holandskoislam
8.2.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Má Nizozemsko problém?

Loading...
Sdílejte článek:

JUDITH BERGMAN

  • “Počet nizozemských obětí znásilňovacích gangů v posledních letech výrazně vzrostl.” Odhaduje se, že každoročně se do sexuálního otroctví dostane přibližně 1400 mladých dívek. – nizozemské noviny Algemeen Dagblad.
  • “Navzdory stagnujícímu růstu představuje velikost nizozemského džihádistického hnutí důvod k obavám.” – Hodnocení teroristických hrozeb pro Nizozemsko (DTN), které vydal národní koordinátor pro bezpečnost a boj proti terorismu.
  • Odhaduje se, že turecký Direktoriát pro náboženské záležitosti (Diyanet) v Nizozemsku ovládá 140 mešit. Jedno kázání ve městě Hoorn se týkalo džihádu a mučednictví: “Ten, kdo umírá pro Alláha, nikdy nezemře, ale zůstane naživu.”

“Pravicoví extrémisté se stávají suverénnějšími. Nadále se zaměřují na protesty proti vnímané islamizaci Nizozemska, příchodu žadatelů o azyl a vnímané ztrátě nizozemské identity …”napsal v září při hodnocení hrozeb nizozemský koordinátor pro bezpečnost a boj proti terorismu.

Islamizace v Nizozemsku však není jen “dojmem” “pravicových extremistů”, nýbrž stále více se rozvíjejícím trendem. Posouzení hrozby provedené národním koordinátorem pro bezpečnost a boj proti terorismu například ukazuje, že islámský terorismus roste již několik let. Napsal“Navzdory stagnujícímu růstu představuje velikost nizozemského džihádistického hnutí důvod k obavám.”

“Tato skupina, která se mezi lety 2013 a 2016 významně rozrostla, může přijmout za svoje krédo “pomstu”, protože obviňuje Západ za zhroucení ‘kalifátu’… Džihádisté ​​již nemají přesvědčivý důvod cestovat do těchto končin a jejich zaměření se přesunulo na da’wu, což je šíření džihádistického poselství. Toto může vést k nárůstu počtu džihádistů v Nizozemsku. Kromě přívrženců džihádu existuje v Nizozemsku i několik tisíc džihádistických sympatizantů, a to zejména sympatizantů ISIS.”

Nizozemsko zažilo v posledních měsících několik pokusů o džihádistické teroristické útoky. Koncem září zatkli policisté sedm podezřelých džihádistů, kteří tam plánovali masivní útok, včetně útoku při jedné hodně velké události – policie neříkala kde – útočit se mělo automatickými puškami a bombou umístěnou v autě. Dříve v září, afghánský muž, který podle nizozemských úředníků měl “teroristický motiv”, pobodal na vlakovém nádraží v Amsterdamu dva Američany. “Z jeho výroků je zřejmé, že věří, že v Nizozemsku jsou prorok Mohamed, Korán, islám a Alláh opakovaně uráženi,”uvedli státní zástupci. V srpnu byl jiný muž postřelen a zatčen v supermarketu ve městě Naaldwijk, kde mával před lidmi nožem a křičel přitom “Alláhu Akbar”.

Úroveň ohrožení zůstává v Nizozemsku na úrovni “významné” (úroveň 4 na stupnici od 1 do 5), což znamená, že riziko islámského teroristického útoku v Nizozemsku je velmi reálné, i když ne nutně bezprostředně.

Kromě islámského terorismu existuje ještě několik dalších faktorů, které ukazují na nárůst islamizace Nizozemska:

Jedním z nich je růst islámských stran. V posledních parlamentních volbách získal Denk, muslimská strana, která byla vytvořena šest měsíců před volbami dvěma Turky, bývalými členy Socialistické strany, jednu třetinu hlasů muslimů a tři místa v parlamentu. Strana nezakrývá své napojení na Turecko: Kritika Turecka je tabu, stejně jako její předvídatelné odmítnutí považovat turecké masové vraždění Arménů během první světové války za genocidu. Strana Denk byla proti integraci přistěhovalců do nizozemské společnosti (namísto toho obhajovala “vzájemnou akceptaci” – eufemismus pro vytvoření paralelních muslimských společností); a byla pro zřízení proti-rasistické policie, která by registrovala “pachatele” a vyloučila je z možnosti výkonu veřejné funkce. V červenci poslal bývalý politický aktivista Denk Husajn Jamakovic e-mail do deníku Telegraaf a tří dalších zpravodajských organizací. V e-mailu bylo: “Doufám, že dostanete rakovinu, vy špinavý, pravicový židovský nádore.” E-mail přišel poté, co zpravodajské agentury přinesly zprávu, která tvrdila, že Jamakovic vyjádřil své sympatie k ISIS. V červnu záměrně narazilo do vchodu do budovy deníku Telegraaf vozidlo a následně začalo hořet.

