Rodina Vlastimila  a Marty K. z Nýrska byla do cca 17. ledna naprosto normální rodina z malými dětmi. Pak ale nastala bomba. Otec byl obviněn, že zneužívá svoji pětiletou dceru. Protože jí světe div se  KOUPE, UTÍRÁ,  protože při tom blbnou  a protože dcera s nimi občas spí v jedné posteli (sic !).

20. ledna se na serveru Rodina objevil zoufalý výkřik o pomoc (zvýraznění jsme provedl při editaci):

20.1.2015 22:36:52 Marta

Stali jsme se obětí Juvenilní justice

Dobrý den scháním naléhavě pomoc. Má dcera potřebovala pomoc s výslovností, proto jsem jí našla novou logopedku v Klatovech. Tato mladá paní je velmi ambiciozní, svou ordinaci si otevřela teprve v říjnu, dělá bez pojišťovny, dává si inzeráty do místních novin. Když jsem zavolala v pondělí tak ve středu měla hodinu čas. Jiní logopedi v Klatovech mají plno, neberou ani na pořadník. Paní logopedka vyšetřuje děti bez přítomnosti rodičů, že pak prý dítě líp spolupracuje. Vždy si tam vzala dceru, a mě řekla, ať se jdu někam projít. Když tam šla dcera po třetí , byl tam s ní tatínek, taťka se šel podívat po městě a když přišel pro dceru na logopedii, tak tam na něj čekala policie, s tím, že je zadržený, a vše mu vysvětlí, ptal se co je s dcerou, řekli mu, že je o ní postaráno.

Na policii mu stělili, že dcera řekla, že s ním ráda spí v naší posteli a že jí táta myje a utírá do ručníku, že se s ní rád mazlí a prdí pusou jí na bříško. Dceru prý na policii prošetřil znalec. Dostala tam velkou panenku a spoustu dárečků. To bylo tento čtvrtek. Také pro mě přijeli a byla jsem u výslechu. Ptali se mě na partnera a na dceru.

V pátek mi volali za sociálky. Že děti do konce vyšetřování nesmí být ve společné domácnosti. Proto jsem sama navrhla, že je odvezeme k mé sestře, která se s nimi dobře zná. Paní ale přijeli k nám domů, proto jsem ihned kontaktovala mou sestru a ta pro dcery přijela, zaručila se že děti budou u ní a že se neuvidí s otcem. Vzhledem k tomu, že si nejsem vědoma nějakého divného vztahu mezi dcerami a partnerem a tak ho nevidím jako nebezpečného, holky ho mají rády, je to takoví klidný rozmazlovací tatínek.
Tak vzhledem k tomu , že za svím partnerem stojím, mě sociálka vyhodnotila jako nedůvěryhodnou , prý jsem přecitlivělá a beru to moc emotivně. Z tohoto důvodu mi děti nesvěří ani kdyby se můj partner z domácnosti odstěhoval a také prý s nimi nesmím jet ani sama na výlet. To musí zajistit sestra nebo pujdou mé děti do pěstounské rodiny (prý aby měli domáčtější prostředí)

V pondělí a dnes jsme hledali právníka, sedm jich odmítlo na místě a tři nám pomoc přislíbili , ale pak se z podivných důvodů ozvali, že nemůžou.

Ta situace trvá od pátku a já ztrácím trpělivost! Má starší dcera má jít 8.února k zápisu k nám do města, kde má své kamarádky. Na sociálce nám řekli, že to může trvat i půl roku. A tak ať dceru přihlásíme do ZŠ ve městě kde bydlí sestra. Druhá tříletá dcerka se prý na nás pořád ptá. Prý se včera večer spolu objímali a plakali, že chtějí domů.

Přítel musí na sexuologický vyšetření a dcery na gynekologii. Já se prý na výpověď dcery podívat nesmím.
Dnes jsem se dozvěděla o Juvenilní judikatuře je mi špatně. Jsme zoufalí. Celá rodina. Proč my? Kdo nám pomůže? Holky más mají moc rády, máme skvělí reference rodiny, okolí i školky nebo doktorky. Pomůžete nám?? Jsme z klatovska. (za chyby se omlouvám)

Bohužel,  naše policie  bude těžko tak profesionální jako je policie Norská a obávám se že tady nařčení ze zneužívání už znamená automaticky obvinění  a obvinění už znamená automaticky odsouzení. Důkazy? Ty se vyrobí a o tom, že by u nás snad neexistovala “spřátelená lobby” znalců znalkyň a psycholožek nemám nejmenší iluze.  

