eu-parliament-flags2560x1600
28.5.2019
Kategorie: Politika

Lůďo, děláš to tam výborně!

Sdílejte článek:

LU LINA

Složení nového europarlamentu je známo. Avizovaná populistická tsunami se nekonala. Došlo sice k jakémusi hemžení, menším přesunům a euroskeptici mírně posílili, ale celková jasná nadvláda skalních nadnárodních eurohujerů trvá dál. Bude jistě zajímavé sledovat, jak si za takovéto staronové konstelace povedou reformátoři EU – například z blahem se tetelící ODS. Výsledky voleb, které naprostou většinu voličů nezajímají, lze interpretovat téměř libovolně, podle vkusu každého soudruha a také se tak nyní děje. Z mého pohledu dopadly očekávatelně – tedy jako vždy celkově tragicky – ale najde se i něco málo toho, co rozjasnilo mou líc.

Například skutečnost, že některým z těch největších imbecilů, co jsme v Bruselu měli, vystavili voliči účet. Takže z mého pohledu je úžasné, že soudruzi Telička, Štětina a Svoboda pro veliký úspěch nedobrovolně opouštějí své evropské sinekury a tu „lepší Evropu“ už nám bohudík nevybudují.

Nebo, že v civilizovanějších unijních zemích na západ od nás – jimž se podle našich eurohujerů chceme přece vyrovnat – dosáhla euroskeptická uskupení dobrých výsledků a mnohde dokonce zvítězila.

Tragédií pak je, že až příliš našich proevropských fanatiků účet nedostalo, své sinekury si bohužel udrželo a jejich prořídlé stavy byly doplněny o nadějné nováčky. Konkrétně například soudruzi Polčák, Niedermayer, Zdechovský a Pospíšil i soudružka Sirotková – Šojdrová. Pokud mám tuto smutnou skutečnost nějak zhodnotit, pak nemohu jinak než konstatováním, že voliči těchto stran i konkrétních osob jsou buď nesvéprávní, rozhodovali se podle toho, na čí bilboard cestou k volbám narazili nebo byli s dosavadní bruselskou prací výše zmíněných europoslanců spokojeni. Skutečně nevím, která varianta je horší.

Velkou radost mám i z krásného výsledku ČSSD. 3,5% je mnohem více, než si zasloužila a soudruh Poc nám už bohužel tu dvojí kvalitu potravin neohlídá. A to se Venezuela Maláčová tak snažila – miliardy z našich kapes jen lítaly. Alespoň se nebudou rozptylovat Bruselem a mohou se plně soustředit na vítězství v dalších volbách. Hamáček je velký státník evropského formátu a má značný potenciál, jen ho zatím z taktických důvodů plně nerozvinul. Těch 3,5% jistě není jeho konečná meta, stále je tam velký prostor pro další posun laťky směrem k nule.

Tuto radost mi bohužel kalí čísla, jichž dosáhly TOP09, STAN a Lidovci. Tito puncovaní populisté dokázali dohromady oslovit téměř 19% voličů, což je tragickou výpovědí o stavu společnosti, úrovni průměrného městského voliče a vyvolává to značné obavy o budoucnost svobody, občanských práv a demokracie. 67 tisíc preferenčních hlasů pro někoho jako je Niedermayer, je pak děsivě neuvěřitelné číslo. 67 tisíc lidí bylo navýsost spokojeno s tím, jakým způsobem tento reinkarnovaný Emanuel Moravec hájil zájmy republiky na evropském fóru v minulém volebním období.

Já se přiznám, že skutečně nechápu, jak může někdo příčetný zvolit znovu jako zástupce ČR v nadnárodní instituci někoho, kdo celé uplynulé volební období kontinuálně strávil tím, že hájil zájmy kdekoho vyjma ČR, vynikal v evropském řitním alpinismu a je podepsán pod naprosto každým svinstvem, které tam evropští eurohujeři odhlasovali, včetně těch přímo protičeských. Například migrační kvóty, podporu migrace afrických černoušků, odzbrojení Čechů, trestání ČR za hájení zájmů svých občanů.

