NEESON
6.2.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Liam Neeson je rasista. Kdo to řekl první?

Sdílejte článek:

PAVEL JURUTKA

V davu sedmi a půl miliardy lidí je jeden docela bílý muž (budiž mu to přítěží) prokázaný rasista. Vzal si mikrofon a řekl tak nějak všem, že chtěl zabít černocha. Kdysi. Trochu. Možná…

Neesonův příběh nemá žádý brutální ani ošklivý reálný výsledek, on dokonce nemá vůbec žádný výsledek. Neeson nikoho nezabil, ani nezbil a dokonce ani nikomu nevynadal. Vlastně neudělal vůbec nic. Jen podle svých slov reagoval na znásilnění své kamarádky černochem tím, že chodil týden po ulici s obuškem v kapse a chtěl údajně zabít černocha. Považuje své tehdejší jednání za pudové, mylné a chybné a veřejně se za ně omluvil a distancoval se od něj. Potud fakta.

A přesto, že nic neudělal, byl označen za rasistu. Kdo to řekl? Kdo měl tu sílu a přes britská média ho takto označil a tím udal tón celé kauze?

Neeson to asi nemusel říkat veřejně, ale to není teď podstatné. Podstatná je reakce spousty těch, kteří jediní vědí, jak se má správně žít a okamžitě ohlodají na kost každého, kdo jim spadne na jinak čisťounkou pracovní desku. Na Neesona se snesla vlna brutální internetové a mediální kritiky a je z něj rasista. Jak snadný výdělek pro hatefree moderátory, komentátory, celebrity a všechny jiné -ity a pochopitelně množství internetových trolů.

Mám pocit, že je to jenom chlapík, kterej se kdysi naštval (a oprávněně) a asi opravdu chtěl někomu nakopat zadek. Nic hezkýho, ale upřímně, tohle se stane většině chlapů (a buďme gender korektní – i žen) v životě mnohokrát a z různých důvodů, každou chvilku by někdo někoho nakopal za chování v autě, předbíhání, za kecy, za kdeco. A ve hře bylo cosi opravdu hnusného – znásilnění.

Na první pohled mikro kauza ukazuje hrůzu a moc mediální smečky placené zásadně z peněz daňových poplatníků, jedno v které zemi. Tihle v praktickém světě celkem nepoužitelní lidé hravě vytvoří světový názor během pár minut, propojí téma s ošklivými pojmy typu “ku-klux-klan” nebo “vražda” a “černoch” a odvysíláno ve správný čas správným tónem, je tu likvidace člověka lusknutím několika písmenek.

Svět náš vezdejší přichází o reálný základ, podstatná informace (znásilnění ženy) je odsunuta do pozadí (o tom není fajn mluvit, když byl pachatel černoch), a na stůl padají trumfy obhájců oběti, tedy nikoliv oné znásilněné ženy, ale světě div se, zločince bohužel v tomto případě černé pleti. Qui Bono, říkají latiníci.

O Neesona ani tak nejde, je to fajn herec a kus chlapa a s tímhle si poradí. Děsivá je rychlost a snadnost, s jakou lze z ničeho vyrobit kauzu a dehonestovat člověka, jak snadno se tito lidé dostávají k mediální i výkonné moci a jak úspěšně kolem sebe vykopávají obranný příkop a jak jejich počet neuvěřitelně roste. To vše bohužel za naše peníze.

Děsivé je plíživé vykořeňování lidí, snaha odtrhnout je od vazby k zemi, k místu, k domovu. Odstranit z nich jakoukoliv vazbu a tím i motivaci se o cokoliv zajímat a v důsledku taky svůj životní prostor chránit a když to bude třeba, i bránit. Budoucí válka v Evropě a možná na dalších místech bude důsledkem této hnilobné strategie, strategie krátkodobého zisku tzv. elitní společnosti (neziskovky, komise, úřady, ministerstva, státní média a spousta dalších).

Případ Liama Neesona je jen excelentní ukázkou jejich praktik. A s těmi je třeba bojovat při každé příležitosti, odmítat je a karikovat je. Je to dnes asi největší slabina naší společnosti, která nám, pokud ji nezvládneme ubojovat sami a včas, přinese boj úplně jiných rozměrů s úplně jiným nepřítelem.

Takže kdo to řekl první, že je Neeson rasista? Že nevíte? To nevadí, ve stínu první hajlující ruky byly ty ostatní hajlující ruky taky tak nějak “špatně” rozeznatelné. A nebo naopak: Dav hajlujících rukou ukryl tu první.

Tak kdo?

JURUTKA

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2019: *****

František Šmíd 600,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč

Celkem za měsíc: 6 238,00 Kč
Vybráno 17.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 214 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
26 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.