malacova419
1.7.2019
Kategorie: Ekonomika

Maláčové boj s obchodem s chudobou

Loading...
Sdílejte článek:

PETR BURIAN

Takto pitoreskně se nazývá to, že stát někomu zadarmo platí sakumpikum jeho bydlení. Ministryně Maláčová vede s tímto “litý boj” už dlouhodobě, ale až teprve teď s hrůzou zjistila, s kým ve skutečnosti bojuje. Ubytovatelé to nejsou.

Je polovina roku a hospodářsky nejúspěšnější vládě všech dob už došly peníze. A to až tak, že zaťala sekyru 40 miliard. Premiér Babiš proto vyzval své ministry, aby se rozběhli do luk a polí, prošmejdili příbytky poddaných ba i panské dvory, a nějaké našli. Do horečného hledání peněz, které máme jen na papíře, se pustila i ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Vzpomněla si na válku, kterou kdysi vyhlásila všem šmejdům poskytujícím ubytování těm nejpotřebnějším a rozhodla se jim s konečnou platností šlápnout na krk. Zadala si analýzu příčin nekonečně hladové díry zvané sociální dávky na bydlení a s hrůzou zjistila, že těmi největšími zloději na tomto poli nejsou poskytovatelé, ale ti, po jejichž boku dosud sama stála. Tedy žadatelé a stát.

Z analýzy jednoznačně vyplynulo, že to sami žadatelé jsou těmi obchodníky s chudobou. S tou vlastní. To oni se vyhnou výdělku, nebo ho zamlčí, to oni se sestěhují tak a tam, aby se vešli do potřebnosti sociální dávky, to oni lžou, mlží a přehrávají svou bídu. A vláda jim to ochotně spolkne a tučné dávky vyplatí. Už po mnoho let.

Porovnejme ten obrat o 180° v prohlášení oné ministryně v rozmezí pouhých devíti měsíců, tedy za dobu, než by se děcko narodilo. Z odkazu vybírám:

Obchodníci s chudobou zneužívají sociální systém dávek na bydlení a využívají často bezvýchodné situace sociálně slabých, které poté s příslibem cenově dostupného bydlení sestěhovávají do ubytoven a nevyhovujících bytů. Ty ale svou kvalitou nesplňují základní standardy. Počet lidí žijících v takto chmurných podmínkách v průběhu let výrazně narůstá.

  • Regulovat pronájem více bytů přes živnostenské oprávnění
  • Jasné nastavení hygienických standardů u bytů, které by určovaly, jak má vypadat byt a stanovení počtu metrů čtverečních na osobu v dané domácnosti
  • Opravy a výkup zdevastovaných bytů
  • Dokončení cenových map za účelem stanovení obvyklého nájmu
  • Zákonně definovat, co je přechodné bydlení a jakou má funkci za účelem eliminace tzv. ubytoven

https://socialnipolitika.eu/2018/11/15-opatreni-ktera-maji-ukoncit-obchod-s-chudobou/

A dnes:

Část opatření v návrhu má zabránit trikům žadatelů. Nárok na dávky se dnes hodnotí podle toho, jaké má žadatel a ti, kdo s ním bydlí, příjmy. Jde o takzvaně společně posuzované osoby. Dochází přitom k manipulacím, kdy si vydělávající člen domácnosti úředně přehlásí trvalé bydliště jinam a ostatní spolubydlící s nízkými nebo žádnými příjmy díky tomu dosáhnou na dávku na bydlení….Někteří rodiče totiž fiktivně pronajímají byt, který vlastní, svým dětem… Aby měl člověk na nový přídavek nárok, měl by aktivně hledat práci stejně jako společně posuzované osoby…

https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/malacova-ministerstvo-obchod-s-chudobou-zneuzivani-davek-navrh.A190630_191525_domaci_fort

To jsou panečku veletoče. Od “bezvýchodná situace sociálně slabých” až po “část opatření v návrhu má zabránit trikům žadatelů.”

Tak takového překotného osvícení nedosáhl ani Budha při své dlouhé pouti za poznáním. Velká gratulace ministryni Maláčové.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Eduard Ezer 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Roman Dejmal 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Richard Urinovský 200,- Kč, Vít Fortelka 2020,- Kč

Celkem za měsíc: 10 435,00 Kč
Vybráno 29.81%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 653 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
17 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.