NECESANY
2.12.2018
Kategorie: Společnost

Lukáš Nečesaný byl odňat svému zákonnému soudci

Loading...
Sdílejte článek:

VÁCLAV PERIČEVIČ

Nikdo nesmí být odňat svému zákonnému soudci. Příslušnost soudu i soudce stanoví zákon. (čl. 38 bod 1.) …

V pátek 30. 11. 2018 v 15.19 hod.  Spolek Šalamoun informoval, že dle veřejné databáze Vrchní soud v Praze dne 28. 11. 2018 rozhodl v trestní věci Lukáše Nečesaného tak, že zprošťující rozsudek zrušil a věc vrátil zpět k nalézacímu soudu, tedy Krajskému soudu v Hradci Králové.

 

Na oficiálním webu České televize zde  se po aktualizaci však objevuje informace v  posledním odstavci : “Ani předseda senátu Miroslav Mjartan už ale nebude Nečesaného kauzu řešit, vrchní soud ho totiž z případu vyloučil. Kauzu tak znovu dostane na starosti jiný senát. “

Je naprosto nevysvětlitelnou záhadnou a neuvěřitelným únikem informací z Vrchního soudu v Praze, že předseda senátu nalézacího soudu v Hradci Králové, JUDr. Miroslav Mjartan, byl z případu vyloučen. Tím, že soud rozhodoval v neveřejném zasedání dne 28.11.2018 důvody zrušení rozsudku a nově i vyloučení předsedy senátu nalézacího soudu nejsou známy stranám, tedy Lukáši Nečesanému a ani jeho obhájcům, ani státní zástupkyni  a jak je možné, že jsou známy veřejnoprávnímu médiu?

V demokratickém právním státě je naprosto neakceptovatelné, že se “sprostý” obžalovaný dozví o tom, že byl odňat svému zákonnému soudci z webových stránek, nota bene veřejnoprávní televize!

Pro upřesnění, neveřejné zasedání ve kterém rozhodoval Vrchní soud v Praze se nazývá neveřejné proto, že není u něj přítomna veřejnost, média, ale ani obžalovaný a jeho právní zástupci, ani státní zástupce (tedy nikdo kdo by mohl případně informaci vynést). U neveřejného zasedání u Vrchního soudu jsou přítomni 3 profesionální soudci a protokolující úřednice a snad tedy nebude složité zjistit, kdo tuto informaci sdělil České televizi, protože dle našeho názoru se jedná o těžko omluvitelné selhání značící i možná poměr k projednávané věci ze strany Vrchního soudu v Praze v této trestní věci.

Spolek Šalamoun podal na předsedu senátu 8 To JUDr. Jiřího Lněničku dne 19. 9. 2018 podnět k zahájení kárného řízení, protože ve svém usnesení, kde sám rozhodl, že se samozřejmě necítí podjatý uvádí takové skutečnosti, které lze označit za krystalickou lež. Po 3 měsících bohužel předseda Vrchního soudu v Praze náš podnět označil za nedůvodný.

Je nutno připomenout, že odnětí zákonnému soudci a změnou senátu má za následek opakování celého procesu před soudem, tj. výslechem svědků, obžalovaného, poškozené etc. a tedy dalších pár měsíců psychického trauma nejen pro Lukáše Nečesaného, ale i jeho celou rodinu. Nehledě na na celkovou délku řízení a ekonomiku řízení, kterou zaplatí daňový poplatník.

Chápeme, že předsedovi senátu Vrchního soudu v Praze JUDr. Jiřímu Lněničkovi se hrubě nelíbí opakované rozhodnutí soudce JUDr. Miroslava Mjartana, který po provedeném dokazování, vyhodnocení důkazů a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí dvakrát zprostil Lukáše Nečesaného v plném rozsahu obžaloby. Soudce Lněnička si je samozřejmě vědom, že při naprosto totožné důkazní situaci soudce Mjartan pravděpodobně znovu Lukáše Nečesaného zprostí v plném rozsahu obžaloby a tak bez návrhu stran se rozhodl, že soudci Mjartanovi případ odebere, Lukáši Nečesanému odejme jeho zákonného soudce a to vše jen proto, že věc dostane jiný senát a co kdyby mu to tentokrát vyšlo?

Případ Lukáše Nečesaného už vůbec není o spravedlnosti, či hledání objektivní pravdy, ale o naprosto ukázkovém a učebnicovém příkladu libovůle nebo pomsty ze strany soudce Lněničky.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Eduard Ezer 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Roman Dejmal 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Richard Urinovský 200,- Kč, Vít Fortelka 2020,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Miroslava Bardoková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč

Celkem za měsíc: 12 009,60 Kč
Vybráno 34.31%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 87 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 3,89 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
19 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.