MAFIE
5.4.2018
Kategorie: Společnost

Mafie…

Sdílejte článek:

IN

Slovo mafie má historických významů samozřejmě více, nejvíce ho však vystihuje pojmenování existující zločinecké společnosti s vynikající organizací a strukturou. Nejznámější mafiánské rodiny měly svůj původ v Itálii, případně se vyskytovaly ve Spojených státech s příbuzenskými vztahy na jihu Evropy, i tam však kopírovaly původní zvyky a ctily jisté tradice. Později se však činnost různých kriminálně vystupujících organizací začala slovem mafie označovat všeobecně, protože některé gangy svou hierarchií původní mafii připomínají. Navíc být mafiánem je nyní hodnost kdejakého Ukrajince ,,pečujícího´´ o pár svých krajanů zedníků. Pocit moci spojený s označením mafián je tak sladký.

Vraťme se však k původní myšlence. Mafiánské rodiny dokázaly mocensky i ekonomicky ovládnout prostředí, které si vybraly. Obchod s alkoholem, nemovitostmi, prostituce, hazard, drogy, to vše patřilo do sféry zájmu zločinců. Později se přidal velký politický vliv, bankovnictví a státní zakázky. Sicílie už dávno není jediným místem, kde mafie dokázala obsáhnout všechny důležité posty, ve kterých se rozhodovalo o to veškerých tocích peněz a vlivu na dění. Podobné praktiky založené na členech rodiny používají dlouhodobě syndikáty v Japonsku a Číně. Dokonce i u nás jsou známé klany, například rodiny Kočků a Bělů zápasily o sféry vlivu.  Pro naši republiku jsou synonymem zla praktiky balkánských a čečenských skupin, ty však nejsou většinou založené na rodinných spojeních. Ve světovém měřítku poté vnímáme vliv Rockefellerů a Rotschildů stojících za mnohými změnami v dění kolem nás, tím není myšlena jen Česká republika, ale celá planeta. Chapadla chobotnice sahají tak daleko, že si to ani neuvědomujeme.

Moderní doba přináší nové možnosti. Jestliže dříve šlo gangsterům o ovládnutí trhů, ve kterých se točilo mnoho nezdaněných a z trestných činů pocházejících peněz, což sebou přinášelo i mnoho agrese a mrtvých, nyní se nejvíce daří tzv. ,,bílým límečkům”, tedy kriminalitě posvěcené politiky. Jestliže jsme si dosud mohli přečíst o daňových únicích týkajících se nepřiznaných zisků z výroby a prodeje cigaret, alkoholu, obcházení celních pravidel kolem ropných produktů, děsili se prostituce všech možných kategorií a činů s ní spojených, nevěřícně četli o makových polích hlídaných žoldáky CIA a další výrobě omamných látek pod jejich dohledem, přicházeli jsme do styku pouze s historicky zastaralými praktikami novodobých lumpů. Dokonce ani byznys se solární energií a obnovitelnými zdroji, který z nás každého denně různými způsoby vytáhne desítky korun a přelije je do kapes majitelů solárních elektráren, není tím, co by nás překvapilo, byť i tady zašlo spojení politiků a obchodníků s lidskou hloupostí hodně daleko.  Babišovo bohatnutí na likvidaci motorů a zemědělské půdy řepkou, navíc dotované z peněz daňových poplatníků, je pořád jen skromnou úlitbou jednotlivci, který si to ošéfoval, byť za cenu úplatků a za využití neschopnosti zbylých poslanců sedících za solidní výplatu v Parlamentu.

Pokud se tedy ptáte, které místo je tím správným k získání moci a vlivu, tedy zde je odpověď. Máte li dostatečně rozvětvenou rodinu, dost známých, žádnou morálku a peníze společně s vlivem jsou Vaší drogou, pusťte se do podnikání v neziskovém sektoru a spojte ho s politikou. Stanete se významnými hráči bez rizika odhalení a potrestání. Myslíte si, že tomu tak není?

