archiv2
6.2.2017
Kategorie: Politika

Má Babiš složky?

Sdílejte článek:

TOMÁŠ GOLÁŇ

Co je to za lidi v naší vládě, že mlčí a žádným způsobem nereagují na lži a podvody jejich ministra financí? Je jim zcela lhostejno, že jejich kolega, který káže vodu a přitom pije víno obrovskými loky, si dělá legraci nejen z tohoto národa, ale i z členů vlády samotných? Je za tím neschopnost, zbabělost nebo informace, které na ně má Babiš ve svých složkách a drží je jimi v šachu? Měli bychom se bát takové vlády, která je loutkovým divadlem ovládaným jedním jediným loutkohercem.

Vláda Grosse padla pouze po jednom nevyjasněném problému s prokázáním částky na nákup bytu, Nečasova vláda padla proto, že se Petr Nečas přezdívaný „Mirek Dušín“ nebo „pan čistý“ zamiloval a jeho milenka sledovala jeho manželku…

Avšak pokud se někdo stane politikem, měl by jít všem ostatním vzorem, měl by ovšem počítat i s tím, že bude více sledován a více konfrontován se svými slabostmi, či se svými kostlivci ve skříni. Měl by ale být i připraven nést odpovědnost za své činy. Tuto odpovědnost Gross i Nečas bezezbytku přijali a již při samotném podezření z vlády odstoupili. Kauza Čapí hnízdo a dluhopisy Agrofertu nejsou pouhým podezřením, ale jasnými fakty hovořícími o tom, že zde někdo obcházel zákon a svá práva zneužil. A nic se neděje. O to paradoxněji tato situace vyhlíží ve světle toho, že Babiš tvrdí, jak všichni kradou a jak je třeba začít prosazovat, aby všichni platili řádně daně a přestali podvádět. Všechny podnikatele považuje za podvodníky, protože vychází z lidového rčení „Podle sebe soudím Tebe“.

Jurečka má plán jak zachránit vesnické prodejny, samozřejmě ze státní kasy, kterou spravuje Babiš. Budou poskytovány dotace na nákup potravin z holdingu Agrofert. Ministr financí najde nové spotřebitele a výrazně zvýší zisk a zvýší se i voličská základna hnutí ANO, jelikož venkov bude nakrmený.

Na celosvětovém žebříčku korupce klesla Česká republika oproti předchozímu roku o deset míst. Žádná interpretace této skutečnosti nevyvrátí to, že jsme o těch deset míst prostě klesli. A to tato vláda vládne již tři roky a to zejména ministr financí pořád tvrdí, jak s korupcí zatočí. Tím, že jeho ministerstvo zadalo nejvíc státních zakázek bez výběrového řízení? A to má štěstí, že Amnesty International je úzce spojena s Babišovi velmi loajálním Janečkovým protikorupčním fondem, protože hlavním kritériem státní korupce je spojení státní správy se soukromým podnikatelským sektorem. V tom jsme na úrovni Somálska, které je poslední. Co tedy máme ve vládě za lidi?

Co jim tento lid dovolí dále? Asi všechno, od dob Edwarda Beneše se již tento národ jenom krčí a smiřuje se vším, co se kolem něj děje…

ZDROJ: Tomáš Goláň, FCB

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 16 650,00 Kč
Vybráno 47.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 154 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...