ZEMAN217
15.3.2018
Kategorie: Politika

Loutka

Sdílejte článek:

HELENA VLACHOVÁ

Motto “Pomatenec má plno řečí. Co nastane, člověk neví, a kdo mu oznámí, co bude po něm?” (Kazatel 10 – 12, Kletba pošetilosti, 10.14)

 

Loutky si člověk spojuje s dětstvím, ale mohou se objevovat i v dospělém věku. Někdo nám svým chováním připomíná loutku, prezident Zeman může být jedním z nich.

“Proč bychom se netěšili,” známá slova z árie Prodané nevěsty. Zřejmě něco takového se včera neslo Pražským hradem, neb se jeho osazenstvo a pozvaní přátelé radovali ze znovuzvolení Miloše Zemana. Na Hradě živo, v podhradí též. Lidé tam demonstrovali, aby dali najevo, že ne všichni byli voliči staronového prezidenta, který se jim líbí čím dál míň.

Myslím si, že pana prezidenta si v jeho novém funkčním období příliš neužijeme. Stačilo jej vidět při inauguračním projevu, aby bylo divákovi jasné, že není pan Zeman zdravotně v pořádku. Nezdravý vzhled spolu s ubohostí projevu nejsou dobrým signálem pro naši zemi. Inaugurační projev neměl vůbec státnický charakter a spíš se hodil na nějakou pokleslou zábavu. Ignorování důstojnosti inaugurace pan Zeman podtrhl už tím, že ani nepoložil ruku na naši ústavu, i když byl k tomu vyzván předsedou PS panem Vondráčkem. Nemůžeme se divit, když se paní Miroslava Němcová zvedla jako první a ze sálu odešla. Musela mít pocit, že se ocitla někde jinde a ne na inauguraci prezidenta. Pan Zeman byl viditelně unavený, jako by mu docházel dech, také se pletl. Zaměnit šedesát milionů s šedesáti tisíci je pořádný rozdíl. To když se zmiňoval o počtu obětí Slováků v druhé světové válce. Uvedl šedesát milionů. Kde by asi tak Slováci k takovému počtu přišli, když jejich populace nikdy nepřevyšovala ani deset milionů? Po ubohém inauguračním projevu se pan prezident se svou družinou, zejména svými pochopy, přesunul k autu, aby odtud popojel pár metrů k Svatovítské katedrále. Tam musel stát a jeden měl pocit, že to hlava státu nemůže ustát, protože se neustále kolébala.

Nové funkční období pana Zemana bude spíše o aktivitách pana Ovčáčka a pana Mynáře, neboť pan prezident nebude mít dostatek sil pro výkon své funkce. Vždyť je to už teď patrné. S výjimkou talk show Týden s prezidentem na TV Barrandov, kde je vše naaranžováno tak, aby se zakryl pravý stav věci. Jinak zřejmě nebude lze Miloše Zemana příliš vidět. Vše bude v režii mluvčího Ovčáčka, k tomu se může přidat fotografie Miloše Zemana z období, kdy na tom byl ještě dobře. Vše bude připomínat Kubu za vlády Fidela Castra, kdy už to zdravotně tzv. nedával. Lidé jej neviděli naživo, jen z fotografií.

A tak budeme mít na Hradě loutku, která bude v režii pochopů, kteří nepochopili, o čem je demokracie. Nedobrá zpráva pro naši zemi. Myslím si, že ani pro pana Babiše to nebude žádná výhra, protože nikdy nebude vědět, co může od hradního pána očekávat. Beru jako velkou nezodpovědnost těch, kteří volili pana Zemana. Protože si nechtěli připustit, že pro výkon prezidentské funkce musí být člověk fyzicky i mentálně zdráv. V případě staronového prezidenta je to velký otazník. Spíše loutka, ovládaná svým nejbližším okolím i ruským bratrem, čili jinými slovy, žádné bude líp…

Autor: Helena Vlachová

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Anonym 333,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Věra Holá 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Zdeňka Horníčková 200,- Kč

Celkem za měsíc: 18 549,00 Kč
Vybráno 52.99%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 174 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 2,58 out of 5)
Loading...