bed-1348721_1280
6.1.2021
Kategorie: Kultura a tipy

Luxusní lůžkoviny může mít doma každý. Jak na to?

Sdílejte článek:

Abyste se každou noc dokonale vyspali, je zapotřebí splnit několik podmínek. Důležitou, často však opomíjenou roli hraje kvalita lůžkovin, tedy hlavně povlečení a přikrývek. Přitom každý z vás může doma mít luxusní kousky, v nichž rádi budete trávit celé hodiny.

Co je potřeba ke kvalitnímu spánku?

V první řadě mějte na paměti, že spánek ovlivňuje to, jakou máte k dispozici postel. Musí být především dostatečně prostorná. U dospělého člověka to znamená délku lůžka kolem 2 metrů, na šířku pak alespoň 70 centimetrů. Tyto rozměry jsou dostačující k tomu, abyste při každém otočení těla nepadali na zem a zároveň měla celá postava v posteli patřičnou oporu. Měkkost lůžka pak závisí hlavně na vašem zvyku. Podstatná je matrace, jež se nesmí příliš prohýbat. Tělo na ní nesmí být nepřirozeně zkroucené.

Lůžkoviny jsou nedílnou součástí

Kromě postele je nutné dbát na pravidelnou výměnu povlečení, praní polštáře a přikrývek, aby se v nich nemnožily bakterie a roztoči.

Každý z vás si dnes může dovolit skutečně luxusní povlečení. Luxus totiž nespočívá pouze v extrémně drahých materiálech, ale v jejich opravdové kvalitě. Dále rovněž v tom, jak se luxusní lůžkoviny chovají k vašemu tělu, zda jsou příjemné na dotyk a nezpůsobují žádné alergické reakce.

Jak se poznají opravdu luxusní lůžkoviny?

Luxusní přikrývky a povlečení se stále vyrábějí převážně z klasicky tkané bavlny. Dnes už si však lze zakoupit také produkty z umělých tkanin, jež jsou ekologické a vysoce odolné vůči poškození. Jedná se třeba o mikrovlákno.

Luxusní lůžkoviny tedy poznáte nikoliv dle ceny, ale podle trvanlivosti, prodyšnosti, preciznosti tkaní, v neposlední řadě pak dle toho, jak jsou příjemné na dotyk. Nemusí se jednat hned o satén, za luxusní povlečení se rozhodně dají považovat i mnohé bavlněné varianty, jež vás vyjdou podstatně levněji, řádově pouze na stovky korun, což znamená, že jsou zbožím, které je dostupné pro každou domácnost.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Anonym 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 11 750,00 Kč
Vybráno 33.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 144 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.