stres
10.1.2017
Kategorie: Společnost

Lidé si neumí poručit odpočinek, vypnutí … fungují jako stroj

Sdílejte článek:

COM/FCB MILAN HUSÁK

Lidé si neumí poručit odpočinek, vypnutí. Neustále jsou ve spěchu, honí se za zbytečnostmi jako idioti, aby nakonec zjistili, že to stejně nepotřebují. Pak se dozvědí od známého, že bere pilulku na pohodu. Začnou si tu pohodu dohánět pilulí. A najednou po chvilkovém působení zjišťují, že pohoda od nich stejně prchá i přes pilule.

Začnou být nesví a pak přijde uvědomění, že je něco špatně. Pilule nezabírá, problémy se hromadí, přepracování a neustálý hon za nesmysly vybičuje člověka až na hranu, za kterou se velice snadno zhroutí. Přijdou bolesti. Nejčastěji záda, hlava, ale i jiné části těla.

Bolesti jsou “skutečné”, bolí to jako sfiňa. A už se řítíme do další hlubší propasti. Nic se nedaří, nálada nikde, všechno je proti nám, bolí člověk a už nemůžeme. Obrovská únava jen vše podtrhuje. Nastupuje bezmocnost a beznaděj. Když to dáme, běžíme k felčarovi a tam se dozvíme, že ty pilule byly opravdu jen na náladu, ale teď potřebujeme silnější.

Vypínají nás. Není nám lépe, jen jsme utlumení, je nám vše tak nějak jedno. Dále nic nestíháme a hromadí se to jako dobíhající lavina. Jsme vypnutí. Podvědomí nám říká pohoda. Fungujeme pouze jako stroj, co je naučené. Není zlepšení, jen útlum a přeřazení na jinou slepou kolej. Někoho ta dobíhající lavina převálcuje a vysvobození vidí jen v konci. Ano, konečně svoboda, klid a pohoda.

Skutečně? Je to vždy volba každého, ale není nikdo na světě, aby ho odsoudil či hodnotil. Spousta lidí zůstává na vedlejší koleji v naději, že se to někdy zlepší. V naději, ale stále vypnutí. Nestane se nic, fakt vůbec nic a felčarům jste fakt u zádele. Někdo zůstane až do skonání, někdo to urychlí.

Někdo má kliku a uchopí podanou ruku. Ta ruka musí být opravdová a musí mít vnitřní sílu, kterou předá. Pak je to jen na nás. Někdy stačí změnit práci, koníčka, partnera, bydlení. Někdy změna duchovní, každý to má jinak. Ale všichni potřebujeme tu ruku. Tu nám felčar ani pilule nepodá. Felčar pouze tu piluli.

Najednou začnete chápat sami sebe a pak zjistíte, že je to cesta. Je jediná a správná. Je to cesta skrze nás samotné. Přeji opravdu v novém roce 2017, aby spousta lidí co mají problém, našli tu cestu a vykročili. Zapomeňte na pilule a hledejte tu ruku, která vám dá cestu. Hodně štěstí.

ZDROJ

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 12 078,00 Kč
Vybráno 34.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 57 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.