Podívejme se na takovou rodinu a příbuzných Uhlů. Jejím členem je bývalý disident a přítel Václava Havla Petr Uhl. Levicový novinář sám sebe označující se za socialistu a nepřítele extrémismu, nespravedlnosti, diskriminace, exposlanec Federálního shromáždění, exčlen strany Zelených byl u všeho důležitého, co se v naší zemi dělo po roce 1989. Právě on rozšířil informace o mrtvém studentovi Šmídovi 17.11.1989 a způsobil tím vznik podezření, že celý převrat byl zinscenovanou show pro národ, což se nakonec prokázalo, i když až daleko později (o předpřípravách předání moci spojených s disidentem jsme už psali). Jeho manželkou je ombudsmanka Anna Šabatová proslulá svým proimigračním přístupem a kauzou muslimského šátku na školách, která je součástí postupné likvidace národních zájmů a zvyků. Navíc Šabatová byla v letech 2004-2007 ve správní radě Nadace rozvoje občanské společnosti, což je jedna ze systémových klíčových neziskovek rozdělujících skrz fond pro nestátní neziskové organizace peníze ostatním neziskovkám v rámci grantových projektů a dotačních programů. Tuto nadaci založila Dagmar Havlová, Jiřina Šiklová (ano, ta, která stojí za Gender Studies o.p.s.) byl u toho i Erazim Kohák a samozřejmě se u toho vyskytovala i Šabatová.  I ona prošla samozřejmě disidentem.

Tito dva lidé mají tři děti. Pavel Uhl působí ve správní radě Transparency International, která má veliký vliv na dění v politické sféře a věnuje se mimo jiné i pozorování nepravostí v ní. Otázkou zůstává, co a čí záměry jsou prioritní. Jeho manželkou je Marta Miklušáková (všimněte si, že si nechávají svá rodná příjmení), která propaguje romskou problematiku a zároveň byla poradkyní Kateřiny Valachové na ministerstvu školství. Michal Uhl samozřejmě pracuje ve stejném prostředí, stejně, jako jeho partnerka Horáková, zastupitelka za Zelené a podporující v šátkové aféře Annu Šabatovou. Sašu Uhlová je známou publicistkou a aktivistkou. Propojení rodiny s neziskovým a státním sektorem je tak obrovské, to jsme ještě nezveřejnili další vazby, o kterých se na veřejných rejstřících často ani nedozvíte.

K tomu si přidejte i další spojení. Třeba podobně na tom je rodina Dienstbierů spolupracujících s Havlem a Uhlovými již od disidentu. A obsazeny jsou tak nejen strany Zelených a ČSSD. Propojení Transparency International s Piráty je zjevné. Nejen nejbližší členové rodin se poté podílí na vedení podstatných společností. Pirátský volební manager Štěpán Štrébl působil ve společnosti PricewaterhouseCoopers Audit s.r.o, jednatelkou v ní je Věra Vytvarová, která je členkou dozorčí rady Transparenty International ČR. Nebo Tomáš Němeček, další člen této správní rady, je zároveň členem novinářské rady, kterou provozuje Open Society Fund Georga Sorose. Kontakty v kombinaci státní sektor – neziskovky – média jsou opravdu natolik propojené, že jen naivní člověk nepochopí, o jak velký zdroj příjmů tady jde a kolik lidí to neskutečně bohatě živí. Pokud tedy chcete nazvat něco skutečnou mafií, zapomeňte na kmotry ze sicilských městeček. Ti skuteční jsou tak blízko nás a mnozí z nich se ohánějí skutečně výstavní minulostí spojenou s disidentem. Pořád si ještě myslíte, že Havel byl světec a lidé kolem něj apoštolové?

ZDROJ: inadhled.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč

Celkem za měsíc: 10 156,00 Kč
Vybráno 29.01%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 156 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,95 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
14 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.