klima1018
24.9.2019
Kategorie: Společnost

„Lidé“ chtějí činy. Už zase

Sdílejte článek:

LU LINA

Předpokládal jsem, že klimatický summit v New Yorku bude jako všechny ostatní summity. Tedy především o hovně. A samozřejmě o další hromadě obyčejnými lidmi těžce vydělaných prožraných peněz, které by bývaly mohly být –  když už bylo nutné jim je násilím vzít z kapes – jistě využity mnohem lépe. Třeba na pár dalších čističek vody. Nebo na miliony vysazených stromů. Což by, na rozdíl od klimatického summitu, planetě, jejímu klimatu, obyvatelstvu i budoucnosti Gréty Thunbergové skutečně hmatatelně prospělo. 

Nemluvě o tom, že všichni ti, co v sídle OSN tleskali učebnicově nenávistnému a formou i obsahem naprosto tragickému projevu bláznivé švédské záškolačky, se na místo dopravili letecky. A mezi OSN, svými apartmány v nejluxusnějších newyorských hotelech, nejluxusnějšími restauracemi a četnými VIP rauty se přepravují v limuzínách.

Což všechno dohromady zanechá na jimi vzývaném nebohém teplajícím klimatu nesmazatelnou uhlíkovou stopu jak od obra Koloděje. Jak známo, sama spasitelka sice připlula spektakulárně jachtou, ovšem uhlíkově poměrně nešetrné pozadí této uhlíkově „šetrné“ cirkusové píár akce je díky šťouravým prokremelským dezinformátorům a médiím již dobře známo.

Ale to je jen taková všední pěna dní plynoucí ze známého historického faktu, že ovládající už tisíce let ovládaným káží vodu a sami pijí výhradně ta nejlepší vína. Až na příští klimatický summit v Americe všichni připlují v oblecích a šatech ze sekáče na linkových zaoceánských trojstěžnících, z přístavu do uhlíkově neutrálního stanového městečka a pak na Manhattan pojedou sdílenou rikšou, na rautech budou střídmě pojídat lokální sojové bioklíčky a zapíjet je recyklovanou vodou z newyorské kanalizace, pak si teprve možná poslechnu a seriózně zvážím, co mi odtamtud říkají. Dřív ale ne.

Co mne v mediálních výstupech skutečně zaujalo, byla rétorika hlavních řečníků – portugalského levičáka a generálního tajemníka komunistické…pardon, OSN a především klimatické mesiášky Gréty.

Doposud ke mně její tlumočení Božího slova putovalo téměř výhradně skrze psané slovo, což sice stačilo k vytvoření si poměrně věrohodné představy, co je asi zač a co asi tak zhruba představuje, ale vlastní oči jsou vlastní oči. A těm jsem po zhlédnutí videa z jejího projevu v OSN fakt nevěřil.

Že to naživo musí být síla bylo jasné předem, ale skutečnost dalece překonala všechny mé nejdivočejší představy.

Se ženou jsme nevěděli, jestli se smát nebo plakat. Smích by byl za normálních okolností jasnou volbou číslo jedna, ovšem nesmělo by to celé mít ten děsivý kontext toho, že oni to úplně všechno myslí vážně.

Politici jako u vytržení poslouchají, co jakási posedlá puberťačka ze stále stejného papíru emotivně blábolí a horečně převádějí výplody jejího chorého mozku a především těch, co jí ten papír napsali do naší – mé i vaší – každodenní reality a blízké budoucnosti. Aniž by se nás tradičně ptali na názor.

Výsledkem všeho toho „klimatického“ snažení „pět minut po dvanácté“ má ve finále být, tak alespoň chápeme mediální výstupy nejen ze summitu a další širší souvislosti já a moje paní, jakýsi klimatický komunismus. Totalita, kde náš život nebude zcela ovládán zcela socialistickým státem ve jménu proletariátu či árijské rasy, ale tentokrát pro změnu ve jménu uhlíkově neutrálního klimatu.

K nevěřícímu úžasu a záchvatu smíchu se mi při projevu slečny Thunbergové také okamžitě vybavily vzpomínky na ty nejznámější filmové nahrávky projevů jiných známých osobností, které se kdysi rovněž domnívali nejlépe skrze Prozřetelnost vědět, co si lid žádá, co je mu třeba a jak toho dosáhnout. A jejich takřka identicky myšlenkově hodnotný obsah prezentovali Duce i Vůdce s velice podobnou gestikulací, grimasami a emočním nasazením.

Gréta nás tímto pozoruhodným retro stylem informovala, že jsme nezralí, zlí lidé na počátku vyhynutí, kteří jí kvůli mamonu zničili nejdříve dětství a pak i budoucnost, což nám nikdy neodpustí. A proto se musíme změnit, nebo budeme změněni:

Změna ale přichází, ať se vám to líbí, nebo ne. Budu vás sledovat!

A já dodávám:

Sieg Heil!!

Starý bolševik Guterres mluvil ale také moc pěkně:

Příroda je naštvaná a proto jsme měli nejteplejší červenec v historii. Tenhle závod musíme vyhrát! Už nebudeme jenom plkat. Lidé chtějí činy!!

Vždycky, když někdo podobný prohlásí, že „lidé“ něco chtějí a proto to bezpodmínečně musíme okamžitě zavést i kdyby na chleba nebylo, vybavím si ony tři slavné otázky: Čím to máte podložené? Jaké jsou alternativy ? Co to bude stát?

Na fejsbuku někdo k projevu slečny Gréty v OSN velice trefně a vtipně poznamenal: „Ta nepotřebuje ani tak psychiatra jako spíš exorcistu“.

Což podepisuji a dodávám, že nejenom ona. Jestli někdo věříte v Boha, je ten pravý čas na modlení.

Apropó, už nyní slavné video „Jak se opovažujete!“ s Grétou – rodiče do její zmatené hlavy evidentně nalili hodně věcí, ale pozdravit jí nenaučili. Já víc vědět nepotřebuju.

Autor: 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 205,00 Kč
Vybráno 37.72%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 653 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.