BEZROUSEKLIDE
1.6.2021
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Lidskost

Sdílejte článek:

VERITAS

Formou tzv. covidpasu začíná závěrečný útok nikým nevolené šlechty na naši Lidskost. Už jim nestačí nás jen trávit, okrádat a zabíjet. Ne. Oni chtějí nyní všechno. Peníze pro ně nemají již relevanci, moc mají nad nevědomými masami již téměř absolutní. Téměř.

Desetiletí otravování těl, staletí mysli, tisíciletí našeho Ducha. Tento štafetový maraton určený k našemu úplnému odlidštění nyní směřuje do své finální fáze a kdo to popírá, ten slepý i podlehne.

Naše autentické emoce jsou prý nekorektní. Nenávist zločin. Pravda urážkou. Láska k sobě, druhému i své zemi prý přežitek.

Naše Lidskost je pro ně poslední doposud nedobytý hrad. Pevnost, která i přes mnohé snahy, katastrofy a války stále úplně nepadla. Neplatí to pro všechny, je zde mezi námi však stále dostatek těch, které neporazili a jejich hrad nedobyli.

Perský posel mocného krále tenkrát přijel do Sparty a chtěl přeci jen zem a vodu, že ano? A neříkají nám dnes to samé? Nechtějí po nás to samé? Jen se trošičku podvolit… A pak víc. Víc – a nakonec úplně. Odevzdat náš vnitřní hrad bez boje. Otevřít jeho bránu dobrovolně a bezpodmínečně.

Souhlas je vše. Slovo NE naše největší moc.

Král Leonidas mu řekl: NE! Nevymlouval se na zákony lidí, ani bohů. Řekl NE a jeho tři sta Pairů ho následovalo. Tři sta, mezi které patřili milovaní hrdinové, mladí i nejtvrdší veteráni, vojáci z povolání i duše.

Každý z nich byl otec a měl rodinu. Byl ovšem zrovna tak svobodný Občan a miloval nejen Spartu, ale i celé Řecko. Zem, lid a ctil svou Lidkost. Nebyl žádný žoldák, byl vlastenec. Chápal, že nepřítel jim jde tohle vše vzít a rozhodl se, že mu nedá nic…

Tento stavební kvádr celé naší současné civilizace je dnes očividně téměř zapomenut. Nejednají podle něj evropané, ba ani tehdy chrabří Řekové. Zmiňuji ho zde jako ničím nezpochybnitelný důkaz síly naší Lidskosti a slova NE.

Stačilo aby tři sta Sparťanů řeklo NE (a s nimi zhruba dva tisíce spojenců) a na dvacet tisíc nepřátel se u Thermopyl pod silou jejich paží a rozhodnutí již nevrátilo domů. Sparťané od začátku dobře věděli, že jdou na jistou smrt. Svým rozhodným NE však přinutili zbytek rozhádaného řecka v bázni před jejich Lidskostí utichnout a sjednotit se. Co nikdo z nich nepovažoval za možné, náhle se stalo skutečností.

Perské miriády nepřátel dokázali společně odrazit a pokračování své svobody si vybojovat. Jen pouhý zlomek, který ukázal svou Lidskost tohle dokázal vyvolat ve většině.

Právě na to by měli pomyslet ti ještě nerozhodnutí, kteří budou nyní čelit podobným hrozbám jako

Lakedaimonští a před nimi i po nich nespočet jiných v celé historii našeho Lidstva. Neohlížet se na davy nevědomých a sám za sebe si zvolit.

ANO, nebo NE.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Mojmír Prokop 1000,- Kč, Anonym 100,- Kč, Jiří Peterka 1000,- Kč, František Sous 200,- Kč, Renata Doležalová 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Otakar Ježek 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 622,48 Kč
Vybráno 44.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 991 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...
48 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)