macron517
26.8.2017
Kategorie: Politika

Macron má vizážistu za 26 tisíc Euro čtvrtletně

Sdílejte článek:

DAVID GRUBER

Tuto zprávu jsem slyšel včera ve zprávách Rádia Slovensko. Totiž – vždy, když jedu do jiného státu, tak si hned po překročení hranic naladím nějakou jeho rozhlasovou stanici. Marnotratnost novodobých papalášů mne neudivuje; výše té marnotratnosti však stále poněkud ano.

Jeho holič, kadeřník a prostě „zkrášlovatel“ poslal během kvartálu francouzské prezidentské kanceláři jednu fakturu na 10 tisíc Euroa druhou na 16 tisíc Euro. Zato ho stříhá, češe a uhlazuje před tiskovými konferencemi a na cestách vůbec. Podrobnosti nevím, ale dovolím si tipnout, že práce na vzhledu Emmanuela Macrona není prací vizážitsy na jeho plný úvazek. To by pak Macron nědělal nic jiného než se fyzicky šlechtil. A jakožto zaneprázděný šéf velkého státu může věnovat sumárně měsíčně vylepšování svého vzhledu tak cca desítky minut; nanejvýš celkový čas v řádu jednotek hodin. Kolik si tedy ten vizážista asi účtuje na hodinu? A je opravdu tak výjimečný, anebo v jeho angažování hrála roli kromě jeho objektivních pracovních výsledků i nějaká osobní jednání?

Jo – Slováci ve svém rádiu ještě později upřesnili, že to je žena – tedy vizážistka.

Manželka vedle mne při této rozhlasové zprávě podotkla, že ta ohromná suma snad nebudou náklady jen za samotného prezidenta, ale také za„jeho starou“, což v tomto případě zní obzvláště přiléhavě. Ale kdo ví, třeba paní prezidentová Macronová má nemalé další fondy na svou vizáž ještě z jiných zdrojů.

A Rádio Slovensko přidalo ještě další vědomosti: Jak se teď v uplynulých dnech Macron sešel se šéfy Česka, Slovenska a Rakouska, tak prý po společné schůzce si ještě sedl zvlášť s Robertem Ficem – coby dva „noblesnější, Eurem platící“ státy. A že prý by EU měla zvláště pro ty eurové státy založit vlastní fondy, možná nějakou extra dajnou speciální banku – a taky další úřady a úřednictvo a úřednictvo…

Napadlo mne, jaké sumy asi spotřeboval na svou imagešéf Francie za temného feudalismu, takový Ludvík XIV., někdy za časů Angeliky a tří mušketýrů… Možná i absolutistický vládce za takovéto služby platil relativně méně.

Neměl by současný šéf Francie více ctít zásadu „všichni lidé jsou si rovni“?

No – bodejť by také ti, co se mají jako prasata v žitě, chtěli nějaké změny, nějaké exity dalších států z Bruselistánu a podobně!

Existuje dobré rozpoznávací znamení, kdo jde do velké politiky nebo do velkého podnikání z důvodů aspoň trochu ideálů (může se mít hmotně i docela dobře, nemusí přece mrznout a jíst jen stále chleba s máslem) a kdo z nezřízené touhy koukolíkovského psychického deprivanta debužírovat jako ti největší tyrani lidské historie a jít za tím užíváním si i přes mrtvoly…

Tím rozpoznávacím znamením je, jakou mají ti šéfové politiky a podnikání osobní spotřebu. Jakým autem jezdí v soukromí? V jakém domě bydlí, s jakou zahradou, s jakými dalšími vymoženostmi? Jaké mají jiné marnivé zlozvyky?

Existuje v této souvislosti jedno velmi pokrytecké slovo – slovo „reprezentace“. Kdo z papalášů při poukázání na svou rozmazlenou marnotratnost začne hned bez věcných argumentů prskat, že „přece reprezentace“, ten je jasný.

Vzpomnám na to, co mi dědeček jako pětiletému klukovi vyprávěl o T. G. Masarykovi. Jako poslanec ve Vídni jistě hmotně nestrádal, ale byl také známý tím, že míval k jídlu rád kus suchého chleba a sklenici mléka.

gruber
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč

Celkem za měsíc: 11 972,00 Kč
Vybráno 34.20%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 48 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.