orban2
9.4.2018
Kategorie: Politika

Maďarsko: Volby 2018 – Orbánův triumf!

Sdílejte článek:

HERAKLEIOS STALKER

Jinak, než jako absolutní triumf národně konzervativních sil, se nedá označit výsledek parlamentních voleb v Maďarsku. Všichni očekávali vítězství Viktora Orbána, ale málokdo očekával, že dosáhne ústavní většiny, a že opozice bude ještě víc oslabena. Přesto se právě tohle stalo, a je to vítězství pro Maďarsko a katastrofa pro bruselskou tyranii a imigrantské armády…

Výsledky voleb jsou tyto. Strana FIDESZ Viktora Orbána získala 49,5% hlasů a tím 133 poslanců, tedy naprosto těsnou, ale přeci jen ústavní většinu. Nejsilnější opoziční stranou se k zoufalství levičáků a Západu stala ultrapravicová strana Jobbik, která obdržela 19,5% hlasů a 26 poslanců. Na třetím místě, ale s velkým propadem, skončili socialisté v koalici se stranou Dialog. Přišli o polovinu voličstva, spadli z 25% na 12%. Koalice jim tedy evidentně nevyšla. 17% hlasů je pak děleno mezi pět různých opozičních, převážně liberálně levicových, stran. Velkým překvapením je jeden poslanec pro satirickou a proimigrantskou Stranu dvojocasého psa. Tahle banda rozhádaných ubožáků už nemůže ohrozit rozvoj Maďarska.

Důvodů pro Orbánův absolutní triumf je celá řada. Výborná ekonomická politika, která umožnila meziroční 5% růst HDP, dramatický růst životní úrovně a rozvoj ekonomiky, stejně jako budování hraničních bariér, důraz na antické a židokřesťanské tradice, na ochranu národa a vlasti. Orbán prokázal všemu maďarskému lidu, že liberální západní demokracie je cestou do pekla a svými úspěchy si získal důvěru, stejně jako podporu od zahraničních vůdců, jak rakouského kancléře Sebastiana Kurze, vicekancléře rakouska HC Stracheho, tak největšího současného polského patriota, šéfa vládní strany Právo a Spravedlnost Jaroslawa Kaczynského. Orbánova pozice je stabilní a Maďarsko čekají další roky “zlatého věku”.

Pro opozici je to temnota. Vůdce Jobbiku Gábor Vona, vůdce strany, která skončila na druhém místě, a která má nepsaným úkolem krást voliče FIDESZu, už oznámil, že rezignuje. Následně rezignoval i socialistický předseda Gyula Molnár.

Důležité je připomenout i to, že opozice soustavně vyzývala k vysoké volební účasti, a ta skutečně byla. Dokonce druhá, či třetí nejvyšší v historii Maďarska, a přesto Orbán vyhrál.

Mobilizoval totiž venkov, vesnice, malá města, všechna ta místa, kde lidé používají selský rozum ve všech smyslech toho slova. Stejná situace jako při presidentské volbě v ČR, kdy rekordní účast pomohla presidentu Zemanovi k vítězství a porážce Sorosovského kandidáta Drahoše.

Nyní byla poražena i Sorosovská opozice v Maďarsku. Na druhou stranu, musíme si uvědomit, že podpora maďarského vlastenectví je mnohem větší. Přesto, co dělá strana Jobbik, její voličstvo jsou patrioti, tedy v konečném součtu pro vlastenecké síly hlasovalo v Maďarsku 3,5 miliónu Maďarů ze zhruba 8,3 miliónů oprávněných voličů.

Západ musí nyní počítat s tím, že porážka patriotismu v Maďarsku a střední & východní Evropě je v nedohlednu, že naše národy se nedají. Gratulujeme Maďarům a premiéru Orbánovi k vítězství!

Autor: Herakleios Stalker

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 12 078,00 Kč
Vybráno 34.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 131 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 4,91 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.