khan2
4.6.2019
Kategorie: Politika

Londýnský starosta Sadiq Khan: Trump je globální hrozba, Farage je fašista z 20. století

Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

Londýnský starosta Sadiq Khan řekl, že ta státní návštěva Británie Donaldu Trumpovi rozhodně být udělena neměla, když on přeci představuje tu „globální hrozbu“ vzestupu „krajní pravice“ – spolu s čímž obvinil i Nigela Farage a národně populistické vůdce jako Matteo Salvini z Itálie a Viktor Orbán z Maďarska, že ti jsou takovou emulací „fašistů z 20. století“.

Tento labouristický politik v článku pro levicově liberální Observer pana Trumpa obvinil ze zneužívání „xenofobie, rasismu a výlučnosti jako volební taktiky, ze zavádění zákazů cestování z četných převážně muslimských zemí a ze záměrných a opakovaných lží veřejnosti,“ k čemuž přidal ještě spoustu dalších očerňujících tvrzení a činnost tohoto amerického vůdce přirovnával „k činům diktátorů z 30. a 40. let a vojenských junt ze 70. a 80. let a zloduchů současnosti jako je Vladimir Putin nebo Kim Jong-un.“

„Donal Trump je prostě jen jedním z nejohavnějších příkladů oné rostoucí globální hrozby,“ prohlásil Khan, který až dosud na amerického prezidenta opakovaně útočil kvůli jeho tvrdým postojům k bezpečnosti hranic a k islámskému terorismu.

„Ta krajní pravice je na vzestupu po celém světě, třeba Viktor Orbán v Maďarsku, Matteo Salvini v Itálii, Marine Le Pen ve Francii a tady u nás doma v Británii Nigel Farage, ti všichni, aby si urvali podporu, zneužívají těch samých společnost rozdělujících metafor jako fašisti z 20. století,“ tvrdil spolu s varováním, že „k podbízení svých poselství využívají nekalých metod“ (ač konkretizování toho, jaké by ty metody mohly být, se vyhnul).

Khan, který svého času jako obhájce bojoval za přijetí proslulého vůdce rasistického Národa islámu Louise Farrakhana do Británie, vyhlásil, že „rozbalit ten červený koberec pro amerického prezidenta na formální státní návštěvě z tohoto týdne bylo velice ne-britské,“ neboť ten, jak on tvrdí, přeci vůbec nepředstavuje ty americké hodnoty „rovnosti, svobody a úcty ke svobodě vyznání.“

„Kde až se zastavíme s podlézáním a v podstatě tolerováním jeho krajně pravicových politik a názorů? Kde konečně uděláme nepřekročitelnou linii?“ dožadoval se Khan.

„Místo, abychom Trumpovi nepatřičně propůjčovali platformu úctyhodné přijatelnosti pro svět, tak bychom měli promluvit a říci, že takovéto chování je nepřijatelné – a že představuje smrtelnou hrozbu hodnotám a principům, na jejichž obranu jsme tak tvrdě často společně celá desetiletí bojovali,“ požadoval tento bojovník proti Brexitu.

Prezident Trump se v minulosti nijak neostýchal vracet Khanovi údery, když se na něj svého času např. rozezlil, v době kdy Khan vysvětloval, že k životu ve velkoměstech trocha terorismu prostě patří, měli bychom si tedy zvykat a ne se znepokojovat, tak mu zlořečil, že tvrdí, „že není žádný důvod se znepokojovat,“ po teroristickém útoku radikálních islamistů zaměřeném na Londýnský Most a na tržiště Borough, k čemuž patřil útok vozidlem a několik ztečí dýkařů.

„Nejméně 7 mrtvých a 48 zraněných při teroristickém útoku a starosta Londýna si klidně říká, že není důvod ke znepokojení!“ tweetoval nechápavě prezident.

„Musíme přestat s tou politickou korektností a pustit se do zařízení bezpečnosti pro svoje lidi. Když k tomu nepřistoupíme chytře, bude se to jen zhoršovat,“ dodal.

Za Khanova starostování v této britské hyper-diverzifikované metropoli zažily násilné zločiny, zvláště útoky noži, neskutečný rozkvět – k čemuž částečně přispělo plnění jeho předvolebního slibu, že „udělá vše, co je v jeho moci,“ aby policii omezil využívání zastavování a prohledávání vytipovaných příslušníků gangů, neboť to on považuje za v podstatě rasistické – a pan Trump ohledně toho neskrýval svůj názor, že tento labouristický politik odvádí „příšernou práci“.

JACK MONTGOMERY

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Soňa Holcová 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 147,00 Kč
Vybráno 37.56%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 171 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
40 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.