policiebody
23.2.2021
Kategorie: Společnost

Lidé nemají důvěru politiků

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝMnožství zákonů, nařízení vlád a omezení se už mnoho let zvyšuje. Lidem je brána možnost se rozhodovat, mít zodpovědnost a nést následky svých rozhodnutí. Ochrana okolí je často velmi předimenzovaná a obrušuje svobodu jednotlivců ze všech stran. Jestliže ve středověku stačila jedna větší kniha na všechny tehdejší zákony, dnes na ně potřebujeme knihovnu. A po vstupu do EU několik takových místností. Teď tím spíše, že Vás mnohou na území jiného členského státu zadržet za to, že jste ve své mateřské zemi porušili zákon v jiné zemi platný. Pokud u nás například prohlásíte cosi hanlivého o některé menšině a náš právní systém to toleruje, mohou Vás v sousedním Německu po překročení hranic zatknout a uvěznit. Ten, kdo se pod to za nás podepsal, je kolaborant největšího kalibru.

Neustálé navyšování směrnic, omezení a počtu zákonů zúžuje koridor, ve kterém se můžeme pohybovat. Absolutně devastováno je právo na vlastní rozhodnutí. Příkladem je používání vozidel. Modely před 50ti roky byly mechanické, jízda v nich zábavná a vzrušující. Přitom už tehdejší auta směle atakovala rychlost 250km/hod a lidé v nich křižovali svět. Postupně však tato možnost, tedy mít radost z používání vozidel, je oklešťována. Přibyly pásy, elektronické systémy, zlepšilo se osvětlení, pneumatiky, bezpečnostní výbava a politici nám snížili maximální povolenou rychlost a vymýšlí každoročně další nesmysly. Bodovací systém tomu nasadil korunu. Můžete nesouhlasit, argumentovat počtem vozidel, zvýšením dosahovaných rychlostí, potřebnou bezpečností, ekologií. Ale opravdu jsou lidé tak zdegenerovaní, aby se sami nemohli rozhodnout, co potřebují a co je nad rámec jejich rozlišovacích schopností? A proč jim není umožněno jednat dle svého svědomí a nést za to případně následky?

Vzorovým případem je opět automobilismus, ale dá se to naroubovat i na jiné případy. Nejvyšší povolená rychlost na dálnicích je neustále snižována a moderní auta tak postrádají v mnohém smysl. Tedy dokud nepřijedete do Německa. Najednou zjistíte, že není problém se přemísťovat dvoustovkou a nemáte li strach a umíte to, i podstatně rychleji. Ale protože máte zdravý úsudek, jedete tak výjimečně a spíše se přizpůsobujete přirozeně ostatním, případně na reagujete tak, abyste je neohrožovali. Automaticky a bez potřeb buzerace. Za ostatní, tedy vyšší spotřebu, opotřebení vozidla a třeba pneumatik si zaplatíte. Je to Vaše rozhodnutí a ekologové ať si třeba sednou na zadek, stejně jsou jejich teorie o oteplování planety díky automobilům totálním nesmyslem. Což nám Země bude nyní dalších 50 let v rámci možné malé doby ledové dokazovat. Podobné je to s pásy. Nechci je používat, protože jsou mi otravné, riskuji jen svůj život, pokud havaruji. Nebo mne jejich nepoužití může i zachránit. Takové případy existují. Proč se nemohu rozhodnout sám, když ohrožuji jen sám sebe. A kdo komu dal právo mne za to soudit?

Tím nikdo neříká, že nemají existovat zákony a předpisy. Jejich míra je však přehnaná a v podstatě z lidí dělá ovce. Zvláště v době covidové to platí mnohonásobně více. Nařízení a zákazy nás denně bombardují, na jejich dodržování dohlíží často arogantní a někdy i agresivní policisté, přestože efekt je nulový. Absolutně se vytrácí možnost logicky samostatně myslet a uvažovat. Stát zasahuje do rodin, podnikání, běžného života. Funkce vlády má být především spravovat zemi tak, aby prosperovala a fungovala. Místo toho se politická elita stala soudcem a katem zároveň. Je až neuvěřitelné, kolik nesmyslných omezení ovlivňuje náš život. V podstatě toho, co smíme, je mnohem méně, než co je nám zakázáno. Bez ohledu na covid. Týká se to všech sfér našeho života. Jednou z priorit budoucích vlád by mělo být zjednodušení právního řádu. V tom nynějším už se nevyznají ani odborníci. A žít podle něj se bez neustálých rizik konfliktu s ním svobodně nedá.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Mirko Hampl 170,- Kč

Celkem za měsíc: 4 725,00 Kč
Vybráno 13.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 645 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
69 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.