BOATSEAW3
26.7.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Loď Alan Kurdi německé nevládní organizace Sea-Eye obnovuje taxi službu pro migranty

Sdílejte článek:

MIKE/VOE

Mluvčí německé nevládní organizace Sea-Eye uvedl, že její přepravní plavidlo „Alan Kurdi“ zahájí novou čtyřtýdenní misi u Libye v mezinárodních vodách.

Nevládní organizace uvedla, že její loď je v současné době na cestě do Libye s osmi členy posádky a dvanácti dobrovolníky. Na palubě jsou také jeden lékař a jeden zdravotník, informují zprávy o migrantech.

Nicole Grimske, tisková mluvčí nevládní organizace, uvedla, že ačkoliv je přepravní plavidlo migrantů vybaveno pro akutní mimořádné události, není schopno zajistit prostředky pro delší dobu velkému množství osob.

Když byla Grimske dotázána na Italskou vládu, která odmítla povolit přepravním plavidlům nevládních organizací přistávat v jejích přístavech, řekla, že Sea-Eye nehledá konflikty.

“Doufáme, že bude možné rychle přivést lidi na bezpečné místo,” řekla novinářům Grimske.

Grimske také poznamenala, že nově vytvořená, francouzsko-německá koalice pro přerozdělování migrantů představuje „velmi pozitivním vývoj“.

Italský národní ministr vnitra Matteo Salvini a jeho maltský protějšek se pevně postavili proti používání dopravních plavidel nevládních organizací na pomoc při hromadné nedovolené migraci jednotlivců ze zemí třetího světa do Evropy.

Obyvatelé Malty a Itálie trpěli nesmírně, protože byli nuceni nést nápor masové migrace do Evropy.

Oznámení německé nevládní organizace navazuje na další nedávné oznámení francouzské nevládní organizace SOS Mediterrane , že její vlastní přepravní plavidlo pro migranty, loď Ocean Viking, bude tento měsíc pokračovat ve své nelegální taxislužbě pro migranty ve Středomoří.

To znamená, že „Open Arms“ španělské nevládní organizace Proactiva Open Arms, „Ocean Viking“ francouzské SOS Mediterrane a „Alan Kurdi“ německé Sea-Eye budou všechny provádět operace a přepravovat migranty do Evropy.

Oznámení o nové operaci přichází měsíc po zadržení levicové aktivistky a kapitánky německé lodě Sea-Watch 3 Caroly Racketeové v Itálii poté, co se snažila přistát v italském přístavu Lampedusa.

Sea-Watch 3 je v současné době v italských přístavech, zatímco italské orgány vyšetřují Rackete za pomoc při nelegální migraci.

Zdroj: Voice of Europe

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2019: *****

Zdenka Brancuská 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Vrchovský 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Josef Loupanec 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Mgr. Eva Kocábková 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Tatiana Vráblová 200,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Jan Janát 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč

Celkem za měsíc: 11 405,00 Kč
Vybráno 32.58%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 717 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
36 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.