23.8.2015
Kategorie: Multikulturní soužití

Maďarsko: Nejméně 50 migrantů nakažených neznámou infekcí

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

RED 23|08|2015

V české republice je toto téma stále jedno velké TABU … Nejméně 50 migrantů nakažených neznámou infekcí oznámil maďarský zdravotní odbor (běžně nalézaná je žloutenka typu A, B, AIDS, tyfoidní horečka, syfilis…). Vzhledem k tomu, že pouze část migrantů projde zdravotní kontrolou, může jít o časovanou bombu.

V čase, kdy je Maďarsko zaplaveno vlnou migrace, lékaři objevili neznámou infekci u 50 nelegálních přistěhovalců, kteří žádali o status uprchlíka. Od začátku roku maďarské nemocnice zkoumaly téměř 2.700 občanů třetího světa, z nichž 50 trpí neznámou infekcí, vyplývá z vyjádření ministerstva zdravotnictví v zemi.

Navíc, několik migrantů, kteří požádali o status uprchlíka trpí různými nemocemi, jako je tyfus, tyfoidní horečka, hepatitida typu A a B, syfilis i AIDS. Nikdo neví, jestli by tato nová nákaza mohla být hrozbou pro domácí obyvatele země, protože tyto lékařské testy pokrývají jen malou část všech přistěhovalců, píše deník Napi gazdaság.

Syrian migrants rest on a train as it travels through Macedonia August 2, 2015. Tens of thousands of migrants, mainly from the Middle East and Africa, use the Balkans route to get into the European Union, passing from Greece to Macedonia and Serbia and then to western Europe. After walking across the border into Macedonia to the small local station of Gevgelia, migrants pile onto an overcrowded four-carriage train in sweltering heat, young infants among them, to travel about 200 km north. Their aim: to enter Serbia on foot, another step in their uncertain search for a better life.  REUTERS/Ognen Teofilovski TPX IMAGES OF THE DAYPICTURE 27 OF 33 FOR WIDER IMAGE STORY "MIGRANTS: A TRAIN TOWARDS A NEW LIFE"SEARCH "TEOFILOVSKI TRAIN" FOR ALL PICTURES       - RTX1NBH5

Podle maďarského ministerstva zahraničních věcí, přišlo do země od počátku roku již více než 100.000 migrantů. Téměř 80% z nich prchá před válkou v Sýrii, Iráku a Afghánistánu. Většina migrantů žádá o azyl, ale pak se snaží přesunout do bohatších evropských zemí.

Podle vedoucího maďarské diplomacie Petera Szíjjártó, Maďarsko je evropská země, která utrpěla největší migrační tlak. Szíjjártó řekl, že jeho země se nemůže dočkat společné reakce EU na tento problém. Tváří v tvář s přílivem uprchlíků, maďarská vláda nakonec rozhodla o stavbě  plotu  vysokého 4 metry na 175 km hranici se Srbskem, kde prochází 95% imigrantů.

Ale tato východoevropská země není jediným vstupním bodem na kontinent. Itálie a Řecko rovněž čelí obrovskému množství uprchlíků, stejně jako Francie a Velká Británie. I přes rostoucí tlak veřejnosti se politickým představitelům Evropské unie nedaří najít řešení tohoto problému.

ZDROJ: RT en francais

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč

Celkem za měsíc: 4 273,00 Kč
Vybráno 12.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
8 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.