malacova419
1.7.2019
Kategorie: Ekonomika

Maláčové boj s obchodem s chudobou

Sdílejte článek:

PETR BURIAN

Takto pitoreskně se nazývá to, že stát někomu zadarmo platí sakumpikum jeho bydlení. Ministryně Maláčová vede s tímto “litý boj” už dlouhodobě, ale až teprve teď s hrůzou zjistila, s kým ve skutečnosti bojuje. Ubytovatelé to nejsou.

Je polovina roku a hospodářsky nejúspěšnější vládě všech dob už došly peníze. A to až tak, že zaťala sekyru 40 miliard. Premiér Babiš proto vyzval své ministry, aby se rozběhli do luk a polí, prošmejdili příbytky poddaných ba i panské dvory, a nějaké našli. Do horečného hledání peněz, které máme jen na papíře, se pustila i ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Vzpomněla si na válku, kterou kdysi vyhlásila všem šmejdům poskytujícím ubytování těm nejpotřebnějším a rozhodla se jim s konečnou platností šlápnout na krk. Zadala si analýzu příčin nekonečně hladové díry zvané sociální dávky na bydlení a s hrůzou zjistila, že těmi největšími zloději na tomto poli nejsou poskytovatelé, ale ti, po jejichž boku dosud sama stála. Tedy žadatelé a stát.

Z analýzy jednoznačně vyplynulo, že to sami žadatelé jsou těmi obchodníky s chudobou. S tou vlastní. To oni se vyhnou výdělku, nebo ho zamlčí, to oni se sestěhují tak a tam, aby se vešli do potřebnosti sociální dávky, to oni lžou, mlží a přehrávají svou bídu. A vláda jim to ochotně spolkne a tučné dávky vyplatí. Už po mnoho let.

Porovnejme ten obrat o 180° v prohlášení oné ministryně v rozmezí pouhých devíti měsíců, tedy za dobu, než by se děcko narodilo. Z odkazu vybírám:

Obchodníci s chudobou zneužívají sociální systém dávek na bydlení a využívají často bezvýchodné situace sociálně slabých, které poté s příslibem cenově dostupného bydlení sestěhovávají do ubytoven a nevyhovujících bytů. Ty ale svou kvalitou nesplňují základní standardy. Počet lidí žijících v takto chmurných podmínkách v průběhu let výrazně narůstá.

  • Regulovat pronájem více bytů přes živnostenské oprávnění
  • Jasné nastavení hygienických standardů u bytů, které by určovaly, jak má vypadat byt a stanovení počtu metrů čtverečních na osobu v dané domácnosti
  • Opravy a výkup zdevastovaných bytů
  • Dokončení cenových map za účelem stanovení obvyklého nájmu
  • Zákonně definovat, co je přechodné bydlení a jakou má funkci za účelem eliminace tzv. ubytoven

https://socialnipolitika.eu/2018/11/15-opatreni-ktera-maji-ukoncit-obchod-s-chudobou/

A dnes:

Část opatření v návrhu má zabránit trikům žadatelů. Nárok na dávky se dnes hodnotí podle toho, jaké má žadatel a ti, kdo s ním bydlí, příjmy. Jde o takzvaně společně posuzované osoby. Dochází přitom k manipulacím, kdy si vydělávající člen domácnosti úředně přehlásí trvalé bydliště jinam a ostatní spolubydlící s nízkými nebo žádnými příjmy díky tomu dosáhnou na dávku na bydlení….Někteří rodiče totiž fiktivně pronajímají byt, který vlastní, svým dětem… Aby měl člověk na nový přídavek nárok, měl by aktivně hledat práci stejně jako společně posuzované osoby…

https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/malacova-ministerstvo-obchod-s-chudobou-zneuzivani-davek-navrh.A190630_191525_domaci_fort

To jsou panečku veletoče. Od “bezvýchodná situace sociálně slabých” až po “část opatření v návrhu má zabránit trikům žadatelů.”

Tak takového překotného osvícení nedosáhl ani Budha při své dlouhé pouti za poznáním. Velká gratulace ministryni Maláčové.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Aleš Karásek 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Eduard Ezer 500,- Kč

Celkem za měsíc: 15 655,00 Kč
Vybráno 44.72%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 702 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
17 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.