zivnost2
9.2.2020
Kategorie: Ekonomika

Maláčová chce sebrat živnostníkům státní důchod … co jí odpověděla živnostice?

Sdílejte článek:

COM/FB

Podle slov Maláčové, která uvedla v rámci pořadu, živnostníci, kteří platí jen minimální zálohy, nedosáhnou ani na nultý pilíř plánovaného nového důchodového systému. Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR se proti těmto slovům ohrazuje a zdůrazňuje, aby živnostníci, kteří plní řádně povinnosti ukládané státem, měli stejně rovné podmínky a ochranu v důchodovém věku jako zaměstnanci.

OSVČ, který si za měsíc vydělá třeba jen 15 tisíc, tak zaplatí sociální 2.544,- Kč. Nikdo se ho totiž neptá, jestli si vydělal alespoň na minimální vyměřovací základ. Když má zaměstnanec mzdu taky jen 15.000, tak na sociálním odvede jen 975,- Kč. Ano, další odvod za něj odvádí zaměstnavatel, ale to nejde z peněz zaměstnance, ale zaměstnavatele, zaměstnanci se ze mzdy skutečně srazí jen těch 975,- Kč.
Pořád máte pocit, že zaměstnanec platí víc?

No a co potom všichni, co nepracují a pobírají dávky, těm paní Maláčová raději přidá. Bude to správně. Přesně podle socanů. Paní Maláčová, raději běžte tvořit hodnoty vlastní prací a ne nesmysly na ministerstvu. Tady je malý výpočet částky, kterou každý měsíc odvedu za 1 zaměstnance.

Zaměstnanec pobírá hrubou mzdu 35.000 měsíčně.
Čistá mzda 26 185 Kč

Hrubá mzda 35 000 Kč
Superhrubá mzda (základ daně) 46 830 Kč
Sociální pojištění zaměstnavatel 8 680 Kč
Zdravotní pojištění zaměstnavatel 3 150 Kč
Sociální pojištění zaměstnanec 2 275 Kč
Zdravotní pojištění zaměstnanec 1 575 Kč

takže zaměstnanec zaplatí 2275,-
já za zaměstnance zaplatím 8680,-

ZDÁ se Vám to paní MALÁČOVÁ, že OSVČ neplatí???

Paní Maláčová žije v nějakém virtuálním světě, jinak si to neumím vysvětlit…. Evidentně to souvisí s tím, že má sice vystudovaných několik vysokých škol, ale praxi z reálného života evidentně nemá.

Já jsem také OSVČ, navíc vedu účetnictví ostatním živnostníkům, takže vidím, kde se pohybuje realita. Jen od roku 2017 do roku 2020 stouply minimální odvody o 1.000,- Kč měsíčně. A já ty odvody zaplatit musím, i když si nevydělám ani korunu. Minimální odvody jsou už téměř 5.000 za měsíc. A ty musíte zaplatit a stát vůbec nezajímá, že třeba nemáte zakázky, nebo že Vám někdo nezaplatil apod. A vydělat 5.000 není žádná legrace. Jestli si paní Maláčová myslí, že ráno vstanu z postele, přečtu si emaily a v ten okamžik mi nějakým zázrakem na účtu naskočí pět tisíc – tak nenaskočí. Tohle funguje jen u jisté skupiny obyvatel, která se ráno probudí, zajde si na úřad a ejhle – najednou jsou korunky na účtu nebo v kapse.

Místo aby si vážili lidí, kteří pracují, nic od státu nechtějí – kromě toho důchodu po celoživotní dřině, v podnikání riskují všechno co mají – tak na živnostníky pořád budou nasazovat, pořád je budou očerňovat… Je mi z toho smutno… Ne – jinak… Jsem z toho znechucená a pěkně nas….

Nechápu, proč se nikde neuvádí, co vše musí živnostník platit. Zaměstnanec přijde do práce a pracuje. Já jsem si musela zařídit provozovnu, vybavit nábytkem i materiálem, už jen to mě stálo bezmála jeden milion. Materiál musím kupovat průběžně, je to dalších několik tisíc měsíčně. Musím dát lidem o sobě vědět, abych vůbec mohla pracovat, to znamená investici do marketingu. Každý měsíc platím šílený nájem. Když jsem na dovolené, nemám ani korunu. Nemocná nejsem, protože OSVČ jsou v průměru o 2/3 méně nemocní, než zaměstnanci. Kdybych měla platit větší odvody, už dávno bych byla na úřadu práce, protože by mi nic nezůstalo. Po státu za těch 26 let, co podnikám, jsem nikdy nic nechtěla, neměla jsem nárok ani na přídavky na děti. Jen ten důchod a ten mi nakonec taky nedají?

Víte, já začínám být přesvědčená, že to všechno, co se proti živnostníkům dělá, má celkem jasný cíl. Znechutit je natolik, že podnikání ukončí a nechají se zaměstnat. Stát totiž nepotřebuje samostatně myslící lidi (a to živnostník být musí, jinak by neměl šanci). Stát potřebuje stádo, které se nebude ptát proč a jak – prostě jen ráno přijde do práce, odkroutí si hodiny a jde domů. Proboha, hlavně nemyslet!!! Od myšlení jsme tady my dva/tři (myšleno Babiš+Schille­rová/Maláčová) 

Já jako OSVČ si už začínám pohrávat s myšlenkou, že prostě uvedu úřady v omyl a budu dělat jako že jsem mimo ČR a tím se mohu odhlásit z placení odvodů (sociálního a zdravotního) – u zdravotního musíte prokázat pojištění někde jinde a to za každý den což lze asi řešit komerčním mezinárodním pojištěním, které je v mnoha případech levnější než to naše zdravotní. U sociálního to přesně nevim jak to je – asi byste museli nabýt dalšího občanství (což lze) a vybrat si stát, kde toto platit nemusíte, což prý tak má Panama. Dále si pohrávám s myšlenkou, že bych mohl v liché měsíce přihlašovat na ÚP a v sudé se zas odhlásit, tím si odvody snížíte, ale to běhání na ÚP. Mají v podmínkách, že se na ÚP můžete přihlásit a odhlásit maximálně 6x, což akorát vychází.

Vážení, ždímají nás kde to jen jde. A navíc, jen rozeštvávají lidi. Ale co by jste od těch idiotů mohli čekat. Jejich rozum stačí tak na to, aby něco domysleli tak do konce volebního období. Ale co by jste měli jiného čekat. Maláčová je už od pohledu na dolní hranici stupnice IQ, Babiš hrabe jenom pro sebe, úředníci kradou jak na běžícím pásu, státní zakázky předražené a podobně. Toto není stát , toto je žumpa. Jinak se to nazvat nedá.

Jsme pro všechny pouze paraziti. Jen by mne zajímalo co by ti chytrolíni žrali, kdyby jsme v jednom měsíci neodvedli daně.

Omlouvám se za použití ostřejších slov. Ale to co se tu děje je opravdu k nasrání.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 19 771,00 Kč
Vybráno 56.48%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 20 377 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (51 votes, average: 4,90 out of 5)
Loading...
politicon.cz
44 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.