BOATSEAW3
26.7.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Loď Alan Kurdi německé nevládní organizace Sea-Eye obnovuje taxi službu pro migranty

Sdílejte článek:

MIKE/VOE

Mluvčí německé nevládní organizace Sea-Eye uvedl, že její přepravní plavidlo „Alan Kurdi“ zahájí novou čtyřtýdenní misi u Libye v mezinárodních vodách.

Nevládní organizace uvedla, že její loď je v současné době na cestě do Libye s osmi členy posádky a dvanácti dobrovolníky. Na palubě jsou také jeden lékař a jeden zdravotník, informují zprávy o migrantech.

Nicole Grimske, tisková mluvčí nevládní organizace, uvedla, že ačkoliv je přepravní plavidlo migrantů vybaveno pro akutní mimořádné události, není schopno zajistit prostředky pro delší dobu velkému množství osob.

Když byla Grimske dotázána na Italskou vládu, která odmítla povolit přepravním plavidlům nevládních organizací přistávat v jejích přístavech, řekla, že Sea-Eye nehledá konflikty.

“Doufáme, že bude možné rychle přivést lidi na bezpečné místo,” řekla novinářům Grimske.

Grimske také poznamenala, že nově vytvořená, francouzsko-německá koalice pro přerozdělování migrantů představuje „velmi pozitivním vývoj“.

Italský národní ministr vnitra Matteo Salvini a jeho maltský protějšek se pevně postavili proti používání dopravních plavidel nevládních organizací na pomoc při hromadné nedovolené migraci jednotlivců ze zemí třetího světa do Evropy.

Obyvatelé Malty a Itálie trpěli nesmírně, protože byli nuceni nést nápor masové migrace do Evropy.

Oznámení německé nevládní organizace navazuje na další nedávné oznámení francouzské nevládní organizace SOS Mediterrane , že její vlastní přepravní plavidlo pro migranty, loď Ocean Viking, bude tento měsíc pokračovat ve své nelegální taxislužbě pro migranty ve Středomoří.

To znamená, že „Open Arms“ španělské nevládní organizace Proactiva Open Arms, „Ocean Viking“ francouzské SOS Mediterrane a „Alan Kurdi“ německé Sea-Eye budou všechny provádět operace a přepravovat migranty do Evropy.

Oznámení o nové operaci přichází měsíc po zadržení levicové aktivistky a kapitánky německé lodě Sea-Watch 3 Caroly Racketeové v Itálii poté, co se snažila přistát v italském přístavu Lampedusa.

Sea-Watch 3 je v současné době v italských přístavech, zatímco italské orgány vyšetřují Rackete za pomoc při nelegální migraci.

Zdroj: Voice of Europe

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 16 650,00 Kč
Vybráno 47.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 823 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
36 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)