facebook23
2.8.2019
Kategorie: Společnost

Má na toto facebook právo?

Sdílejte článek:

SvS

Svobodu slova nemáme proto, abychom se bavili o počasí, řekl už dříve někdo moudrý. A s touto svobodu se začínáme rychle loučit a vracíme se kvapem do totalitních poměrů hlubokého dozoru nad verbálním či grafickým vyjádřením názorů občanů. Připomeňme, že v ČR je už druhý člověk souzen za tzv. „předsudečnou nenávist“. Vyjádřil se veřejně tak, jak to moci nejde pod fousy. A silně přituhuje na sociálních sítích, kde se rozrostly řady anonymních udavačů, elfů, kteří beztrestně a bez soudu cenzurují cizí projevy, se kterými oni sami nesouhlasí, omezují a sociálně likvidují jiné osoby. V tomto ohledu dnes dominuje sociální síť Facebook. [PeTaX]

#1

Čím více si čtu zprávy „tam zvenku“, rozuměj z FB, kde se už cenzoři nadobro zbláznili, docela se již odkopali a bez špetky studu slouží zločinným totalitářským režimům, tím více si zde začínám připadat jako v Galtově rokli, v onom místě, kam se dobrovolně uchýlili hybatelé země z kultovního románu Ayn Randové Atlasova Vzpoura, aby tak již svou prací neživili Systém, který je vůči nim nepřátelský a parazitický. Tím jej odřízli od svých zdrojů a on, stejně jako parazit, kterému umře hostitel, sám umírá a rozkládá se.

Možná, že stejně tak dopadne i FB, pokud z něj zmizí ti, kteří mu zadarmo poskytují obsah a dělají z něj to, čím je — platformu výměny názorů, zkušeností a životní reality (a také iracionality). FB bez svých uživatelů a tvůrců obsahu není ničím, nebude znamenat vůbec nic. Zůstane jen opuštěným datovým skladištěm se zaznamenanou minulostí. Skutečný život a budoucnost už ale budou někde jinde.

Určitě jste pochopili, že to není tahle bublina… Cukrouši, za nějakou dobu ti tu zbudou jen slunkoví úchylové, milovaní černoušci a muslátka a gájičkové bez bradavek…, začni si zvykat.

Jenda Kropáč · FCB

#2

Vzkaz všem dobroserům, aktivistům a dalším bezkulčákům!!! Blokujte, mažte příspěvky a likvidujte bezhlavě všechny, kteří s vámi nedrží „lajnu“ a nesouhlasí s tou vaší „univerzální pravdou“…

Hlavně nechte všem vypínat účty u FB.

Vám vůbec nedochází, že tím si tu Cukrouškovu lodičku pod sebou sami torpédujete.

Protože bez těch rozumných se totiž FB položí… Takže pokračujte ve své „bohulibé“ činnosti a buďte nám dále víc a víc k smíchu…My si na rozdíl od vás umíme poradit… protože se dokážeme setkávat i bez FB…

Jste pouze neužiteční hlupáci!!!

Neodpovídat, nehodlám reagovat!!!

Miloš Gumajz Staněk · FCB

#3

Přátelé, skončil mi ban, který jsem dostal za uveřejnění jména člověka. Je mi celkem jedno, kdo je to a zda překročil zákon nebo nakolik jsou kontroverzní jeho výroky. A to zejména v době, kdy v TV i kinech běží dokumenty o Adolfu Hitlerovi, Josefu Stalinovi či Pablu Escobarovi a Jiří Kájínek pořádá debaty.

Nicméně jsem ročník 1972 a připomnělo mi to dobu, kdy se nesmělo říkat to, co bylo „nevhodné“. Je vidět, jak progresivně jsme se posunuli, dnes stačí uvést jen jméno… Při respektu toho, že FB je privátní firma se svými pravidly, a jakkoliv blbým algoritmem, který beztak někdo musel zadat, s ohledem na to, že nejsem příznivcem konspiračních teorií o tom, jak se vlády schází se zástupci velkých firem, přesto jsem si vědom toho, že tlak na omezení svobody slova je stále větší.

Takže to tady balím a přesouvám se na Twitter, účet si postupně odstraním. Berte to jako gesto, FB má miliardy uživatelů, takže se definuji jako jednotka „jeden nedůležitý Hemerle“, ale z takových jednotek je byznys každé firmy na světě složený. Sebevětší korporace stojí na základech těch posledních klientů.

Jiří Hemerle · FCB

#4

Najde se politik, který se se vší možnou váhou a odpovědností postaví na stranu svých spoluobčanů, kteří jsou dnes a denně uráženi nesmyslnými a hloupými, ale o to víc nebezpečnými cenzorskými zásahy osob spravujících zdejší Facebook? Co takhle pohnat tuhle firmu k soudu za pohrdání základními principy demokratické společnosti? Jsou k smíchu všichni ti troubové, kteří tuto zcela nepřijatelnou praxi omlouvají skutečností, že Facebook je soukromá firma. Ústava České republiky zaučuje svobodu slova, nikoli svobodu svévolného cenzorského řádění.

