VRABELREFLEX
14.2.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Má ty svatá prostoto, v Reflexu řádí koronavir?

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

MLADEKRAsi tak na mě zapůsobila zpráva o tom, že Reflex udělal velký rozhovor s jakými samozvaným odborníkem František Vrábelem. Nic proti názoru, že někdo si myslí, že ten či onen web je dezinformační (tu jsou to Parlamentní listy, tu Pravý prostor, tu zase konkurent očerňuje jiný web), ale něco jiného je tvrdit, že pro takové skutkové hodnocení mám nezvratné důkazy, a budu proto požadovat na velkých inzerentech, jako jsou jsou třeba Lidl, Kaufland, Nestlé a podobně, aby upustily od toho, aby prezentovaly svoje reklamy na Vrábelem určených údajných dezinformačních webech.


Vrábel se tedy snaží dosáhnout toho, aby jím určené weby byly neupotřebitelné, což je nepochybně záměr na snížení kvality (až ikvidační) úmyslným jednání a paragraf 228 Trestního zákona ( Poškození cizí věci) nám tu hned vykukuje. A nejen ten. Hned druhým se jeví vydírání inzerentů (§175 Tr.zákona). Neboť pokud si pachatel pohrůžkou jakýmsi algoritmickým určováním a zapsaným spolkem hodlá vynutit u inzerentů změnu jejich chování, jde o pohrůžku jiné těžké újmy (nikoliv fyzické) vůči Vrábelem svévolně určených webů. A ponechávám k právní diskuzi i výhrůžky škody velkého rozsahu , které jsou cílem samy o sobě(!) a tedy nejsou prostředkem k vynucení určitého chování (§ 353 Tr.Zákona).

Otisknout v jinak seriózním Reflexu takový rozhovor s „odborníkem“ Vrábelem je tedy mírně řečeno šokující, jeden by si mohl myslet, že koronavir ve zmutované formě tam v redakci už řádí. Věcnou logiku to nemá. A jenom dodejme, že takový Pravý prostor a jiné weby otiskují autory jako je Markéta Šichtařová, Marian Kechlibar, Ladislav Větvička, Pavel Kohout, Petr Štěpánek, Petr Robejšek a mnoho dalších (omlouvám se všem, jejichž jména jsem neuvedl) a jejich články vycházejí na mnoha dalších a dalších webech a nic dezinformačního v nich nenajdete.

Kdyby Vrábel hovořil o tom, že tu a tam lze najít sporný článek, tak můžeme o obsahu takového sporného článku hovořit. Ale generálně odsoudit obsah jím uváděných webů je přinejmenším unáhlené, A dovolím si i osobní poznámku: Na mnoha webech se pokouším uveřejňovat i já své články. Od Pravého prostoru přes Neviditelného psa, Českou pozici a konče třeba takovou Českou justicí. A v Reflexu mé články lze také dohledat. Velmi dbám, stejně jako zde jiní uvádění autoři, abych obsah svého článku doložil i zdroji, ze kterých jsem čerpal. Pokud Vrábel snad tvrdí, že i mé články jsou dezinformacemi, pak zjevně uvádí nepravdy.

Ostatně platí to o většině zveřejňovaných článcích na mnoha webech. Ty články nejsou dezinformační, jenom začasté obsahují jiný politický názor, než jaký asi Vrábel má. Ale rozdílnost názorů a pluralita stran jsou podstatou demokracie, tou podstatou, kterou (možná) hodlá Vrábel pomocí velmi diskutabilních právních úkonů omezovat. Proč takovému člověku dal Reflex prostor k obsahově trapnému rozhovoru mi proto zůstává záhadou.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 205,00 Kč
Vybráno 37.72%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 857 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 4,68 out of 5)
Loading...
politicon.cz
38 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.