pravdalez
2.1.2021
Kategorie: Společnost

Lži jsou šířeny nadále, nevěřme jim…

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝNový rok pokračuje tak, jak starý skončil. V ulicích je polomrtvo, lidé mizí především do přírody. Demonstrace pořádaná večer na Silvestra na Václavském náměstí byla přehlídkou policejní výstroje a naivity pořadatelů. Myslet si, že ve večerních hodinách v tento den přijde do centra Prahy demonstrovat mnoho lidí, je prostě ze zásady hloupé. Kdo mohl, odjel přes den na hory nebo někam, kde byl daleko od policistů vedených na dálku Hamáčkem.

Dělat revoluci v počtu sto účastníků je podobné, jako když jdete s prakem na atomovou bombu. Dokud se nepodaří sjednotit více lidí, a to není ani dav v počtu 200 000, nic se nezmění. Pořádání protestů musí mít svou úroveň a solidní technické zázemí. A také aspoň v rámci možností reprezentativní moderování. Amatérismus současných aktivistů je bohužel pro mnohé kontraproduktivní. V zahraničí se protestuje také. Nový rok začali demonstrací například v rakouském městě Linz, kde se sešlo 15000 lidí, a aniž by byli ohrožováni policií, ukázali svou nespokojenost s nesmyslnými opatřeními evropských vlád. Komu se zdá být překvapivé, že většinou konzervativní a poslušní Rakušané jsou v tomto směru aktivnější než my, má svým způsobem pravdu. Češi a Moravané se chovají jako ovce.

Nechali jsme si vzít mnohé. Práci, peníze a zisky, sociální život, sport, kulturu, přístup k řádnému vzdělání, cestování. I když zatím u nás nezacházíme do takových extrémů, jako třeba na Slovensku, přesto se život naprosto přetváří. Už víme, že nejde o něco dočasného, reálně hrozí nevratné změny. A to je doslova pobuřující. Politici si s námi dělají to, co chtějí. Pokud někdo poslouchal novoroční projev předsedy vlády Babiše, musel získat dojem, že koronakrize byla pro nás v důsledku prospěšná. Neskutečná hra na city by možná rozplakala méně přemýšlivé, lidi krachující, žijící ze dne na den musela především naštvat. Nazvat epidemii za výzvu, se kterou se řada podnikatelů poprala s hrdostí, někteří z nich dokázali založit prosperující nové firmy, je výsměchem těm, kterým bylo zakázáno vykonávat svou činnost. O to více, že se nárůst majetku Andreje Babiše za poslední rok odhaduje na +20 mld. korun. Vyzdvihovat využívání internetu k udržování kontaktů a tvrdit, že Home Office si lidé oblíbili, je doslova arogance. Ignorovat ztrátu možností potkávat se, komunikovat, být spolu v rodinách i mimo ně je prostě pro budoucnost nebezpečné. Takto žít prostě nechceme.

Lze se domnívat, že nynější situace je předzvěstí toho, co se bude dít v blízké budoucnosti. Momentální fenomén covid-19 může být později nahrazen jinou epidemií, ale využít lze i vymyšlenou ekologickou hrozbu, vzpomeňme na ozónové díry, možnosti udávat různé koncentrace jakýchkoliv plynů, ale také třeba nedostatek elektřiny či například vody. Elity si již vyzkoušely, co vše si mohou dovolit. Kam až lze zajít, ukazují Slováci. Vražda bývalého policejního prezidenta je ukázkou zvůle moci tamní stávající vlády. Omezování návštěv v samotných rodinách už jer doslova teror, uvědomíme li si, že nežijeme v době války, ale pouze zažíváme uměle vytvořenou pandemii. Naprostá nedůvěryhodnost zdrojů informací způsobuje mezi lidmi zmatek.

Snad nikdy neexistovalo tolik rozporuplných zpráv, jako nyní. Naprosto protichůdných. Navíc právě ti, kterým věříme minimálně, stojí za propagandou něčeho, co dle všeho je buď neúčinné, nebo dokonce škodlivé. Což vzbuzuje strach a obavy. K tomu je nám vyhrožováno restrikcemi a sankcemi. Politici, kteří mají pracovat pro společnost, nás zamykají, ožebračují, zneužívají proti nám námi placenou policii. A teď nás i dost možná ohrožují. Propaganda, k níž jsou zneužiti chudnoucí či prodejné umělecké elity, jede na plné obrátky, k tomu vytváření strachu pomocí médií a čísel, jejichž původ nelze dohledat. Ne, nenacházíme se v době, ve které bychom chtěli žít. Buď ji zkusme změnit, nebo přijdeme o vše. A to je poselství inadhledu pro všechny naše čtenáře.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 2 655,00 Kč
Vybráno 7.58%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 947 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (41 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...
politicon.cz
181 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.