lockdown
31.10.2020
Kategorie: Ekonomika

Lockdown … ano nebo ne?

Sdílejte článek:

LIBOR ČÍHAL

Komplet útlum?

Udeřila druhá vlna pandemie a zrovna Česko má nejhorší čísla, i když srovnání s ostatními není statisticky moc prokazatelné, je jasné, že v situaci, kdy televize bije na svůj sto padesátý poplach a šíří paniku, kde se dá, jednou bude málo lůžek pro fatálnější stádia choroby, když administrativa nemocnic přemění lůžka rehabilitačních oddělení v covidová, TV naříká, co chudáci rehabilitovaní, ze sportovní haly se udělá lůžkové oddělení, televize opět naznačí nějakou „závažnou“ vadu. Vláda chtíc nechtíc, když připustila, aby TV diktovala postupy, musí teatrálně jednat, aby přesvědčila veřejnost. Radikální pomocí příštím nemocným by bylo okamžité snížení státní dotace na českou televizi na čtvrtinu a razantní zdanění příjmů komerčních televizí a za miliardy z těchto zdrojů nakoupit reanimační aparatury nebo nejlépe potencovat jejich produkci v Česku. V situaci, kdy se výjimečně od státních funkcionářů očekává duchovní práce, aby vymysleli nějaké inovativnější postupy řešení, musí nekonečné hodiny proklábosit s impotentními žvanily z ČT.

Podle mnohých francouzských odborníků vinu za nárůst počtu nemocných v posledních týdnech má hlavně cestování v období letních dovolených, otevřené hranice a nedodržování přirozené prevence. Česká televize v letních měsících permanentně vyvolávala emoce nad problémy cestovních agentur a de facto propagovala vnitrostátní turistiku, případná administrativní opatření omezující dovolenkové cestování a přeshraniční styk by se v důsledku této propagandy setkalo s odporem.

Ovšem poslední týdny česká televize naznačuje trestní zodpovědnost politických činitelů za novou pandemickou vlnu, vytáhla z rukávu matematika, který tvrdil, že ve svém modelu novou vlnu predikoval již v srpnu. Profesor Massimo Clementi, ředitel mikrobiologické a virologické laboratoře v nemocnici San Raffaele v Miláně, který o virových infekcích bude víc informován než kdokoliv jiný, včetně wip tlachalů z ČT, úternímu Il Giornale řekl, že je tragedií, když se diskuze virologů odehrávají v televizích a mísí se do toho matematici a astronomové, profesor Clementi řekl, že je to totéž jako kdyby chtěl radit kriketovému svazu. Podle profesora matematické modely takřka s jistotou selhávají, staví na jednoduchých materiálních předpokladech, které v medicíně neplatí, profesor Clementi se odvolává na profesora Donata Greca, zakladatele epidemiologické laboratoře italského centrálního zdravotního institutu, který striktně odmítá matematické modely v medicíně. Profesor Clementi se domnívá, že lockdown není dobrý, nemůže trvat věčně a pokud se rychle nenajde nějaký účinný protivirový prostředek, jako je např. vakcína, po uvolnění karantény se objeví horší parametry než před karanténou.

Profesor teoretické fyziky z římské univerzity Giorgio Parisi v Huffingtonpost prohlásil, aby lidi neumírali, opatření lockdown musí být co nejdrastičtější, tento profesor spolu s dalšími, jako je profesor matematiky z Pisy Luigi Ambrosio, jehož specializací je variační počet, profesor aplikované ekonomie Gianfranco Vesti, prezident národního vulkanologického ústavu Carlo Doglioni, profesor numerické analýzy Alfio Quarterioni, význačná astronomka Alessandra Celletti a desítky dalších vysoce otitulovaných, napsali prezidentovi Matarellovi dopis, kde požadují co nejtvrdší lockdown. Tyto veličiny žijí celoživotně v lockdownu a pravděpodobně se domnívají, že je to léčivý způsob životní cesty. Je to jejich privátně estetický postoj, který v průniku s prostorem pandemie dává disjunktní množinu. Profesor Clementi říká v IlGiornale, jak by tyto veličiny reagovaly, kdyby skupina jiných profesí napsala dopis, kde by navrhovala postupy v jejich profesním oboru.

Lockdown, útlum všeho, ano nebo ne? Včera francouzský prezident oznámil přísnější karanténní opatření a částečný útlum, školy však budou běžně fungovat a domovy pro seniory budou otevřeny návštěvám příbuzných, Francie si nemůže ekonomicky dovolit útlum v rozsahu první vlny. Odborníci říkají, že momentálně není nic jiného možné, protože kapacita nemocničních zařízení je u konce, lékaři argumentují, že lockdown může trvat jen krátkou dobu než se situace stabilizuje nebo ještě lepší by byl cílený útlum. V žádném případě nevede k prospěchu věci pasívní ztlumení státní ekonomiky v očekávání, že se něco zastaví a vylepší.

Ve Španělsku má útlum regionální podobu, televize dlouhodobě provádí jakousi pedagogickou osvětu, např. restaurace jsou otevřeny, ale dennodenně TV ukazuje jakým způsobem jsou obsazovány a jak preventivně si počíná personál, aby se minimalizovalo šíření nákazy. Domovy důchodců jsou otevřeny, ve Španělsku není možné zamezit kontakt s nejbližšími, ale TV ukazuje jak se vyvarovat i zde přenosu. ČT na druhé straně v případě domovů důchodců od jara lamentuje nad tím, že personál těchto zařízení často osazenstvo nakazí. Nic se s tím nedá dělat, je to fatální záležitost?

  • meras.cz
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Pavel Klika 222,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vladimír Votřel 1000,- Kč, Anonym 0,01 BTC, Pavel Burget 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Ludmila Kárská 250,- Kč, Zdenka Brancuská 500,- Kč, Karel Zangl 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Teplý 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, MUDr. Iva Neimcová 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Anonym 150,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Hana Hoffmannová 666,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Petr Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, ing. Miroslav Bohatý 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 17 709,00 Kč
Vybráno 50.59%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 747 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...
politicon.cz
8 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.