NECESANY
2.12.2018
Kategorie: Společnost

Lukáš Nečesaný byl odňat svému zákonnému soudci

Sdílejte článek:

VÁCLAV PERIČEVIČ

Nikdo nesmí být odňat svému zákonnému soudci. Příslušnost soudu i soudce stanoví zákon. (čl. 38 bod 1.) …

V pátek 30. 11. 2018 v 15.19 hod.  Spolek Šalamoun informoval, že dle veřejné databáze Vrchní soud v Praze dne 28. 11. 2018 rozhodl v trestní věci Lukáše Nečesaného tak, že zprošťující rozsudek zrušil a věc vrátil zpět k nalézacímu soudu, tedy Krajskému soudu v Hradci Králové.

 

Na oficiálním webu České televize zde  se po aktualizaci však objevuje informace v  posledním odstavci : “Ani předseda senátu Miroslav Mjartan už ale nebude Nečesaného kauzu řešit, vrchní soud ho totiž z případu vyloučil. Kauzu tak znovu dostane na starosti jiný senát. “

Je naprosto nevysvětlitelnou záhadnou a neuvěřitelným únikem informací z Vrchního soudu v Praze, že předseda senátu nalézacího soudu v Hradci Králové, JUDr. Miroslav Mjartan, byl z případu vyloučen. Tím, že soud rozhodoval v neveřejném zasedání dne 28.11.2018 důvody zrušení rozsudku a nově i vyloučení předsedy senátu nalézacího soudu nejsou známy stranám, tedy Lukáši Nečesanému a ani jeho obhájcům, ani státní zástupkyni  a jak je možné, že jsou známy veřejnoprávnímu médiu?

V demokratickém právním státě je naprosto neakceptovatelné, že se “sprostý” obžalovaný dozví o tom, že byl odňat svému zákonnému soudci z webových stránek, nota bene veřejnoprávní televize!

Pro upřesnění, neveřejné zasedání ve kterém rozhodoval Vrchní soud v Praze se nazývá neveřejné proto, že není u něj přítomna veřejnost, média, ale ani obžalovaný a jeho právní zástupci, ani státní zástupce (tedy nikdo kdo by mohl případně informaci vynést). U neveřejného zasedání u Vrchního soudu jsou přítomni 3 profesionální soudci a protokolující úřednice a snad tedy nebude složité zjistit, kdo tuto informaci sdělil České televizi, protože dle našeho názoru se jedná o těžko omluvitelné selhání značící i možná poměr k projednávané věci ze strany Vrchního soudu v Praze v této trestní věci.

Spolek Šalamoun podal na předsedu senátu 8 To JUDr. Jiřího Lněničku dne 19. 9. 2018 podnět k zahájení kárného řízení, protože ve svém usnesení, kde sám rozhodl, že se samozřejmě necítí podjatý uvádí takové skutečnosti, které lze označit za krystalickou lež. Po 3 měsících bohužel předseda Vrchního soudu v Praze náš podnět označil za nedůvodný.

Je nutno připomenout, že odnětí zákonnému soudci a změnou senátu má za následek opakování celého procesu před soudem, tj. výslechem svědků, obžalovaného, poškozené etc. a tedy dalších pár měsíců psychického trauma nejen pro Lukáše Nečesaného, ale i jeho celou rodinu. Nehledě na na celkovou délku řízení a ekonomiku řízení, kterou zaplatí daňový poplatník.

Chápeme, že předsedovi senátu Vrchního soudu v Praze JUDr. Jiřímu Lněničkovi se hrubě nelíbí opakované rozhodnutí soudce JUDr. Miroslava Mjartana, který po provedeném dokazování, vyhodnocení důkazů a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí dvakrát zprostil Lukáše Nečesaného v plném rozsahu obžaloby. Soudce Lněnička si je samozřejmě vědom, že při naprosto totožné důkazní situaci soudce Mjartan pravděpodobně znovu Lukáše Nečesaného zprostí v plném rozsahu obžaloby a tak bez návrhu stran se rozhodl, že soudci Mjartanovi případ odebere, Lukáši Nečesanému odejme jeho zákonného soudce a to vše jen proto, že věc dostane jiný senát a co kdyby mu to tentokrát vyšlo?

Případ Lukáše Nečesaného už vůbec není o spravedlnosti, či hledání objektivní pravdy, ale o naprosto ukázkovém a učebnicovém příkladu libovůle nebo pomsty ze strany soudce Lněničky.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 15 115,- Kč
Vybráno 43.18%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 333 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 3,89 out of 5)
Loading...