602917_article_photo_lodaquarius-patrici-nemecke-neziskovce-sos-mediteranee-v-reggio-calabria_900x
8.12.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Loď Aquarius, která dopravila do Evropy téměř 30 tisíc migrantů, konečně končí

Sdílejte článek:

COM/HS

Nevládní neziskové organizace Lékaři bez hranic a SOS Mediterrannée kvůli mediální kritice ukončili misi známé lodě Aquarius, která ve Středomoří převážela africké migranty do Evropy. Informuje agentura Reuters .

 

“Ukončit působení lodě Aquarius bylo mimořádně těžké rozhodnutí,” uvedl provozní ředitel SOS Méditerranée Frédéric Penard.

Rozhodnutí zdůvodnil “útoky ze strany některých evropských států” v uplynulých 18 měsících a “nesmyslnými” obviněními z vypouštění toxického odpadu a kriminálních aktivit, kterým čelí obě organizace.

Plavidlo Aquarius ve Středozemním moři operovalo od února 2016 a během přibližně 200 zásahů vyzdvihlo na palubu přibližně 29 500 migrantů.

Poté, co nová italská vláda letos uzavřela přístavy lodím neziskových organizací, se loď Aquarius ocitla v centru diplomatických roztržek ohledně toho, kde migranty vylodit.

Loď nejprve působila pod vlajkou Gibraltaru, který jí tuto možnost letos v srpnu odňal. Pod panamskou vlajkou loď změnila jméno na Aquarius 2.

Panamská registrace vypršela na konci října. V listopadu pak získal Aquarius provizorní liberijskou registraci, ta mu však neumožňuje podílet se na pátracích a záchranných operacích ve Středomoří.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč

Celkem za měsíc: 3 255,00 Kč
Vybráno 9.30%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 108 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.