CHORVATGIRL
24.8.2020
Kategorie: Společnost

Lidé prchají z Chorvatska kvůli covidu?

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝMáme za sebou předposlední prázdninový víkend a média přinesla zprávu o úprku turistů z Chorvatska zaviněném koronavirem. Možná by bylo vhodné si říct, že poslední dva víkendy znamenají vždy zvýšení provozu na trase od Středozemního moře směrem do Střední a Severní Evropy. Nikoliv kvůli obavám z virové nákazy, ale právě kvůli blížícímu se konci prázdnin.

Mediální masáž tak přitvrdila na intenzitě a zneužívá všeho, co může upozornit na covidové šílenství a podpořit hysterii. Vzhledem k okolnostem, díky kterým letos z nabídky cestovních kanceláří vypadnula většina exotických destinací i těch pravidelně nejnavštěvovanějších, tedy Egypt, Turecko, Maroko, dlouho i Tunisko, dále riziko zbytečného testování v Řecku, plno Čechů zamířilo právě do Chorvatska. Dokonce i těch, kteří tuto zemi nemusí. A je tedy logické, že když už tam odjeli, musí se nějak vrátit. Protože většina čekala na pozdější termíny, až bude více jasnou, vracelo se jich v posledních dnech o něco více. A protože propustnost chorvatských a slovinských hranic je známá, respektive kapacita přechodů není ideální, tvoří se v těchto místech pravidelně kolony. Těch letošních média využila k podpoření obav z navýšení počtu lidí nakažených covidem a spojuje je s úprkem z infekcí prolezlé země zpět do Čech. Jako již pravidelně, opět lžou.

V samotném Chorvatsku je momentálně už poloprázdno, což je způsobeno jak pozdním termínem, tak i nižším počtem turistů ze Západu, což se týká především německých důchodců. Ti pod vlivem německé poslušnosti letos budou spíše doma počítat každé euro, které jim pomůže přežít zdražování spojené s nutností uživit migranty a zároveň dohnat ztráty nadnárodních koncernů devastovaných koronavirovou krizí. Zároveň tuší, že budou muset uhradit povinné očkování, kterým je potěší spolková vláda, přičemž ta už každému nějakou tu dosud nevyráběnou vakcínu zajistila. Jestliže migranti ji dostanou zdarma, němečtí senioři si ji zaplatí. To je naše spekulace, nese se však v duchu toho, co se v Německu děje. Nicméně úbytek německých turistů v Chorvatsku je letos znatelný a místní si snad poprvé v historii začali Čechů vážit.

Pojďme se podívat i na jiné trasy. Češtinu namátkově zaslechnete i v Itálii v zimě spojované s hlavním importem covidu do České republiky. Přestože místní atraktivní oblasti jsou proti jiným létům poloprázdné, u moře na plážích Češi jsou a jistě postupně na ně narazíme i na přechodech, přes které budou směřovat domů. Každý pečlivě sleduje situaci a nechce dopadnout jako ti, kteří se vrací ze Španělska a musí se nechat testovat. Většina lidí je schopna reagovat pružně a stihnout se vrátit před případným zavedením represivních opatření ze strany kašpárků z Ministerstva zdravotnictví.

Azurové pobřeží ve Francii je plné a nějaké 2 metry odstupu na pláži nikoho nezajímají. Především o víkendu bylo na břehu Středozemního moře plno a světe div se, nikdo tam nepokašlává, nemá rýmu, a pokud se objeví vyšší teplota, pak je to z přehřátí na sluníčku. Panuje totiž ideální počasí, moře je teplé a čisté. Roušky se sice musí nosit v obchodech a na benzínových pumpách, ale řadě lidí už to leze krkem a mají ty neúčinné hadry na půl žerdi. Je však i plno těch, kteří v nich snad i spí, ti však zbytek lidí nijak nezajímají. Každý si prostě dělá to, co uzná za vhodné. Na sportovištích však dosud nefungují společná hygienická zařízení. O tom, je li zdravější se společně po tréninku vysprchovat či jet smradlavý a zpocený domů, by se mohly vést dlouhé diskuze. Ty však utkne vládní nařízení.

Jisté je, že nejistota a obavy způsobené démonizací covidu-19 svazují velkou část světa. Kdyby se však média začala zabývat tím, čím mají, tedy ekonomikou s deliriu, politickým harašením elit, problémy s migranty a nesmyslností ekologického myšlení vedoucímu ke změnám za každou cenu uskutečňovaným, covid by sám po čase odešel, případně by tu sice zůstal, ale brali bychom ho, jako mladšího a méně nebezpečného bráchu chřipky. Dokud to svět nepochopí a lidé se nepřestanou na povel médií bát, bude to stát tak nějak za …. Slovo místo teček si jistě doplníte sami. Kolony na hraničních přechodech patří ke koloritu konce prázdnin každý rok a stejně často udivují novináře. Je to to samé, jako nekončící uzavírky na české D1. Prostě byly, jsou a navždy budou. Nemá cenu to považovat za zvláštnost, je to realita. A světe div se, covid s tím opět nemá nic společného.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Lukáš Vašíček 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 14 821,54 Kč
Vybráno 42.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 005 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...
politicon.cz
75 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.