lifeline (1)

Lifeline ve východním Středomoří

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilDalší díl nekonečné Řecko – Turecké „migrační” kočkované se odehrál před dvěma dny nedaleko řeckého ostrova Lesbos. Hlavní roli si v něm tentokrát zahrála německá neziskovka.

Loď německé NGO Lifeline se tam totiž pokusila dotlačit do řeckých výsostných vod člun se 40 migranty. Když se jí to moc nedařilo, povolala si na pomoc plavidlo turecké pobřežní stráže. Sedmihodinové strkanice o „gumák” s obohacovateli Evropy se nakonec zúčastnilo celkem 9 lodí…

V posledních měsících jde, bohužel, o běžný, každodenní kolorit východního středomoří. Z rutiny vybočuje jen ta neziskovka. Co je to vlastně za spolek, tihle Lifeline pašeráci, kteří si bohorovně volají na pomoc i tureckou pobřežní stráž? Jde o německou neziskovku MISSION LIFELINE, založenou roku 2016. Na svých stránkách se chlubí, že svou lodí stejného jména, Lifeline, za ty čtyři roky zachránili (a do Evropy přivezli) přes tisíc migrantů.

Jejich loď se plaví pod nizozemskou vlajkou. Přestože se domovská základna spolku nachází v Drážďanech. Důvodem jsou odlišné pohledy Holanďanů a Němců na pojem „rekreační plavidlo”. V Německu je limit pro tuto kategorii stanoven na 25 metrů délky.  V Nizozemsku je to 50 metrů. Proto má téměř 33 metrová Lifeline jako svůj domovský přístav zapsaný Amsterdam. Na kapitány tzv. „rekreačních plavidel” jsou totiž kladeny jiné, mírnější kvalifikační požadavky, než na profesionální, obchodní kapitány velkých lodí. Kteří by svou draze získanou licenci kvůli výlovu a pašování plaváčků rozhodně neriskovali.

Spolek původně působil na trase Libye – Malta. Ale v roce 2018, po brutální srážce se Salviniho odhodláním vymýtit pašeráctví z jižního středomoří, kdy byla jejich loď dlouhodobě internována na Maltě a kapitán soudně popotahován tamtéž, se zjevně rozhodli změnit povětří a zamířili pašovat na východ.

Ale obraťme svou pozornost od lodi k lidem MISSION LIFELINE. O jaké týpky se v případě této NGO jedná, ilustruje nejlépe jeden z článků na jejich stránkách. Ten o „cancel – culture”. Což je pojem, který už, bohužel, zdomácněl i u nás. Jeho princip spočívá v aktivistické cenzuře. V umlčování lidí, jejich mazání ze sociálních sítí a ve snaze o ekonomickou likvidaci celých webů, které se nějak vymezují proti levicově-liberálnímu názoru, oficiálně vládnoucímu Evropě.

O stížnostech na tuto levičáckou praxi, které se (kupodivu) začínají objevovat i v hyperkorektním, zastrašeném Německu, uvedla jedna z Lifelinových aktivistek: „Cancel culture je název nové fráze. Většinou je používán lidmi, kteří si stěžují, že již nemohou šířit ultrakonzervativní, diskriminační a často rasistická prohlášení bez potíží a že jsou za ně někdy bojkotováni …” A dále pokračuje, že lidé jako ona jsou v Německu dehonestováni za své pozitivní postoje vůči uprchlíkům. Ba dokonce jim někteří vyhrožují. Což musí skončit…. Jako by holka z Kliniky, Antify, nebo Pirátské strany vypadla.

Bylo by to na mávnutí ruky nad ujetými levičáky, kdyby tenhle spolek nedisponoval neuvěřitelným finančním zázemím a neomezenou podporou německých politiků. A tahle kombinace představuje extrémní nebezpečí nejen pro Německo, ale i pro celou Evropu, které chce Německo, právě přes podobné „aktivisty” svou politickou vůli vnutit.

Je libo příklad? Tak třeba v břenu letošního roku se parta z Lifeline domluvila se „senátorem spravedlnosti” Berlína (tak se ta funkce oficiálně jmenuje) Dirkem Behrendtem na velice ambiciózním plánu. Že by letecky „evakuovali” 1 500 migrantů z Lesbu do Berlína. Hlavní město, Berlín, poskytne ubytování a další služby, chlapci a dívky z Lifeline domluví a zajistí letecký most Lesbos – Berlín, a už to pojede. Dokonce už měli peníze na první let. Dělalo to 55 000 EUR, které, jak sama neziskovka uvádí, získali během 4 dnů. Jenže jim do toho vpadl „koronáč”….

Na tomto příkladu je téměř v krystalicky čisté podobě vidět nejnovější „modus operandi” pokrokářů. Nebo spíše jejich loutkovodičů. To, co by na celostátní úrovni neprošlo kvůli odporu občanstva (protože i ten nejvěrnější „proevropský” politik chce být znovu zvolen a ví, přes co doma nejede vlak) tak to se protlačí poloutajeně, polosoukromě, jako iniciativa aktivistů a politiků z komunálu. Zejména těch z hlavních měst. Protože metropole, s centrálami nadnárodních firem, bank, s divadly, sídly neziskovek a vysokými školami představují anomálii, která volí nesrovnatelně liberálněji a „progresivněji” než zbytek země. I naše Praha je toho (velice) smutným dokladem.

Liberální starostové přístavních měst v Itálii házeli, svého času, klacky pod nohy Salvinimu. Demokratičtí guvernéři a starostové měst v USA sabotovali a sabotují Trumpova nařízení. Primátoři hlavních měst V 4 se (loni) domluvili s Bruselem na vlastní politice, jdoucí proti politice svých vlád a letos požadují „evropské” financování, jdoucí mimo jejich vlády (a kontrolu parlamentů)… Ve stejném duchu si i v Německu „zemská vláda” Berlína jede svou vlastní migrační politiku. Ať si o tom zbytek země a Evropy myslí cokoli.

Ve zkratce by se tento nový trend dal nazvat „hod vidlemi z komunálu”. Bohužel, lidem do zad.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Lukáš Vašíček 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 14 821,54 Kč
Vybráno 42.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 980 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
politicon.cz
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.