sleep-1209288_1280
5.2.2019
Kategorie: Kultura a tipy

Ložní soupravy a jak je vybrat?

Sdílejte článek:

Zkuste si vzpomenout – kolik času strávíte v ložnici? Věřte nebo ne – je to celá třetina vašeho života! A proto se přeci chcete v této „vaší“ místnosti cítit dobře. Z tohoto důvodu byste si ji měli vybavit tak, aby textilie – jako jsou závěsy a ložní souprava ladila s nábytkem a barvou stěn. A to není vůbec tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát! Poradíme vám, jak na to.

Jak sladit barvy?

Barva ložní soupravy by měla samozřejmě odrážet zařízení a celkový styl vaší ložnice. Pokud máte svou „komnatu“ zařízenou do teplých barev, barvu povlečení byste měli volit buď, žlutou, oranžovou, červenou, fialovou či růžovou. Naopak ke studené kombinaci volte mordou, tyrkysovou či zelenou. Povlečení je přeci to první, na co padne pohled každého, kdo do ložnice přijde. Tak si na něm dejte záležet! Důležitá je nejenom volba barvy, ale také materiálu.

Jaký materiál ložní soupravy tedy zvolit?

Mikrovlákno

Tento materiál skvěle saje, je snadný na údržbu a zároveň příjemný na dotek. Nicméně, ne každý se pod tímto materiálem cítí příjemně. Záleží tedy na každém z vás.

Bavlna

Nejoblíbenější materiál naších ložnic, je pružný, měkký a hřejivý. Nicméně, je vysoce mačkavý, což ale u textilií není zas tak velký problém.

Krep

Krepový efekt, jež povlečení ukazuje, je způsoben tepelnou úpravou bavlny. Je dobře izolační, nicméně hůře se udržuje.

Flanel

V tomto případě jde o 100 procentní bavlnu, což samozřejmě zaručuje perfektní hřejivost, hebkost a jemnost. Nicméně pro údržbu hebkosti je třeba používat hodně aviváže.

Satén

Tento lesklý materiál je na dotek velmi příjemný, nemačkavý – tudíž se nemusí žehlit. Nicméně nezapomínejte, že tento materiál musíte vždy prát naruby.

A jaké ložní prádlo máte doma vy? Ladí vám se zbytkem ložnice nebo je nejvyšší čas na nákup nového?

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlatimil Běhan 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Tomáš Foldyna 751,44 Kč (30 eur), Jan Slába 200,- Kč, František Kašpárek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 5 456,44 Kč
Vybráno 15.43%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 84 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 3,67 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.