malacova419
1.7.2019
Kategorie: Ekonomika

Maláčové boj s obchodem s chudobou

Sdílejte článek:

PETR BURIAN

Takto pitoreskně se nazývá to, že stát někomu zadarmo platí sakumpikum jeho bydlení. Ministryně Maláčová vede s tímto “litý boj” už dlouhodobě, ale až teprve teď s hrůzou zjistila, s kým ve skutečnosti bojuje. Ubytovatelé to nejsou.

Je polovina roku a hospodářsky nejúspěšnější vládě všech dob už došly peníze. A to až tak, že zaťala sekyru 40 miliard. Premiér Babiš proto vyzval své ministry, aby se rozběhli do luk a polí, prošmejdili příbytky poddaných ba i panské dvory, a nějaké našli. Do horečného hledání peněz, které máme jen na papíře, se pustila i ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Vzpomněla si na válku, kterou kdysi vyhlásila všem šmejdům poskytujícím ubytování těm nejpotřebnějším a rozhodla se jim s konečnou platností šlápnout na krk. Zadala si analýzu příčin nekonečně hladové díry zvané sociální dávky na bydlení a s hrůzou zjistila, že těmi největšími zloději na tomto poli nejsou poskytovatelé, ale ti, po jejichž boku dosud sama stála. Tedy žadatelé a stát.

Z analýzy jednoznačně vyplynulo, že to sami žadatelé jsou těmi obchodníky s chudobou. S tou vlastní. To oni se vyhnou výdělku, nebo ho zamlčí, to oni se sestěhují tak a tam, aby se vešli do potřebnosti sociální dávky, to oni lžou, mlží a přehrávají svou bídu. A vláda jim to ochotně spolkne a tučné dávky vyplatí. Už po mnoho let.

Porovnejme ten obrat o 180° v prohlášení oné ministryně v rozmezí pouhých devíti měsíců, tedy za dobu, než by se děcko narodilo. Z odkazu vybírám:

Obchodníci s chudobou zneužívají sociální systém dávek na bydlení a využívají často bezvýchodné situace sociálně slabých, které poté s příslibem cenově dostupného bydlení sestěhovávají do ubytoven a nevyhovujících bytů. Ty ale svou kvalitou nesplňují základní standardy. Počet lidí žijících v takto chmurných podmínkách v průběhu let výrazně narůstá.

  • Regulovat pronájem více bytů přes živnostenské oprávnění
  • Jasné nastavení hygienických standardů u bytů, které by určovaly, jak má vypadat byt a stanovení počtu metrů čtverečních na osobu v dané domácnosti
  • Opravy a výkup zdevastovaných bytů
  • Dokončení cenových map za účelem stanovení obvyklého nájmu
  • Zákonně definovat, co je přechodné bydlení a jakou má funkci za účelem eliminace tzv. ubytoven

https://socialnipolitika.eu/2018/11/15-opatreni-ktera-maji-ukoncit-obchod-s-chudobou/

A dnes:

Část opatření v návrhu má zabránit trikům žadatelů. Nárok na dávky se dnes hodnotí podle toho, jaké má žadatel a ti, kdo s ním bydlí, příjmy. Jde o takzvaně společně posuzované osoby. Dochází přitom k manipulacím, kdy si vydělávající člen domácnosti úředně přehlásí trvalé bydliště jinam a ostatní spolubydlící s nízkými nebo žádnými příjmy díky tomu dosáhnou na dávku na bydlení….Někteří rodiče totiž fiktivně pronajímají byt, který vlastní, svým dětem… Aby měl člověk na nový přídavek nárok, měl by aktivně hledat práci stejně jako společně posuzované osoby…

https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/malacova-ministerstvo-obchod-s-chudobou-zneuzivani-davek-navrh.A190630_191525_domaci_fort

To jsou panečku veletoče. Od “bezvýchodná situace sociálně slabých” až po “část opatření v návrhu má zabránit trikům žadatelů.”

Tak takového překotného osvícení nedosáhl ani Budha při své dlouhé pouti za poznáním. Velká gratulace ministryni Maláčové.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč

Celkem za měsíc: 15 364,00 Kč
Vybráno 43.89%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 1 714 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
17 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)