antifa_840x480
6.1.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Lipsko ukázalo pravou tvář levicového terorismu

Sdílejte článek:

ROMAN BEDNÁR

V Lipsku ve čtvrti Connewitz, která je ovládána extremistickými levicovými strukturami, spolu s Antifa, přišlo během silvestrovské noci k prudkým srážkám mezi policií a levicovými extremisty. Přitom byl těžce zraněn 38 letý policista a několik policistů utrpělo lehčí zranění. Politické strany nyní vedou kontraverzní debaty o tom, co se v Connewitz událo a co vyvolalo celoněmecké diskuse a mělo velký ohlas i v médiích.

 


Velké pobouření veřejnosti způsobilo následné prohlášení vedoucích politiků Levice, kteří kritizovali policii za údajné úmyslné vyprovokování srážek, čímž se jednoznačně postavili na stranu extremistů levicového spektra. Ale velmi zarážející a nečekané bylo především to, že i šéfka SPD Saskia Eskens, kritizovala postup policie.

V ostrém protikladu k tomu je reakce CDU. CDU žádá konsekvence od primátora Lipska, Burkharda Junga z SPD. Obviňuje ho z toho, že on a jeho koalice už velmi dlouho nic nepodniká proti těmto levicovým strukturám, které atakují policii v Lipsku ne poprvé. Tak se vyjádřil šéf lipské CDU Thomas Feist a přizvukuje, že Jung dovolil, aby se Lipsko stalo centrem levicového extremismu.

Hans-Peter Friedrich CSU, poslanec Bundestagu a někdejší německý ministr vnitra řekl po událostech v Lipsku:

“Tam se ukázala skutečná nenávistná tvář levicového terorismu. Je na čase vytvořit iniciativu Společně proti levicovému teroru. “

Saský ministr vnitra Roland Woller CDU:

“Útoky na policisty a policistky v Connewitz byly vědomé a cílené útoky na životy lidí – životy policistů. Cílem těchto levicových provokací nebylo nic jiného, ​​než demonstrace násilí a chaosu.”

Ministr vnitra Severního Porýní-Vestfálska, Joachim Stamp FDP se k Lipsku vyjádřil následovně:

“Kdo proti tomu nic nepodniká, ten pokládá levicový extremismus za něco pokrokového.”

Naproti tomu odhalila dokonale svou pravou proextrémistickou tvář levicová poslankyně saského parlamentu Juliane Nagel:

“V Connewitz chtěla policie, v řadách níž bylo mnoho pravicových sympatizantů, demonstrovat svou sílu.”

AFD politik Martin Hess řekl, že Nagel neprávem obviňuje policii a tím útočí proti německému státu v jeho současné formě a zdůraznil, že kdo tak činí, ten nemá právo být politikem v Německu.

Šéf berlínské AFD Georg Pazderski se vyjádřil přímo a jednoznačně:

“To, co se událo v Lipsku na Silvestra, ukázalo jasně, že nebezpečí pro vnitřní bezpečnost Německa vychází z levicového extremismu, ze skupin mladých mužů migrantů, z islámských fanatiků a z arabských velkoklanů.”

Nejen v tomto případě dramatické silvestrovské noci v Lipsku, ale už i v jiných případech jsou části CDU stejného mínění jako AFD.

A Merkel mlčí – mlčí, jako vždy, když by nutně měla něco říct.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Rudolf Roedlind 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiřina Infnerová 400,- Kč

Celkem za měsíc: 5 000,00 Kč
Vybráno 14.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 939 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 4,84 out of 5)
Loading...
politicon.cz
45 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.