dane102018
22.11.2020
Kategorie: Ekonomika

Lu Linovo ekonomické okénko: Zrušení superhrubé mzdy

Sdílejte článek:

LU LINA

Vláda, která třicet let dře lidi z kůže, chce poprvé opravdu snížit daně a všichni z toho omdlévají hrůzou. Zajímavé. Mně se to jako občanovi líbí a taky úplně poprvé v životě tak nějaké vládě opatrně a velice potichu tleskám. 

Asi to bude hlavně tím, že nerozumím ekonomii. Ale vzhledem k tomu, že svět pravidelně devastují ekonomické krize, ze kterých jsou pokaždé nejvíc překvapení ti, co jí „rozumí“ přičemž je sami svojí vysoce odbornou činností pokaždé vyvolají, jsem v tomto směru úplně klidný. A navíc, právo i na jakkoliv blbý názor je mi zaručeno ústavou a zrovinka teď jsme přece oslavili další úžasný Den svobody a demokracie, které nám přinesl jejich vynálezce Václav Havel.

Hovořit veřejně o věcech, o kterých nemá mluvčí ani páru, je tady přece lidový zvyk, stačí si večer pustit státní lidovou televizi. Tam prakticky nic jiného neběží. Když může třeba ultralevicový extrémista Bartoš mluvit o demokracii nebo bývalý komunista Pavel o svobodě, může i Lu Lina o ekonomii. Navíc kromě ekonomie nerozumím i mnoha dalším věcem a přesto se k nim, stejně jako politici, pravidelně vyjadřuju a zasvěceně je komentuju. Takže není nejmenší důvod se žinýrovat vyjádřit svůj názor na věc o které nevím zhola nic i tentokrát. Ekonomům  prostě doporučuju nečíst dál a zahloubat se do Hospodářských novin.

Hlavním argumentem těch, co omdlévají je, že zrušení superhrubé mzdy, supernemravného způsobu sloužícímu k vyždímání dvojnásobných daní z obyčejných lidí, prý rozvrátí veřejné finance. Ve smyslu toho, že státu a samosprávám celkem ubyde, i díky ještě další schválené daňové úlevě, asi 130 miliard. Kterou prý mimochodem schválili tak nějak omylem, což je skutečně zábavné. A ve smyslu toho, že jim těch 130 miliard z našich peněz přece patří.

Zaprvé nepatří, ani náhodou a za druhé, no a? Dyť to stát i samosprávy už potřebovali jako koza drbání. Léta lidi v mzdově rozvojové zemi s evropsky vysoce podprůměrnými příjmy společně odírali nejvyšším zdaněním práce v Evropě. Léta z nás všech dřeli řemeny, léta nám brali většinu toho, co vyděláme, aby to mohli dílem vyházet z oken, dílem sežrat sami a dílem odklonit. Člověku, co chodí do práce, kde vydělává částečně na dividendy zahraniční korporace, částečně na domácí daně a ze zbytečku sotva poplatí složenky, tak z plodů jeho vlastní práce pokaždé zbylo symbolické hovno.

Proboha, vy „experti“ a politici s vysoce nadprůměrnými platy, co se hroutíte, podívali jste se teď někdy na nějakém pracovním portálu jakou nabízejí normálním lidem mzdu? V tomhle podle vás, ekonomických odborníků, období bezprecedentní hojnosti, covid nepočítaje? Že třeba tady u nás, v karlovarském kraji, se právě teď hledají zdravotní sestry – to je ten obor, co z něj momentálně všichni učůrávají a co se mu zpívá a tleská z oken – na tři směny do špitálu za, když budou mít dlouhou praxi, 25 tisíc hrubého? Což je cca polovina průměrné mzdy v tomto oboru, která je momentálně 47 498 Kč. Když tohle statistické číslo řeknete tedy u nás na západě sestrám, upadnou smíchy na zem.

Takže já osobně, a jistě nejenom já, na rozdíl od „expertů“ rozhodně vítám, když vláda jednou za uherský rok udělala skutečně něco, co obyčejný lidi reálně a hlavně pozitivně poznají ve svojí peněžence. Vítám, že vláda trošku snížila nemravné daně a lidem zbude víc peněz, které budou moct utratit podle svého rozumu či nerozumu.

A je mi fakt srdečně jedno, že to „rozvrátí veřejné finance.“ Ty potřebovali rozvrátit už dávno. Ve smyslu toho, že jsou strašně přebujelé a redukce jim rozhodně prospěje. Bude vám chybět 130 miliard, které zůstanou v kapsách občanů? No, občané prostřednictvím svých volených zástupců vyjevili svou vůli, vivat demokracie, že, komu žalovati, a vy ji holt budete muset přijmout.

A osekat ty naducané rozpočty, svoje prebendy a platy, zrušit svoje sinekury, korýtka a statisícové odměny. Budete muset zavřít penězovody, co jimi proudí peníze zdravotních sester a zámečníků do kapes vašich příbuzných a kámošů. Budete muset vyházet ty mraky trubců, co sedí v kancelářích s razítkama a jejich jedinou pracovní náplní je buzerování lidí  a vyrábění jejich problémů. Budete se prostě muset začít chovat tak, jak vám už léta ukládají zákony na které jste až doposud zvysoka srali – s péčí řádného hospodáře.

No bóže, tak projednou a zcela výjimečně se nebere lidem, ale vám. Fakt děsná katastrofa.

A pokud to nebude stačit, o čemž silně pochybuju, tak holt bude každý rok o něco míň nesmyslných kruháčů, cyklověží, hokejových hal, dálnic (tady jsem se fakt nasmál) a dotací na kotle na uhlí, které takřka vzápětí zakážete.

Nebo zrušte armádu, stejně nám nikdy k ničemu nebyla, a je hned 80 miliard doma. Vyházejte půlku policajtů, máme jich víc, než potřebovali komunisti. Zůstane jich pak cca jeden na 500 obyvatel, což má třeba Dánsko. 17 miliard. Zrušte financování všech neziskovek, které neposkytují přímou péči o nemocné či sociálně slabé. Zrušte i většinu ostatních dotací. Přinesou úsporu v řádu minimálně desítek miliard a úlevné narovnání tržních podmínek. Zrušte kraje a ty hromady dalších zbytečných  úřadů.

Lidi si ničeho nevšimnou, nic z toho jim chybět nebude, respektive všimnou si, že se jim najednou líp a volněji dýchá a že mají mnohem víc prostoru. A nejenom, že se hladce vyrovná sekera 130 miliard, ale minimálně jednou tolik ještě přibude. V kapsách lidí. A o to přece všem politikům vždycky jde, ne?

Stát i samosprávy budou holt menší, ekonomičtější a nebudou lidem skrze dotace a dávky tolik zasahovat do života. To všechno lidi úplně v pohodě přežijou. Budou totiž svobodnější. A bohatší.

To, že jsem vládu jednou v životě pochválil ale neznamená, že na politiku či politiky měním názor. Ani na ty, co to navrhli a schválili. Stále jich 99,9 % považuju za bezectnou sebranku mocichtivých pokřivenců, co by za jakoukoliv dostatečně důležitou a dostatečně výnosnou funkci v jakémkoliv politickém režimu prodali vlastní nezletilou dceru do jihoamerického nevěstince.

A jak to celé nakonec dopadne? No jak, zvýší nám daně přece.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 17 966,00 Kč
Vybráno 51.33%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 609 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,69 out of 5)
Loading...
31 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)