Dalším aspektem rostoucí islamizace je kázání džihádu v mešitách. Turecký Direktoriát pro náboženské záležitosti (Diyanet)distribuuje oficiální páteční kázání do tureckých mešit po celém světě. Hlavní média v Nizozemsku zveřejnilyalespoň jeden případ takového kázání v mešitě ve městě Hoorn. Není jasné, v jak velkém množství mešit se toto kázání objevilo, ale odhaduje se, že Diyanet v Nizozemsku ovládá 140 mešit. Kázání se týkalo džihádu a mučednictví:

“Naši vojáci ukazují celému světu, že obětujeme všechno, abychom ochránili naši víru, vlajku a zemi. (…) Každý syn naší země, který během svého života vypije sladký nektar mučednictví, na nás křičí. (…) Ten, kdo umírá pro Alláha, nikdy nezemře, ale zůstane naživu.”

Podle zástupce Diyanetu v Haagu si nizozemsko-turečtí imámové píší své vlastní kázání. Poté tvrdil, že tyto džihádistické verše nebyly nikde v Nizozemsku kázány. To vysvětlení prostě není důvěryhodné – proč by Diyanet měl v případě tureckých muslimů v Nizozemsku udělat výjimku?

Nová starostka Amsterdamu Femke Halsema v září uvedla, že zavře mešity, pokud imámové budou šířit nenávist, ale “jen jako poslední možnost”. Podle portálu DutchNews.nlřekla Halsema, že uzavírání mešit je “velmi přísná [akce] a to je něco, co děláte jen jako poslední možnost.” Musíte být schopni jednat, pokud “imám dává nechutné kázání, jako je tvrzení, že ženy mají být podřízené nebo že homosexualita je zločinem.” Podle zprávy také řekla, že na rozdíl od svého předchůdce Joziase van Aartsena nemá v úmyslu rozvíjet vazby s fundamentalistickými a salafistickými organizacemi. “Nebudu zvát lidi, kteří nejsou demokraté a kteří nepodporují rovnost mezi muži a ženami do své kanceláře,” řekla.

Dalším aspektem rostoucí islamizace je dramatický růst vandalismu a násilí proti Židům. Ve zprávě vydané nizozemským Státním zastupitelstvím v dubnu bylo za rok 2017 potvrzeno 144 trestných činů zahrnujících trestné činy z nenávisti, včetně zastrašování, vandalismu, útoku a podněcování k nenávisti nebo násilí. 41 procent těchto případů bylo “namířeno proti Židům”, kteří tvoří pouze 0,2 procenta nizozemské populace.

Průzkum, kterého se zúčastnilo 557 nizozemských Židů, zveřejněný v listopadu 2018 ukázal, že téměř polovina z nich se obávala, identifikovat jako Židé, 43 % z nich tvrdilo, že podniknou aktivní kroky k ukrytí své židovské identity a 52 % z nich uvedlo, že antisemitismus na ulici je teď častější. 34 % z nich navíc uvedlo, že zažili antisemitské poznámky namířené proti nim a 11 % z nich zažilo antisemitské násilí namířené proti nim.

V prosinci 2017 syrský žadatel o azyl Saleh Ali rozbil okna košer restaurace v Amsterdamu. Za to dostal jen 52 dní vězení, i když údajně řekl důstojníkovi, že útok je “jen první krok”. Když byl dotázán na další krok, tak řekl: “Řeknu vám to později, nikdo to nemusí vědět.”

V květnu syrský žadatel o azyl Malek F pobodal tři muže v Haagu a zároveň se podle soudní zprávy o tomto soudním procesu snažil ublížit “křesťanským a židovským káfirům”. Řekl, že “káfirové” [nevěřící] jsou podobní “zvířatům a retardovaným lidem”. Dva dny dříve si Malek F. nesl nůž do kostela v Haagu, ale když nikdo neotevřel dveře, poté co na ně klepal, tak odešel.

Dalším znepokojujícím rysem islamizace je sexuální obtěžování a znásilňování nedospělých dívek, jak jej vidíme již více než deset let ve Velké Británii.Podlenedávných zpráv “počet nizozemských obětí znásilňovacích gangů v posledních letech výrazně vzrostl”Odhaduje se, že gangy každoročně dostanou do sexuálního otroctví přibližně 1400 mladých dívek. Členové gangů známí v Nizozemsku jako “loverboys”, dívky nadopují drogami, alkoholem a dary a pak je vydírají, aby je dostali do sexuálního otroctví. Výzkum ukázal, že 89 % členů těchto znásilňovacích gangů má migrační původ a 60 % z nich jsou muslimové. Některé mladé dívky mají 20 “zákazníků” denně. “Nezletilé dívky jsou nuceny pracovat v jiné zemi [Belgie] což je způsob, jak jim zabránit v útěku”uvádí zpráva. Z jedné dívky mohou tito muži mít“až 800 eur denně”.

Má Nizozemsko problém?

Autor: Judith Bergman, překlad původního textu: Does The Netherlands Have a Problem?, překlad: Mikuláš Hrubiško

Judith Bergman je komentátorka, právnička, politická analytička a vedoucí spolupracovnice Gatestone Institute.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Eduard Ezer 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Roman Dejmal 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Richard Urinovský 200,- Kč, Vít Fortelka 2020,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Miroslava Bardoková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč

Celkem za měsíc: 11 809,60 Kč
Vybráno 33.74%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 396 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
48 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.