67 tisíc lidí o tomto víkendu řeklo: „Lůďo, děláš to tam výborně, jen tak dál!“ Mají na to plné právo. A já mám zase právo říci: „Lůďo, ty jsi ale klikař. Ve šťastnějších dobách by si místo dalšího mandátu dostal dvacet let za kolaboraci.“

Necelých 14% Pirátů také není nic, co by se dalo oslavit. Pozitivní na tom je pouze to, že to není jimi očekávaných a proklamovaných 20%+ a porážka Agrofertu. Také už se od minulých voleb do sněmovny celkem slušně vybarvili, takže dvouciferný výsledek je rovněž mimo mé chápání.

Tomio odvedl standardní práci a z tohoto hlediska i z hlediska mimořádného mediálního odporu, jenž musel tradičně překonávat, je necelých 10% slušný výsledek. A vzhledem k jeho schopnostem, pestré politické minulosti, kvalitě spolustraníků, celkovému vnějšímu projevu jeho strany a hlavně tristním výsledkům ostatních podobně orientovaných stran a hnutí jde o jednoznačný úspěch.

Svobodní dostali přesně to, co si zasloužili. Bombardování Čapího hnízda účtenkami EET zjevně nestačilo.

ODS nehodnotím, ztráta času. Fiala byl na televizní tiskovce svou dětinskou jízlivostí trapný až k pláči. Snad jen ten Zahradil tam za něco stojí a nijak zvlášť mne nepopouzí. Komunisté to samé. Ale pokud bych měl na vybranou pouze mezi komunistkou Konečnou a „pravičákem“ Niedermayerem a musel volit, hodím to jako pravicový konzervativec komunistce.

Celé to opět vyhrálo ANO, což pro mne jako euroskeptika a zastánce czexitu není dobrá zpráva, ale komu žalovati. Život je plný ústrků. Na Václavák se kvůli tomu určitě nechystám. Babiš to prostě dělá dobře a víc není co dodat.

Za zmínku ještě stojí výsledek recesistického uskupení Ano, vytrollíme europarlament. 1,5% je fenomenální úspěch a já bez ironie tleskám. Co by za takové číslo dal 0,4 procentní pan Matějka a jeho vysoce seriózní Strana nezávislosti ČR, která se v naší domácnosti dlouhodobě těší určitým sympatiím a někteří z nás ji dokonce i volí. V našem malebném krajském městě přesvědčila celkem 26 lidí.

Což je nepochybně výsledek zhruba odpovídající způsobu, jakým tato politická strana a nejen ona přistupuje k získávání voličů. Od té doby, co jsem byl odejit z fejsbůku, jsem o existenci nějakého Matějky a SNČR téměř neslyšel a pokud tady měl nějaký mítink, tak mi to uniklo. Nevím, školy nemám, ale něco mi říká, že to jde dělat mnohem lépe. A to platí pro všechny euroskeptické subjekty.

Celkovým výsledkem těchto voleb tak je opětovné celkové vítězství eurohujerů a tedy jistota, že se v Bruselu ani tady nic k lepšímu dalších pár let nezmění. A tito eurohujeři vítězí opakovaně proto, že euroskeptici nedokážou zmobilizovat svůj jinak značný potenciální elektorát tak, jak to dokážou protivníci a pak také především proto, že zoufale postrádají někoho s koulema. Někoho, kdo by tu zoufale roztříštěnou a rozhádanou pravicově konzervativní scénu složenou z neviditelných pidistran sjednotil, zviditelnil a vedl směrem k 20%. Volit někoho, kdo má stále nula celá pendrek procent, se časem omrzí i nejskalnějšímu příznivci.

Voliči se totiž stále ještě nezískávají jen na sociálních sítích přesvědčováním přesvědčených, ale především v ulicích a na náměstích a náměstíčkách i těch největších prdelí. Tak, jak to už 30 let dělá třeba ten nenáviděný levičák a eurohujer Zeman.

Autor: 


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 723 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...
45 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)