O pouhé tři dny později  se na tomtéž serveru objevil výkřik hrůzy a rezignace (i s uvedenými jmény):

23.1.2015 21:53:19

Chtěla bych důrazně varovat před logopedkou Mgr. **********, která svým nesmyslným udáním na policii dohnala skvělého tátu od dvou maličkých dcer dnes k sebevraždě. Tato Mgr. na základě toho, že tento otec koupe svou pětiletou dceru ( pro normální lidi naprosto normální činnost ) udala na policii za podezření na pohlavní zneužití své dcery, tímto rodičům byly odebrány obě maličké dcery, to nejcennější co měli. Tohoto člověka jsem velmi dobře znala, vím jak krásně a láskyplně pečoval o své děti a byl i úžasným celoživotním partnerem mé sestře. Týden trvající nátlak, obvinění od Mgr. *************** že je pedofil, kterou významně podpořila psycholožka Mgr. *************, jednání sociálky, která oba rodiče označila za nebezpečné pro děti a vzala jim je aniž by se vůbec alespoň obtěžovala ty děti vidět a ne jen koukat do těch jejich papírů a jen mávat s nima namyšleně před nosem nešťastným rodičům a hrozit jim vším co jim zákon umožňuje – ukradnout lidem jejich děti, je jim dobře jasné, že v tomto místě lidem ublíží nejvíce a nemohu opomenout jejich větu – VŠE SE DĚLÁ V ZÁJMU DĚTÍ,které oni v životě neviděli!!! Po týdnu tohoto svinstva co na něj ****************a úřady házeli byl tento člověk naprosto vyřízený, vzal si dnes provaz a šel se raději oběsit, týden jim stačilo aby zničili do té doby šťastnou rodinu, která měla budoucnost, zničila dětem do té doby šťastné dětství a udělala z milující partnerky matku samoživitelku!! Hned po sebevraždě tohoto člověka najednou sociálka záhadně odvolala, že je matka nevhodná pro výchovu dětí a HODLÁ jí je vrátit – to se musel vážně jeden hodný člověk zabÍt-0ostál spravedlnosti?? Rodinou už nikdy nebudou, tatínka dohnal tento systém k sebevraždě, maminka dětí nyní samoživitelka musí dát v práci výpověď a přestěhovat se, aby mohla své dcery vodit do a ze školky a k tomu uplatila veškeré výdaje, děti tyto Mgr. a sociální úřad připravil o milovaného tatínka.. Děkujeme Mgr. *************, Mgr. *********** a celému sociálnímu úřadu v Klatovech, především sociální pracovnici **********, která s touto rodinou tak “vlídně” jednala za to, že se jim podařilo ochránit děti před nebezpečím – jejich úžasnými rodiči, a tím dětem zajistili nyní pohádkovou budoucnost, tím že se jejich tatínek zasebevraždil.DĚKUJEME, TEĎ UŽ JE TO SNAD V OČÍCH ZÁKONA V POŘÁDKU!!!!!!!!!!!!

rodina-klicka_denik-605

Podle všeho o případu referují dvě sestry, Marta za svobodna J.   (manželka Vlastimila K )  a druhý příspěvek pak její sestra Eva J.  Facebookové profily obou jsou  normální profily rodiny z dětmi, vedené několik měsíců či let, řadu měsíců občas doplňované  fotkami ze života a rozhodně nepůsobí dojmem hoaxu nebo účelově vytvořené záležitosti. Oba profily v podstatě končí oznámením o sebevraždě. Fotkou borovice, na které se oběsil – se zapálenými svíčkami. A žádostí, aby ti, kdo jej znali, přišli zapálit svíčku .

