skolatrida
27.10.2020
Kategorie: Společnost

Likvidace českého školství v podmínkách pandemie

Sdílejte článek:

ZDENĚK TRMOTA

Občané, kteří se dozvěděli něco bližšího o poměrech v současném neokomunistickém školství, si možná již zvykli na všeobecný úpadek kvality výuky, na dlouhodobě klesající efektivnost vzdělávání i na infantilní a absurdní „moderní“ vyučovací metody, které nejenom, že málokoho vůbec něco naučí, ale navíc poškozují charakter a vytvářejí líné, bezcharakterní, sobecké, na sebe zaměřené a podfukářské jedince.

Tyto občany možná už nepřekvapí všeobecně podporované rovnostářství, a s tím související vyzdvihování průměrnosti, ani protizákonné zneužívání školství k propagandě extrémně levicových myšlenek a myšlenek Černého komunismu (neboli rasového, genderového a enviromentálního). Ten čím dál více ovládá Evropskou unii i západní svět, jejichž hospodářskou a politickou kolonizaci naší země školy systematicky, cíleně a kolaborantsky podporují.

Nad motivy můžeme zatím pouze spekulovat. Nejpravděpodobněji se jeví ambice vytvořit hloupou a levnou pracovní sílu, neboť masa zbavená inteligence se dá lehce ovládat a zneužívat. Nadnárodní korporace se tak snadněji stanou pány světa.

Nicméně v podmínkách pandemie dosáhlo tempo likvidace českého školství nové dimenze. Nemám teď na mysli neuvěřitelný chaos, s nímž Ministerstvo školství na jaře i na podzim zaplavilo školy. Nemám na mysli bláznivé nápady se střídáním skupin, které budou v rotaci chodit do školy a zůstávat doma a pedagog bude ve stejnou chvíli učit ve třídě i online. Nemyslím to, že doma zůstanou i první dva ročníky základních škol a nebohé děti se nenaučí číst ani psát a budou v pravém smyslu rozvojově negramotné. Ani nemám na mysli spoustu dalších nesmyslných a technicky naprosto neproveditelných opatření, která byla a jsou po školách vyžadována.

Jde mi o to nejhloupější a nejškodlivější opatření, které bylo uprostřed pandemického rozvratu na školy uvaleno, aby se ještě více ztížily podmínky pro učitele a aby se co možná maximálně zmenšil již tak skromný objem toho, co se žáci a studenti v době pandemie naučí.

Řeč je o limitu online hodin. Ministerstvo školství, opřené o zaručené informace „expertů“ na vzdělávání, včetně machrů z neziskovek, omezilo počet online hodin na maximálně 4 hodiny denně. Z toho pouze 3 hodiny mohou být bezprostředně za sebou. A aby toho nebylo málo, musejí učitelé psát o náplni každé online hodiny svým nadřízeným.

Online hodina znamená přímý zvukový či obrazový kontakt učitele a žáka. Nenahradí sice běžnou výuku, ale pořád je mnohem lepší než obyčejné zadávání úkolů mailem, které ponechává plnou váhu přípravy na žácích, případně jejich rodičích. Administrativně šikanovat učitele, který si zodpovědně vybere náročnější a efektivnější metodu, a házet mu klacky pod nohy omezením počtu online hodin, kdy se o ně pak musí doslova prát s ostatními kolegy, odporuje jakékoliv pedagogické logice i zdravému rozumu vůbec. Motivem při tom byla opět komunistická a mimořádně rovnostářská úvaha, že by se někdo mohl při výuce přes počítač unavit rychleji, a byl by tak diskriminován. Dalším argumentem byla květinová myšlenka, že žáci by se neměli studiem příliš vyčerpávat. Jakou mládež si tímto přístupem vychováváme a vzděláváme, je asi zřejmé.

Dokud si občané budou volit politické strany, které vytváří ze školství populistický a nefungující moloch, můžeme zapomenout na budoucí ekonomickou prosperitu. Naše budoucnost je totiž mládí. A to, jakými pracovníky i lidmi dnešní mladí budou, se přetaví v charakter našeho trhu práce a ve vše, co bude v budoucnu předmětem hrubého domácího produktu.

  • Zdeněk Trmota, FB
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 19 221,00 Kč
Vybráno 54.93%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 159 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,47 out of 5)
Loading...
politicon.cz
64 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.