23.10.2013
Kategorie: Společnost

Lžou. A kradou. A kdo krade, može aji zabit.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

LADISLAV VĚTVIČKA 23|10|2013

Tuž tady sedim, v male karabašske vesnici na jakesik plošině dva tisice metru vysoko. Koštuju syr, cpu se lavašem, zapijam to domacim koňakem z moruše a přemyšlam, k čemu je ta česka polityka vlastně dobra. Vždyť ta slavna politycka reprezentace nam už sto roku odevřeně lže, anebo zrobi po volbach přesny opak.

 

 

Masaryk nasliboval narodnostnim menšinam nove Švycarsko a autonomni vlady. Rok po jeho smrti se mu všecky menšiny rozutikaly, tuž asi kajsik zrobil chybu. Vrchni velitel armady Beneš zase neprozradil před volbama, že až bude zle, tak zapomene velet a zdrhne. Gottwald tež nasliboval živnostnikum hory doly, a nedluho pote jim zebral živnosti, pokud jim přimo nezebral život v taborach s cedulu “Prací ke svobodě”. Dubčeka zme sice nevolili, ale tež zme nečekali, že se z Moskvy vrati ze staženyma gaťama a carem papiru, kerym zlegalizoval okupaci.

 

To všecko už bylo davno, ale všeci si moc dobře pamatujeme volby za poslednich pětadvacet roku. Dodneška vidim Havla ve svetru, jak řika, že žadna nezaměstnanost nebude a že enem komunysti straši tym, že se zvětši ceny a bude inflace jak cyp. Neuplynul ani rok, přišla nezaměstnanost, zvedly se ceny a inflace ze dňa na den okradla lidi o 50% jejich uspor. Havel tež nic před volbama neřikal o tym, že ma v planu zrušit fungujici zemědělstvi pod heslem “Temne slušovicke žilky” a předat seznamy našich agentu cizim agenturam. Klaus tež nemluvil o tym, že měsic po volbach rozbije Československo a rozda prumysl neschopnym nebo všeho schopnym. Zeman sliboval, že zrobi mirně deficitni rozpočet a tym nastartuje ekonomiku. Ekonomiku nastartoval, ale už nepřiznal, že zarobene penize nikdy nevrati zpatky do rozpočtu a zadluži nas o desitky a jeho nohsledi Dluhoslav Špidla a Dluhoslav Sobotka o stovky milijard. Kalusek před volbama poslal složenku a hrozil, že když ho nezvolime, bude huř. Zvolili zme ho, je huř o dalši stovky milijard, a ještě budeme platit dalšich padesat roku jakymsik obskurnim křesťanum jejich ideologicke blaboly. A ten srandysta Nečas? Furt mam schovany jeho slogan “Snižime byrokraciju o třetinu do roku 2014″ a “Snižime daně”.

 

Jiránek

Jiránek

 

Tuž co od nich chcete? Lžou. Kdo lže, tak aji krade. A kdo krade, može aji zabit. Pozor na ně! Přečtěte si jejich hesla, převraťte je a vite, co od nich možete čekat. Od socanu čekam nefunkčni stat a vyšši platy nerobicim parazitum. Od Švarcenberka čekam restytuce jeho sudetskym kamošum. A od ODS už nečekam nic.

 

Tuž, ja si dam ještě jednu gořalku z moruše, a na ty sobotni volby se vratim dodom. Bo sice všeci lžou, kradou a možna aji vraždi, ale my se jen tak nedame.

 

 
Ladislav Větvička, hlasatel Mlade Fronty Fčil, Stěpanakert

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

Celkem za měsíc: 1 900,00 Kč
Vybráno 5.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.