živnostníci vykonávají pro stát řadu prací – zadarmo, na vlastní náklady, a ještě pod hrozbou pokut a kriminalizace. Výběr daní, evidence a výběr odvodů z mezd, veškerá personální agenda za zaměstnance, veškerá nemocenská a sociální agenda, a dokonce i exekuce, sběr nejrůznějších statistických údajů, to vše zařizují pro stát podnikatelé a živnostníci. Zadarmo a pod hrozbou sankcí.

Takový stav je neudržitelný. Podnikání je práce, živnost je práce, a podnikatelé a živnostníci se musí věnovat své práci, nikoli sloužit státu. Je nutné to změnit. Máme sice Podnikatelské odbory, které hájí práva a zájmy podnikatelů a živnostníků proti státu, ale to zjevně nestačí. Politici si vždy po čtyři roky dělají v Parlamentu, co je napadne, posílají miliardy velkým firmám a nadnárodním korporacím, aby se pak před volbami začali vtírat do přízně malých podnikatelů a živnostníků. Ukazuje se jako nutné mít v Poslanecké sněmovně zastoupení. Musíme tam mít své lidi!

Vymyslel, vybudoval jsem a řídím Podnikatelské odbory. Abych mohl pokračovat v práci pro české podnikání, rozhodl jsem se vstoupit do politiky. Spousta lidí to chápe, většina členů Podnikatelských odborů i ostatních podnikatelů a živnostníku si uvědomuje, že bez zastoupení v Parlamentu se bude naše situace jen zhoršovat.

Volební kampaň je v plném proudu a já se pokouším dostat za nás, podnikatele a živnostníky do Poslanecké sněmovny. Není to můj osobní zájem, ale cítím to jako povinnost vůči českému podnikání, vnímám to jako nutnost, pokud chci hájit práva a zájmy malých podnikatelů a živnostníků.

Hlavní cíle, se kterými jdu do Poslanecké sněmovny jsou:

  • snížit byrokratickou zátěž podnikatelům a živnostníkům, a současně výrazně zmenšit agendu státu
  • snížit daně a poplatky, a zároveň s tím zmenšit státní aparát
  • zrušit řadu zákonů a stovky podmínek, které zbytečně omezují a svazují svobodu podnikání
  • zajistit, aby zaměstnancům zůstávalo více z jejich příjmů, aby jim stát na daních a poplatcích nebral až 70% z ceny jejich práce, jak je tomu nyní

Kromě podnikatelských témat chci hájit i obecné zájmy občanů ČR:

  • nadřazenost českých zákonů nad bruselskými, podle hesla “naše země, naše pravidla“
  • zvýšení bezpečnosti našich občanů změnou imigračních pravidel
  • zachování české koruny, tedy odmítnutí eura
  • zastavení covidové totality a diskriminace občanů na základě jejich rozhodování o svém vlastním zdraví
  • návrat slušné politiky – dodržování zákonů a pravidel politiky, nejen „obyčejnými“ občany

Vím, že se mnou souhlasí velká část občanů. Vím, že moje cíle a záměry mnoho občanů podporuje. Ale také jsem si vědom, že je pro mne a naši spojenou pravici Trikolora Svobodní Soukromníci velmi obtížné dostat se k občanům, protože nemáme přístup do masmédií. A tak to zkouším takto. Třeba sis, milý čtenáři, článek se zájmem přečetl a dáš jej přečíst ještě někomu dalšímu. Třeba budete můj text sdílet a šířit, aby se nás ve volbách sešlo co nejvíce.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Olga Žlábková 1000,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 465,- Kč
Vybráno 46.75%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 669 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 4,64 out of 5)
Loading...
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)