27.1.2014
Kategorie: Multikulturní soužití

Mají svá práva jen “diskriminované” menšiny nebo i my ostatní?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

E-MAILEM 27|01|2014

 

Budu-li uvažovat prostým selským rozumem, tak by společnost měla být založena na zastupování zájmů tradiční většiny. Bohužel, stále více se vymykáme tomuto logickému konstruktu a suneme se dobrovolně do diktátu uvědomělých menšin.

 

 

Demokracie je utopie, stejně jako komunismus. Možná o něco méně idealistická, o něco více založená na realitě, ale přesto stále jen utopie. Proto se k jejímu fungování zavedla demokracie zastupitelská, kdy lid zastupují zvolení zástupci, přičemž hodnota každého hlasu při volbě těchto zástupců je stejná. Z toho logicky vyplývá, že většina by měla určovat další vývoj. Bohužel je tu mnoho “ale”. Prvním problémem je, že zastupitelé nejsou lidmi odvolatelní. Druhým, je systém stran, kdy strany mnohokrát drží linii, kterou jim neurčují voliči, nýbrž různé lobbistické tlaky. A hlavním je neustálý mediální tlak, který je vyvíjen na zastupitele i voliče a díky stále více sofistikovaným metodám dosahuje zdrcující účinnosti.

 

Dostáváme se tak do situace, kdy mizí i poslední zbytky zastupitelské demokracie a nastupuje něco, co by se dalo nazvat mediokracie, která je ovšem stále více svázána zájmy majitelů médií a “intelektuálních skupin” tvořících v převážné míře zaměstnance nadnárodních informačních konglomerátů. Bohužel nezávislá periodika již téměř neexistují a i ten svobodný prostor na internetu je oklešťován. Nemusí jít přímo o cenzuru či zákazy, ale i psychologický tlak, kdy chce-li člověk být in a úspěšný musí spíše vědět, že nějaká zpěvačka se tahá s tím, než mít všeobecný přehled ve starém duchu.

 

Právě těmito médii jsou protlačována “práva” všemožných menšin. Politici se pak samozřejmě přizpůsobují a konzumenti (občané) tomuto tlaku povětšinou podlehnou a odbojní jsou rázně klepnuti přes prsty. Je zřejmě více důvodů, proč je společnost k tomuto směřována. Jednak je to výnosný byznys, lidskoprávní organizace se množí jak houby po dešti a mladí uvědomělí absolventi vysokých škol si na nich budují úspěšnou kariéru. Navíc rozčleněná společnost různých navzájem se hašteřících menšin (samozřejmě ne jen etnických) se na nic nezmůže a je tudíž lépe ovladatelná.

 

 

Tyto menšiny se chovají zcela logicky a přirozeně ve stylu: “Podáš jim prst a ony se sápou po ruce”. Čím více “práv” se jim bude poskytovat, tím více budou slyšet a žádat výhod na úkor politickou korektností k zemi přišpendlené většiny. Nejhorší na tom zřejmě je, že se tak v podstatě děje za tichého souhlasu té ustrašené většiny slušných obyčejných lidí. Mediální tlak přenesený na jedincovo okolí ho nutí k rezignaci a autocenzuře ve snaze zachovat si klid a společenské postavení. 

 

Dostáváme se tedy do stále více paradoxní situace. V rámci nesmyslně přehnaného boje za údajná práva menšin jsou neustále více oklešťována práva (nejen z hlediska trestněprávního ale i morálního) slušné většiny. Do situace naprosto neobvyklé a tudíž s nepředvídatelným koncem.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vít Fortelka 2019,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Jan Slaba 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

Celkem za měsíc: 5 519,00 Kč
Vybráno 15.76%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
3 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.