babissobotkaeu
11.5.2017
Kategorie: Ekonomika

Lidé, je mezi Vámi jediný člověk, co ještě věří, že to všechno vlastně dělají pro Vás z čirého altruismu a lásky k demokracii?

Sdílejte článek:

MICHAL HÁJEK

Napadlo Vás, že nám – možná – tato krize i pánové, jichž se týká, vlastně nechtěně přišli zjevit mnohem zásadnější pravdu, než co jsou zač? Totiž že jestli politici jsou ti nejhorší z nás, nebude lepší, když si budeme vládnout sami?

Vývoj zkorumpované zastupitelské demokracie k jiným (přímým) formám vlády za pomoci technologií, to je prostá evoluce, s trochou literární nadsázky Darwin. Boj evoluce proti kreacionismu. Světlo proti tmě, informace proti slepé víře, odpovědnost proti závislosti, odvaha proti strachu.

Sdílený stát (stát budoucnosti) bude fungovat stejně jako když si konfigurujete auto, havarijní pojistku nebo třeba tarif Vašeho telefonu či když vybíráte programy z nabídky kabelovky: platit budete jen za to, co využijete a co si svobodně a dobrovolně vyberete.

Jednoduchá logika – povinná základní výbava a doplňková nepovinná výbava. Základní povinná výbava bude například armáda, malá (velmi osekaná) část státní policie, hasiči a záchranná služba (bude-li poskytována centrálně), příspěvek na základní (výrazně osekanou) úřední agendu státu a reprezentaci v zahraničí, příspěvek na základní infrastrukturu typu letiště a dálnice (nebude-li to řešeno systémem dálničních známek a letištních poplatků, tedy přímo a mimo konfigurátor) apod. A k tomu volitelné služby v konkurenčním prostředí – například zdravotní pojištění, důchody, školství, lokální policii a soudnictví si budete moci dále platit u státu, ale také vybrat si jiného poskytovatele těch služeb nebo se o ně postarat sám, například v komunitě přátel. Dojde k restituci již zaplaceného sociálního pojištění u všech, kteří budou chtít státní “sociální past” opustit, samozřejmě za podmínky, že od státu nebudeme nic, co jsme si neplatili, požadovat.

Zapomeňme na centrální, neprůhledný a zkorumpovaný stát, jehož jedinou funkcí je rozdělovat dotace a uplácet voliče sociálními dávkami, na nichž tzv. sociální stát vytváří závislost a nechuť se o sebe starat sám, čímž se snaží lidi ovládat. Lidé jsou víc než stát nebo jakákoli ideologie. Lidé sdružení do přirozených komunit, které – díky technologiím – ani nemusí být lokální či geograficky definované (typu rodina, město, vesnice, stát), ale mohou být například oborové či zájmové. Ano, vzniknou dobrovolné verze decentralizovaných států. Nové komunity, nové „ministáty“. “Ministáty” a komunity hasičů, lékařů, zemědělců, živnostníků, sportovců, včelařů, rybářů, spolužáků, známých, kamarádů, znovu sjednocených a o sebe se starajících rodin. Protože všichni ti mají mnohem víc společného než lidé v dnešních státech, do kterých se narodíte a pak už jen povinně „tvoříte veřejné rozpočty svými daněmi a odvody“, aby je mohl někdo jiný přerozdělit (rozkrást). Je nemyslitelné, abychom trestali malé děti přidělením rodného čísla a znásilnili je do pozice ozubeného kolečka, které musí platit daně v prostředí, které si nemá šanci vybrat nebo ovlivnit.

Demokracie bez alternativy je tyranie. A demokracie neschopných nebo zištných politiků není alternativa.

ZDROJ: Michal Hájek, Česko 2050

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 4 736,00 Kč
Vybráno 13.53%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 18 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,42 out of 5)
Loading...
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.