23.10.2013
Kategorie: Společnost

Lžou. A kradou. A kdo krade, može aji zabit.

Sdílejte článek:

LADISLAV VĚTVIČKA 23|10|2013

Tuž tady sedim, v male karabašske vesnici na jakesik plošině dva tisice metru vysoko. Koštuju syr, cpu se lavašem, zapijam to domacim koňakem z moruše a přemyšlam, k čemu je ta česka polityka vlastně dobra. Vždyť ta slavna politycka reprezentace nam už sto roku odevřeně lže, anebo zrobi po volbach přesny opak.

 

 

Masaryk nasliboval narodnostnim menšinam nove Švycarsko a autonomni vlady. Rok po jeho smrti se mu všecky menšiny rozutikaly, tuž asi kajsik zrobil chybu. Vrchni velitel armady Beneš zase neprozradil před volbama, že až bude zle, tak zapomene velet a zdrhne. Gottwald tež nasliboval živnostnikum hory doly, a nedluho pote jim zebral živnosti, pokud jim přimo nezebral život v taborach s cedulu “Prací ke svobodě”. Dubčeka zme sice nevolili, ale tež zme nečekali, že se z Moskvy vrati ze staženyma gaťama a carem papiru, kerym zlegalizoval okupaci.

 

To všecko už bylo davno, ale všeci si moc dobře pamatujeme volby za poslednich pětadvacet roku. Dodneška vidim Havla ve svetru, jak řika, že žadna nezaměstnanost nebude a že enem komunysti straši tym, že se zvětši ceny a bude inflace jak cyp. Neuplynul ani rok, přišla nezaměstnanost, zvedly se ceny a inflace ze dňa na den okradla lidi o 50% jejich uspor. Havel tež nic před volbama neřikal o tym, že ma v planu zrušit fungujici zemědělstvi pod heslem “Temne slušovicke žilky” a předat seznamy našich agentu cizim agenturam. Klaus tež nemluvil o tym, že měsic po volbach rozbije Československo a rozda prumysl neschopnym nebo všeho schopnym. Zeman sliboval, že zrobi mirně deficitni rozpočet a tym nastartuje ekonomiku. Ekonomiku nastartoval, ale už nepřiznal, že zarobene penize nikdy nevrati zpatky do rozpočtu a zadluži nas o desitky a jeho nohsledi Dluhoslav Špidla a Dluhoslav Sobotka o stovky milijard. Kalusek před volbama poslal složenku a hrozil, že když ho nezvolime, bude huř. Zvolili zme ho, je huř o dalši stovky milijard, a ještě budeme platit dalšich padesat roku jakymsik obskurnim křesťanum jejich ideologicke blaboly. A ten srandysta Nečas? Furt mam schovany jeho slogan “Snižime byrokraciju o třetinu do roku 2014″ a “Snižime daně”.

 

Jiránek

Jiránek

 

Tuž co od nich chcete? Lžou. Kdo lže, tak aji krade. A kdo krade, može aji zabit. Pozor na ně! Přečtěte si jejich hesla, převraťte je a vite, co od nich možete čekat. Od socanu čekam nefunkčni stat a vyšši platy nerobicim parazitum. Od Švarcenberka čekam restytuce jeho sudetskym kamošum. A od ODS už nečekam nic.

 

Tuž, ja si dam ještě jednu gořalku z moruše, a na ty sobotni volby se vratim dodom. Bo sice všeci lžou, kradou a možna aji vraždi, ale my se jen tak nedame.

 

 
Ladislav Větvička, hlasatel Mlade Fronty Fčil, Stěpanakert

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 378,00 Kč
Vybráno 21.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 98 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.