Vašku Václav Klaus ml., Zuzko Zuzana Majerova, tohle je přece výzva, ne?!

Petr Štěpánek · FCB

#5

„Vážení“!

Podávám důraznou stížnost kvůli diskriminaci mojí osoby ze strany sociální sítě Facebook a jejích placených svévolných ničitelů mezilidské komunikace, svobody slova a exemplární ohrožování bezpečnosti prostředí na Fcb.

Samozřejmě, že se jedná o „omyl“, resp. o zlovolné a nesmyslné obtěžování a omezování uživatelů ze zcela absurdních důvodů, které rozhodně žádné „zásady komunity“ neporušují.

Pokud trváte na tom, že ano, tak mi laskavě ukažte skutečnou konkrétní „zásadu komunity“, kterou porušuje tento text.

Nebo, například, kde konkrétně je v „zásadách komunity“ napsáno, že je zakázáno napsat na Fcb tato dvě písmena — TR?!? Těch neopodstatněných blokování uživatelů za zcela nevinné příspěvky, které žádné „zásady“ neporušily a jejichž autoři jsou přitom vámi šikanováni, už je velký a stále přibývající seznam.

Pokud myslíte skutečně vážně svoje neustálé zdůrazňování, že chcete „vytvářet otevřenější a propojenější svět“ a opravdu chcete, „aby se na Facebooku všichni cítili bezpečně“, přestaňte v první řadě šikanovat uživatele za nesmyslné a neexistující prohřešky proti „zásadám komunity“.

Bezpečnost a příjemné prostředí na Fcb totiž ohrožujete především vy sami tímto nečestným a nespravedlivým zacházením s uživateli a jejich profily.

Helena Wau · FCB

#6

Včera mi vypršel jednodenní „ban“ na facebooku. Co se stalo?

Krátce po jmenování Borise Johnsona britským premiérem, maje hlavní stránku zavalenu posty o člověku, který v Británii odhalil pedofilní gang, donutil britskou policii a soudy zasáhnout a byl následně sám obviněn, obžalován a odsouzen za to, že o tom všem informoval veřejnost (o tom gangu a o tom, jak dlouho trvalo britským úřadům, než se přestaly dívat jinam) a který rovněž zveřejnil nahrávku redaktorů BBC domlouvajících se na jeho skandalizaci, jsem na facebooku odtušil, že by třeba nový britský premiér Johnson, potažmo jeho ministr spravedlnosti mohli doporučit královně Alžbětě, aby tomu pánovi dala milost. Netušil jsem, že jeho jméno je na FB zakázáno vyslovit.

Circa týden poté (asi nějaký elfí práskač, tuším kdo, nevěřím, že by počítačovému programu trvalo týden to najít) jsem dostal na jeden den zákaz … a že se mohu odvolat, ale příslušný formulář „nemůžeme zpracovat, zkuste to později“ …

Věcně: Má na toto facebook právo? Vlastník facebooku by měl respektovat alespoň vlastní, smluvně daná pravidla. V jeho „zásadách komunity“ se mimo jiné píše:

„Dále odebereme obsah, který vyjadřuje podporu nebo vychvaluje skupiny, vůdce nebo jednotlivce angažované v kriminálních aktivitách.“

Jinými slovy, podle facebooku pouhá zmínka o tom, že by někdo mohl třeba dostat milost, představuje podporu dotyčnému …

Asi nemá smysl vysvětlovat, že milost znamená odpuštění a nejdřív musí být co odpouštět … milost tedy zákonitě implikuje uznání viny.

Asi nemá smysl vysvětlovat, že pouhá zmínka o tom, že by někdo mohl dostat milost ještě sama o sobě neznamená návrh, aby taková milost byla udělena …

Asi nemá smysl vysvětlovat, že ta pravidla komunity jsou zoufale vágní, gumová, bez možnosti jakékoli nezávislé kontroly jejich aplikace a výkladu, a že od Marca Zuckerberga by bylo mnohem poctivější, kdyby podobně, jako kdysi Ludvík XIV. prohlásil „Facebook jsem já a budu si tam dělat, co chci a nikdo mi do toho nebude kecat“ — a odpustil si trapnou hru na pravidla, která jsou ve skutečnosti jen zástěrkou jeho zvůle.

Facebook se stal nástrojem totality.

Já v totalitní zemi vyrostl a stačilo mi to … dokud bude facebooková „komunita“ nucena podřizovat se totalitním, gumovým, účelově vykládaným pravidlům a praktikám, nebudu facebook dále podporovat.

JUDr. Pavel Hasenkopf · FCB

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2020: *****

Vladimír Pospíšil 800,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jiří Sika 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 12 771,00 Kč
Vybráno 36.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 130 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.