235965616_3099398743714373_17053666991435500_n
23.8.2021
Kategorie: Společnost

Maďar se posmívá Vojtěchovi

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonRastislav Maďar, tento přísný strážce epidemiologické čistoty, napadl ministra Adama Vojtěcha za nenošení respirátorů na MFF Karlovy Vary. Vojtěchovi se tak vrací politika zavíračské lobby.

Když máte jít příkladem ostatním, ale nějak to nevyjde. Když máte ukázat, že jsme v tom všichni společně, ale zase nic… Díky všem, kteří tam poctivě respirátory nosí, i když to příjemné není nikomu. Za 10 dní se otevírají školy, fakt nepotřebujeme dávat deltě tolik prostoru.

Bez respirátoru fotografové zachytili třeba i ministra kultury Lubomíra Zaorálka a ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou (ČSSD), ale i šéfa zdravotnického resortu Adama Vojtěcha. Seznam zprávy dokonce nadepsal svůj článek: Hvězdy ve Varech porušily covidová pravidla. Pod „dohledem“ ministra VojtěchaJe to jen další zneužití „přísných pravidel“ , která pod nátlakem zavíračské lobby platí i o prázdninách. V době, kdy Velká Británie všechna opatření právě o prázdninách zrušila s tím, že právě prázdniny jsou nejlepším časem k tomu všechny restrikce zrušit.

Připomeňme si tedy alespoň data z worldindata k Česku, Izraeli, Německu a Velké Británii. První hodnota je z 19.7.2021, kdy Británie všechny restrikce zrušila a další číslo patří k 19.8.2021 – přesně po měsíci. První číslo v tabulce je počet pozitivních případů na 1 milion obyvatel, druhé počet zemřelých s covidem na 1 milion obyvatel. Počty obyvatel jsou v závorce u jména státu.

Datum Česko (10,7 mil.) Izrael (8,4 mil.) Německo (83,1 mil.) Velká Británie (66 mil.)
19.7.2021 22/0,1 112/0,2 15/0,2 696/0,6
19.8.2021 18/0,13 683/1,75 79/0,25 462/1,4

Česko je na tom ve srovnání s dalšími státy nejlépe, má nejnižší počet nově potvrzených případů i nejmenší úmrtnost. Přesto se tu pánové Maďar, Smejkal a další poradci a odborníci Ministerstva zdravotnictví předhánějí v další a další buzeraci české populace, a aby ukázali svou politiku „padni komu padni“, trefují se i do ministra zdravotnictví. Vojtěch je přitom jen odvar ministra před svou rezignací. Dnes poslouchá jako hodinky zavíračskou lobby a stejně dostane „po papuli“. Přitom i v Česku bylo možné všechny restrikce zrušit. Místo toho se vyhrožuje i organizátorům MMF tím, že na ně pošlou „hygienu“ a ta jim dá pokutu až 3 miliony korun.

Vůbec se nebere v úvahu, že Česko je už úplně v jiné situaci, má očkováno přes 50% populace, v nemocnicích se s covidem léči desítky osob a na covid respektive s covidem umírá jeden člověk denně. To je zcela jiný stav, než byl ještě na podzim loňského roku nebo při vrcholu pandemie v březnu a dubnu.

I v Německu se odborníci ala Maďar vyslovují o počátku „čtvrté vlny“. Německá vláda však odmítá přijímat celoplošná opatření. Zato v Izraeli nový premiér udržuje atmosféru strachu a propaguje „třetí vlnu očkování“. Jediná Británie má natolik rozumnou vládu, že už skutečně praktikuje politiku přijmutí infekce covidem do kategorie chřipkového onemocnění, které už tu s námi zůstane.

Je prostě čas nechat lidem právo se rozhodnout podle svého uvážení a přestat s restrikcemi. Každý, kdo se chtěl nechat očkovat, to již udělal. Mnoho pediatrů pak i odmítá či nedoporučuje plošnou vakcinaci dětí. Místo toho oficiálně tlačíme na rodiče s tím, že když nechají své děti očkovat, nebudou se muset testovat. Pofiderní „výhody“ jsou stále ve hře včetně „dárků“ za vakcinaci, něco jako loterie na Slovensku.

Přitom, vyjdeme-li jenom z české statistiky, pravděpodobnost, že dnes potkáme někoho infikovaného je stokrát menší než v čase jarní vlny. V celé republice je maximálně kolem sta tisíc infikovaných, naprostá většina bezpříznaková. Pravděpodobnost, že potkáte infikovaného je tak asi 0,009, což je o něco větší pravděpodobnost, že vyhrajete první cenu ve sportce. Současné restrikce i restrikce namířené vůči školákům jsou zcela neopodstatněné a jenom těží ze strachu části společnosti, který je uměle udržován ČT a zavíračskou lobby typu Rastislava Maďara.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 035 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,68 out of 5)
Loading...
26 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)