lifeline (1)

Lifeline ve východním Středomoří

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilDalší díl nekonečné Řecko – Turecké „migrační” kočkované se odehrál před dvěma dny nedaleko řeckého ostrova Lesbos. Hlavní roli si v něm tentokrát zahrála německá neziskovka.

Loď německé NGO Lifeline se tam totiž pokusila dotlačit do řeckých výsostných vod člun se 40 migranty. Když se jí to moc nedařilo, povolala si na pomoc plavidlo turecké pobřežní stráže. Sedmihodinové strkanice o „gumák” s obohacovateli Evropy se nakonec zúčastnilo celkem 9 lodí…

V posledních měsících jde, bohužel, o běžný, každodenní kolorit východního středomoří. Z rutiny vybočuje jen ta neziskovka. Co je to vlastně za spolek, tihle Lifeline pašeráci, kteří si bohorovně volají na pomoc i tureckou pobřežní stráž? Jde o německou neziskovku MISSION LIFELINE, založenou roku 2016. Na svých stránkách se chlubí, že svou lodí stejného jména, Lifeline, za ty čtyři roky zachránili (a do Evropy přivezli) přes tisíc migrantů.

Jejich loď se plaví pod nizozemskou vlajkou. Přestože se domovská základna spolku nachází v Drážďanech. Důvodem jsou odlišné pohledy Holanďanů a Němců na pojem „rekreační plavidlo”. V Německu je limit pro tuto kategorii stanoven na 25 metrů délky.  V Nizozemsku je to 50 metrů. Proto má téměř 33 metrová Lifeline jako svůj domovský přístav zapsaný Amsterdam. Na kapitány tzv. „rekreačních plavidel” jsou totiž kladeny jiné, mírnější kvalifikační požadavky, než na profesionální, obchodní kapitány velkých lodí. Kteří by svou draze získanou licenci kvůli výlovu a pašování plaváčků rozhodně neriskovali.

Spolek původně působil na trase Libye – Malta. Ale v roce 2018, po brutální srážce se Salviniho odhodláním vymýtit pašeráctví z jižního středomoří, kdy byla jejich loď dlouhodobě internována na Maltě a kapitán soudně popotahován tamtéž, se zjevně rozhodli změnit povětří a zamířili pašovat na východ.

Ale obraťme svou pozornost od lodi k lidem MISSION LIFELINE. O jaké týpky se v případě této NGO jedná, ilustruje nejlépe jeden z článků na jejich stránkách. Ten o „cancel – culture”. Což je pojem, který už, bohužel, zdomácněl i u nás. Jeho princip spočívá v aktivistické cenzuře. V umlčování lidí, jejich mazání ze sociálních sítí a ve snaze o ekonomickou likvidaci celých webů, které se nějak vymezují proti levicově-liberálnímu názoru, oficiálně vládnoucímu Evropě.

O stížnostech na tuto levičáckou praxi, které se (kupodivu) začínají objevovat i v hyperkorektním, zastrašeném Německu, uvedla jedna z Lifelinových aktivistek: „Cancel culture je název nové fráze. Většinou je používán lidmi, kteří si stěžují, že již nemohou šířit ultrakonzervativní, diskriminační a často rasistická prohlášení bez potíží a že jsou za ně někdy bojkotováni …” A dále pokračuje, že lidé jako ona jsou v Německu dehonestováni za své pozitivní postoje vůči uprchlíkům. Ba dokonce jim někteří vyhrožují. Což musí skončit…. Jako by holka z Kliniky, Antify, nebo Pirátské strany vypadla.

Bylo by to na mávnutí ruky nad ujetými levičáky, kdyby tenhle spolek nedisponoval neuvěřitelným finančním zázemím a neomezenou podporou německých politiků. A tahle kombinace představuje extrémní nebezpečí nejen pro Německo, ale i pro celou Evropu, které chce Německo, právě přes podobné „aktivisty” svou politickou vůli vnutit.

Je libo příklad? Tak třeba v břenu letošního roku se parta z Lifeline domluvila se „senátorem spravedlnosti” Berlína (tak se ta funkce oficiálně jmenuje) Dirkem Behrendtem na velice ambiciózním plánu. Že by letecky „evakuovali” 1 500 migrantů z Lesbu do Berlína. Hlavní město, Berlín, poskytne ubytování a další služby, chlapci a dívky z Lifeline domluví a zajistí letecký most Lesbos – Berlín, a už to pojede. Dokonce už měli peníze na první let. Dělalo to 55 000 EUR, které, jak sama neziskovka uvádí, získali během 4 dnů. Jenže jim do toho vpadl „koronáč”….

Na tomto příkladu je téměř v krystalicky čisté podobě vidět nejnovější „modus operandi” pokrokářů. Nebo spíše jejich loutkovodičů. To, co by na celostátní úrovni neprošlo kvůli odporu občanstva (protože i ten nejvěrnější „proevropský” politik chce být znovu zvolen a ví, přes co doma nejede vlak) tak to se protlačí poloutajeně, polosoukromě, jako iniciativa aktivistů a politiků z komunálu. Zejména těch z hlavních měst. Protože metropole, s centrálami nadnárodních firem, bank, s divadly, sídly neziskovek a vysokými školami představují anomálii, která volí nesrovnatelně liberálněji a „progresivněji” než zbytek země. I naše Praha je toho (velice) smutným dokladem.

Liberální starostové přístavních měst v Itálii házeli, svého času, klacky pod nohy Salvinimu. Demokratičtí guvernéři a starostové měst v USA sabotovali a sabotují Trumpova nařízení. Primátoři hlavních měst V 4 se (loni) domluvili s Bruselem na vlastní politice, jdoucí proti politice svých vlád a letos požadují „evropské” financování, jdoucí mimo jejich vlády (a kontrolu parlamentů)… Ve stejném duchu si i v Německu „zemská vláda” Berlína jede svou vlastní migrační politiku. Ať si o tom zbytek země a Evropy myslí cokoli.

Ve zkratce by se tento nový trend dal nazvat „hod vidlemi z komunálu”. Bohužel, lidem do zad.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Olga Žlábková 1000,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 465,- Kč
Vybráno 46.75%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 996 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)