rodina
26.1.2020
Kategorie: Společnost

Má být normalita odvahou?

Loading...
Sdílejte článek:

EVA HRINDOVÁ

V posledních dnech mě zaujalo několik mediálních výstupů. Nejvíce mě překvapil rozhovor s Táňou Dykovou, dříve Vilhelmovou. No ano, měla jsem ji zařazenou ve škatulce zpovykané pražské herečky. Včera jsem ji z ní musela vyndat.
 

V rozhovoru pro MF Dnes hovořila o svém životě. Dala si pauzu od hraní a věnuje se rodině a svým koníčkům. Z jejích slov vyplynulo, že tradiční model rodiny jí není cizí. Což dokazuje i tím, že po svatbě si vzala manželovo jméno. Hrdě se přiznává také k tomu, že své syny vychovávají k mužství a nebrání se ani hračkám jako meče a pistolky. Řeknete si, že je to normální, ale ve světě, kdy se celebrity předhánějí v aktivismu a své děti strojí opačně, než je jejich pohlaví, je to milé osvěžení. Minimálně v tom, že se to Táňa nebojí říct nahlas. Však také redaktorka ocenila fakt, že se Táňa nebojí. To už opravdu musíme mít odvahu říkat přirozené věci?

Včera mě také nalákal titulek televize Seznam, kterou normálně nesleduju. Klára Vytisková (alternativní hudebnice, zpěvačka) říká, že mohla mít děti dříve. A skutečně na konci dokumentu se vyznává z toho, jak je pro ni mateřství velkou inspirací a jak lituje, že děti neměla dříve. Myslela si totiž, že s dítětem bude muset utlumit své aktivity. Ale zjistila, že nemusí. Jen si jinak zorganizovala čas a ve svých aktivitách je mnohem efektivnější. Když to říkám já, jsem pro své trolly nechutnou babou, která diskriminuje bezdětné ženy. Vyjádření alternativní umělkyně z pražské kavárny asi genderoví fanatici přejdou mlčením.

Stejně tak je normální – nebo to asi dříve bylo – že za své zdraví je každý zodpovědný sám. Systému se ale podařilo v lidech tuto zodpovědnost utlumit a vychovali si nemyslící konzumenty farmaceutických výrobků. Lidé bez odporů přijímají vše, co jim sdělí osoba v bílém plášti. Někdy je to třeba – akutní medicína je na špičkové úrovni a dokazuje zachraňovat životy. V oblasti prevence je ale radno o nařízeních lékařů pochybovat. Lékařský stav, který je bohužel prodlouženou rukou farmabyznysu, ovládá samozřejmě i naše ministerstvo zdravotnictví. To by se mělo přejmenovat na ministerstvo zdravotnického průmyslu, aspoň by všichni mělo jasno. Lidé tak polykají spoustu léků, jejichž přínos je sporný (třeba statiny). Nežádoucí účinky léků tak vyvolávají další problémy a lidi se zbytečně trápí.

Krásně to ilustruje případ, který rozbouřil dění na sociálních sítích. Jedna žena, která se zviditelnila videem o odpouštění mužům, doporučuje ženám se mamografu raději vyhnout. Je to doporučení, které sdílí i mnozí lékaři u nás (třeba má ženská lékařka mě takto také instruovala) a odborníci ve světě se už nějakou dobu o přínosech mamografu přou. Ve Švýcarsku je například mamograf dokonce zakázaný. Ale u nás budeme šikanovat ženu, která si dovolila říct nahlas, co je veřejným tajemstvím. Ohrozila tím byznys s přístroji a s vyšetřeními, které hradí pojišťovna. Kapitánům farmaprůmyslu ale přispěchali na pomoc jejich zmanipulovaní zákazníci – ne nadarmo jsou investice do ovlivňování veřejného mínění (pomocí inzerce a PR) u farmaprůmyslu tak vysoké.

Na případu paní z Akademie celostního zdraví jasně vidíme, jak funguje potlačování přirozeného a normálního. To, co říká ona, samozřejmě říká mnoho dalších lidí, ale na ty si novináři ani ministerstvo netroufnou. Vyberou si nějaký slabý cíl a ten vyšikanujou pro výstrahu. Paní Matoušová působí trochu jako esoterička a z těch se dobře daří dělat blázny. A přes ni média znevěrohodní celé to téma. Teď už se mu budou vyhýbat i ti, kteří byli připraveni k věcné a poučené diskusi. Kdy by chtěl na sebe přivolávat zfanatizované novináře nebo dokonce pozornost mocného státu?

A tak si tady žijeme, normální a přirozené se pomalu stává nebezpečným a disidentským. A dejte si ruku na srdce – nepřispíváte k tomu taky? Kolik z vás je ochotno nechutně nadávat té paní, která zpochybnila mamograf? Kolik z vás si předtím něco o tématu přečetlo? Kolik z vás nejprve přemýšlelo, než plivlo hořkou slinu? Skoro jako by vás výrobci mamografu platili. Mimochodem přesně tak fungují sluníčkáři, nikdo je neplatí. Jen papouškují to, co si myslí, že je správné a že je udrží ve správné linii.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2020: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Koubský 500,- Kč, Jiří Nováček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Pavel Janeček 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, ing. Jiří Lechner 800,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Josef Malý 250,- Kč, MUDr. Jiří Roh 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Mario Valent 484,78 Kč (20 eur), Karel Kubela 50,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Jurášek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Zuzana Karlová 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč


Celkem za měsíc: 16 237,78 Kč
Vybráno 46.39%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 174 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...
loading...
Loading...
3 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.