george-soros
12.1.2017
Kategorie: Společnost

Maďaři vyhlásili válku Sorosovi

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

Bravo, Maďaři. Z Maďarska přišla vynikající zpráva – Orbánova vláda včera vyhlásila otevřenou válku G. Sorosovi a jeho agentům. Jak si všímá agentura Reuters (zde), citovaná u nás třeba Parlamentními listy (zde). Zdá se, že s blížícím se nástupem D.Trumpa do úřadu amerického presidenta posiluje den ode dne odvaha národně orientovaných politiků a jejich chuť ke vzdoru a odporu proti (z USA a EU tlačenému) multikulturalismu a rozkladu národních států.

Orbánův stranický kolega Szilárd Németh to ostatně nijak neskrývá, když prohlašuje, že právě teď přichází ideální chvíle omezit vliv Sorosových neziskovek v Maďarsku na minimum. Doslova řekl: „Použijeme všechny dostupné nástroje s cílem zbavit se všech nevládních organizací, které jsou financovány Sorosem, který slouží globálnímu kapitálu a využívá politickou korektnost v boji proti národním vládám.“

Cílem vládního návrhu je dospět k úplnému zrušení všech neziskových organizací, které jsou financovány (přinejmenším zčásti) G.Sorosem. Nezbývá než zvolat bravo, Maďaři!

Naskýtá se logická otázka. Je to problém pouze Maďarska? Jak to vypadá u nás? Nemáme tu náhodou taky nějaké takové podvratné organizace? Nebylo by třeba od věci, také se jim blíže podívat na zoubek a následně vyházet ta kukaččí vejce, nasazená k nám tímhle “filantropem”?

Soros tu operuje, (co operuje, přímo řádí) zcela otevřeně. Nejznámější z jeho želízek v ohni, co u nás má, je tak zvaný Open society fund. Ten podporuje nejrůznější (protičeské) projekty prostřednictvím EEA grantů, tedy norských fondů.

To jsou ty fondy, co třeba financují projekt HateFree Cutlure. Nebo Českou odbornou společnost pro inkluzivní vzdělávání.  Samozřejmostí je také jejich podpora různých feministických spolků a Prague Pride. Málokdo také ví, že norské fondy také přispěly částkou téměř 28 milionů neziskovkám a aktivistům, podílejícím se na návrhu českého zákona o ochraně dětí. Jak asi návrh vypadal naznačí už název fondů, upomínající na norský Barnevernet.

K méně známým Sorosovým aktivitám patří také ovlivňování mediální scény v ČR. Jeho OSF, například přispívá vydavatelům DVTV, Aktuálně.cz či Hospodářských novin, nakladatelství Economia, a.s. Spolu s Evropskou komisí také pomohl v Česku zřídit projekt demagog.cz, který se prý má zabývat lhaním politiků…. A to je jen malý a neúplný výčet.

Nebyl by proto také čas? Nebo zas budeme poslední, kteří se rozhoupou, až už to všude kolem praskne, tak jako osmdesátém devátém? Myslím, že politická poptávka po tom, kdo těmto namyšleným spratkům konečně přistřihne křídla a zatne tipec je veliká. Převeliká…

vylicil

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 109 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (40 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...