PENIZE
20.10.2020
Kategorie: Ekonomika

Lidé mají strach už i utrácet

Sdílejte článek:

VIKTOR PONDĚLÍK

Když se člověk podívá na dnešní českou situaci, nemohou se ho nezmocňovat pochyby nad tím, zda jde vůbec v případě lidu a vlády o příslušníky jednoho a téhož státu. Protože se počínání si vládnoucích politiků a prostých lidí rozchází více než extrémně.

I nezasvěcení už dne vědí, jak zběsile dokáže česká vláda utrácet peníze. Zakázala lidem kdeco, připravila je nejednou o zdroje obživy, znatelně poškodila celou ekonomiku pod záminkou boje s koronavirem, o němž se dá vlastně říci, že kdyby se neudělalo vůbec nic, sotva by to bylo o moc horší než po všech těch absolvovaných opatřeních, a pak nadělala obří státní dluh, jenom aby si koupila ty, kdo už kvůli jejím rozhodnutím nejednou nevědí kudy kam.

A že nikdo vládu nijak hlasitě nepranýřuje za to, jak zadlužila svůj lid, jak přivedla zemi docela blízko ekonomické katastrofě, jak zadlužila lidi natolik, že to budou splácet přinejmenším ještě naše děti? Za to může vlastně jenom shoda okolností, dost možná šťastná nešťastná shoda okolností zvaná pandemie. Protože na koronavirus se tu dá svést kdeco. A lidé, kteří mají strach z aktuálních rizik, se moc nevrtají v tom, co jim hrozí (po ekonomické stránce) do budoucna.

A strach tu určitě je. Takový, že lidé už zase schraňují peníze, přestávají utrácet. Protože tuší blížící se ekonomickou krizi, a tak se připravují k jejímu přežití.

Lidé si prý u nás jen od dubna do června našetřili tolik, kolik v celé historii České republiky nepamatujeme. Máme tak spoustu peněz, jež ale neutrácíme. Protože nevíme, zda je nebudeme potřebovat, až vláda zase něco zakáže, což – jak vědí i slepí – hrozí v kterémkoliv okamžiku.

Spoříme rekordně. A to nejen co se týká výše úspor, ale i jejich poměru k našim příjmům. Protože tušíme, že bude zle. A zle určitě bude. Protože:

  • I kdyby se vše v dobré obrátilo a ekonomika se mohla rozjet, nebude se jí moc dařit kvůli tomu, že lidé raději v obavách neutrácejí.
  • A klidně se s vámi vsadím, že až opět „bude všechno v pořádku“, začne současná vláda tisknout zase nekryté peníze ve snaze porazit riziko deflace a bude rozhazovat jako divá. Aby se zalíbila voličům. Má s tím konec konců zkušenosti, protože tak činila před posledními volbami i vláda sociální demokracie. V níž sehrálo i dnešní vládní ANO svoji nemalou neblahou roli.

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 20 371,00 Kč
Vybráno 58.20%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 945 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
politicon.cz
66 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.