burka-babes
18.1.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Má člověk právo schovávat na veřejnosti hlavu?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,93 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

MIROSLAV JAHODA

Dnes se opět divoce řeší u soudu, zda má člověk právo schovat si hlavu na veřejnosti. Většinou se to diskutuje v souvislosti s náboženstvím, ale pokud by se to mělo brát jenom v souvislosti s tím, jsem za to, že ideologie, která nás nesnáší nám nebude nic diktovat.

Myslím, že by se to tedy mělo posuzovat čistě z hlediska svobody obecně. Má člověk právo schovávat na veřejnosti hlavu? Asi se logicky nabízí, že ano, protože tím neomezuje práva dalších osob.

Narážíme však na problém. Čeští občané nemají právo schovat si hlavu, kdy se jim zachce. A je velice dobře, že někdo na to u dnešního soudu upozornil nasazením motorkářské helmy. A stejně je dobře, že soud reagoval hystericky a uplatnil kolektivní vinu(!) na všechny přítomné a vykázal je. Pokrytectví vybublalo na povrch ve své čisté podobě.

A pak zde máme třeba poštu, banky, letiště a další místa, kde našim občanům není dovoleno se schovat a bránit identifikaci. Jsou zde školní řády, které často zakazují českým žákům se oblékat nějakým způsobem.

Nabízí se tedy asi jediné řešení. Možnost se zakrývat je proveditelná maximálně na ulici, která je veřejná. Žádná instituce a už vůbec ne soukromý podnik nesmí být nuceni tolerovat něčí způsob oblékání. A tudíž odpadá jakýkoli důvod pro to se soudit. Každý si má nastavit pravidla, koho do své budovy vpustí nebo ne.

ZDROJ: Miroslav Jahoda

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Tomáš Foldyna 1006,20 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 9 039,20 Kč
Vybráno 25.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
politicon-banner
46 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.