Dovedu si představit, že tlak, který jedna iniciativní kráva a zbylá mašinerie vytvořily na doposud slušného – a na podobnou věc nepřipraveného člověka byl extrémní.  Včetně velmi hnusného chování  zainteresovaných  sociálních pracovnic. Že najednou, bez důkazů a nezaviněně pozbyl veškerou lidskou důstojnost a stal se veřejným nepřítelem.  A že tomuto tlaku podlehl.   

 Snad jen jediný komentář.  Bývá ve zvyku kritizovat “připosranost” Norských médií, která se kontroverzním tématům vyhývají. Nýřanskou tragédii však žádný zájem našich médií neprovází, spíše naopak. A to včetně online médií. Varujícím případem budiž server www.rodina.cz, odkud pochází výše zveřejněné citáty. Potom, co se pan K. oběsil, redakce tohoto serveru VYDEZINFIKOVALA naprosto veškeré  zmínky  o dané cause!  A to má být server pro rodiny !  Vše je přece  v pořádku, podle zákonů, nic se neděje, systém nechybuje, ale když se kácí les, lítají třísky a zavřeme-li oči – strašidlo zmizí !  Každopádně, redakce serveru rodina.cz se zeptám z jakého důvodu veškeré informace  o této věci ZCENZUROVALA.

Podotkýkám že z cache různých vyhledáváčů se tyto stránky ze serveru rodina.cz PODAŘILO ZÍSKAT  a mám k dispozici jak html, tak jejich screenshoty. Samozřejmě s uvedením plných jmen jak aktivní logopedky, tak pracovnic klatovské sociálky. Potvrdí li se věc, a vyjde li najevo, že jejich neprofesionalita nebo přemrštěná horlivost zavinila smrt člověka, budou tato jména bez milosti zveřejněna.

Každopádně, odborná literatura  hovoří zcela jasně o takzvaném “systémovém týrání”, kdy reakce složek OSPOD, a policie je tak razantní a přemrštěná i při pouhém, byť absurdním podezření, že  zásah do rodiny,  který tito “orgáni”, byť při pouhém nepotvrzeném  podezření provedou, je tak brutální a  tvrdý, že ve svých důsledcích představuje mnohem větší zlo, než jakási fiktivní újma která dětem hrozí. A někteří zvláště odvážní autoři se i zmiňují o tom, že v takových případech mají “orgáni” tendenci jakékoliv důkazy a fakta DEZINTERPRETOVAT, aby vyzněla v jejich prospěch a nemuseli nést zodpovědnost, jak finanční tak trestní, za zpackaný zásah.

 Jsem však, jako blogger, příliš malý pán na to, abych  věc prošetřil a medializoval. Domnívám se že právě o to by se měli zajímat aktivisté a mainstreamoví novináři a veřejným tlakem na příslušné orgány zaručit spravedlivé vyšetření  záležitosti “padni komu padni”. A že odpor příslušných míst a nadřízených oněch zmíněných, ale  zatím nejmenovaných sociálních pracovnic bude vskutku heroický, a že budou dělat, stejně jako policie, vše proto, aby své podřízené kryli a věc zametli pod koberec.

Ale prokáže-li se, že se jednalo o neadekvátní reakci, falešné obvinění, a že paní logopedka slyšela “trávu růst” a ježibaby ze sociálky se nechovaly korektně, musí za smrt člověka, kterého dohnaly k sebevraždě někdo zaplatit! Ruku na srdce, který táta  svoje děti například nekoupe, nemazlí, neblbne s nimi ve vaně  a podobně….?

 PS: Primum no nocere –  Především neublížit. Latinské rčení  patří ke klasickým zásadám medicíny. Zavazuje lékaře postupovat s rozmyslem a s pokorou, aby se z dobrého úmyslu “léčit” nestalo svévolné mrzačení  Nutí lékaře zvažovat přínosy a rizika zákroků, jistotu diagnóz a další věci.

Tak nějak by ovšem na něj nemělo zapomínat i v případech sociální práce ! Podle mě by všechny tyhle “pracovnice” měly být  tomuto principu zavázány Přísahou, tak jako se lékaři zavazují Hippokratovi . A se stejně negativními důsledky jejího porušení.

ZDROJ: Martin Prášek