silnicekolona
9.1.2019
Kategorie: Ekonomika

Makáme. Na dálnicích? Kdo?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,56 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

TOMÁŠ FLAŠKA

Tak už nám to pan premiér sdělil. Ministr Ťok je sice dokonalý, ale neumí svou práci prodat. To je velmi úsměvné.

Pokud se loni otevřelo 4 km (přesněji řečeno 3,8 km) dálnic, tak to asi lze těžko prodat jako úspěch. A pokud to někdo tak prodává, tak bych ho přirovnal k pověstným podomním obchodníkům. A pokud mu to někdo dokonce sežere, tak pak se nesmí divit. Je to úplně stejné jako když vám někdo vnutí hrnec za padesát tisíc. V případě podomních obchodníků stát vymýšlí pro důchodce různé ochrany. V případě našich dálnic to není potřeba, volič zbaští všechno.

Ohromný úspěch je “nová” dálnice D1. To je super. Samozřejmě rekonstrukce stojí o dost míň, než stavět na zelené louce. A tak se určitě za pár let dozvíme, že za vedení ANO stál kilometr „nové“ dálnice podstatně méně, než za předchozích vlád. Protože Kalousek všechno rozkradl.

Ale pokud bych vzal pana premiéra za slovo a považoval bych D1 za opravdu novou dálnici, tak se musím zeptat: Už dnes je kapacitně na hranici, když tedy investujeme do nové dálnice, proč ne rovnou ve formátu 3+3 pruhy? Dozvíte se tradiční výmluvy o výkupu pozemků, studii vlivu na životní prostředí atd. atd. Ano, trvá to několik let, než se všechno vyřídí. Ale ANO ovládá ministerstvo dopravy už dobrých 5 let. Tak se zeptám znova: Začalo s tím něco dělat? Byla zadána studie? Začaly se vykupovat pozemky? Odpověď je jasné NE. Pokud to trvá tak dlouho, udělalo ANO nějakou zákonodárnou iniciativu, tlačilo parlamentem zákony, aby se vše zkrátilo? Jediné, o čem vím, je, že se může začít stavět ještě před dokončením výkupu pozemku, pokud se někdo šprajcuje. Na 5 let ve vládě dost málo. Takže makáte? ANO opravdu makáte? Odpovídám vám: NE, nemakáte. Jenom se snažíte prodat vzduch.

Tendr na mýtné? Darmo mluvit. Zpackáno, opožděno, odloženo. I my řidiči osobních aut si musíme každý rok (měsíc) pracně strhávat dálniční známku a lepit novou. Když jedete na Slovensko nebo Maďarsko, tak vyřídíte vše po internetu za pár minut. I do Rakouska to už jde. Němci to tak budou dělat od samého počátku. Ale u nás se maká. Bohužel ale nikoli ti nahoře, ale s fénem a tužkou všichni ti dole.

Na závěr možná malá rada: sněžit může ještě i v dubnu a ranní mrazíky také až tak do půlky dubna nejsou úplně výjimečné. Třeba si aspoň toto na ministerstvu dopravy někdo uvědomí.

FLASKA
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč, Petr Luňák 600,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč

Celkem za měsíc: 3 300,00 Kč
Vybráno 9.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 156 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
8 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.