NEESON
6.2.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Liam Neeson je rasista. Kdo to řekl první?

Sdílejte článek:

PAVEL JURUTKA

V davu sedmi a půl miliardy lidí je jeden docela bílý muž (budiž mu to přítěží) prokázaný rasista. Vzal si mikrofon a řekl tak nějak všem, že chtěl zabít černocha. Kdysi. Trochu. Možná…

Neesonův příběh nemá žádý brutální ani ošklivý reálný výsledek, on dokonce nemá vůbec žádný výsledek. Neeson nikoho nezabil, ani nezbil a dokonce ani nikomu nevynadal. Vlastně neudělal vůbec nic. Jen podle svých slov reagoval na znásilnění své kamarádky černochem tím, že chodil týden po ulici s obuškem v kapse a chtěl údajně zabít černocha. Považuje své tehdejší jednání za pudové, mylné a chybné a veřejně se za ně omluvil a distancoval se od něj. Potud fakta.

A přesto, že nic neudělal, byl označen za rasistu. Kdo to řekl? Kdo měl tu sílu a přes britská média ho takto označil a tím udal tón celé kauze?

Neeson to asi nemusel říkat veřejně, ale to není teď podstatné. Podstatná je reakce spousty těch, kteří jediní vědí, jak se má správně žít a okamžitě ohlodají na kost každého, kdo jim spadne na jinak čisťounkou pracovní desku. Na Neesona se snesla vlna brutální internetové a mediální kritiky a je z něj rasista. Jak snadný výdělek pro hatefree moderátory, komentátory, celebrity a všechny jiné -ity a pochopitelně množství internetových trolů.

Mám pocit, že je to jenom chlapík, kterej se kdysi naštval (a oprávněně) a asi opravdu chtěl někomu nakopat zadek. Nic hezkýho, ale upřímně, tohle se stane většině chlapů (a buďme gender korektní – i žen) v životě mnohokrát a z různých důvodů, každou chvilku by někdo někoho nakopal za chování v autě, předbíhání, za kecy, za kdeco. A ve hře bylo cosi opravdu hnusného – znásilnění.

Na první pohled mikro kauza ukazuje hrůzu a moc mediální smečky placené zásadně z peněz daňových poplatníků, jedno v které zemi. Tihle v praktickém světě celkem nepoužitelní lidé hravě vytvoří světový názor během pár minut, propojí téma s ošklivými pojmy typu “ku-klux-klan” nebo “vražda” a “černoch” a odvysíláno ve správný čas správným tónem, je tu likvidace člověka lusknutím několika písmenek.

Svět náš vezdejší přichází o reálný základ, podstatná informace (znásilnění ženy) je odsunuta do pozadí (o tom není fajn mluvit, když byl pachatel černoch), a na stůl padají trumfy obhájců oběti, tedy nikoliv oné znásilněné ženy, ale světě div se, zločince bohužel v tomto případě černé pleti. Qui Bono, říkají latiníci.

O Neesona ani tak nejde, je to fajn herec a kus chlapa a s tímhle si poradí. Děsivá je rychlost a snadnost, s jakou lze z ničeho vyrobit kauzu a dehonestovat člověka, jak snadno se tito lidé dostávají k mediální i výkonné moci a jak úspěšně kolem sebe vykopávají obranný příkop a jak jejich počet neuvěřitelně roste. To vše bohužel za naše peníze.

Děsivé je plíživé vykořeňování lidí, snaha odtrhnout je od vazby k zemi, k místu, k domovu. Odstranit z nich jakoukoliv vazbu a tím i motivaci se o cokoliv zajímat a v důsledku taky svůj životní prostor chránit a když to bude třeba, i bránit. Budoucí válka v Evropě a možná na dalších místech bude důsledkem této hnilobné strategie, strategie krátkodobého zisku tzv. elitní společnosti (neziskovky, komise, úřady, ministerstva, státní média a spousta dalších).

Případ Liama Neesona je jen excelentní ukázkou jejich praktik. A s těmi je třeba bojovat při každé příležitosti, odmítat je a karikovat je. Je to dnes asi největší slabina naší společnosti, která nám, pokud ji nezvládneme ubojovat sami a včas, přinese boj úplně jiných rozměrů s úplně jiným nepřítelem.

Takže kdo to řekl první, že je Neeson rasista? Že nevíte? To nevadí, ve stínu první hajlující ruky byly ty ostatní hajlující ruky taky tak nějak “špatně” rozeznatelné. A nebo naopak: Dav hajlujících rukou ukryl tu první.

Tak kdo?

JURUTKA

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 17 966,00 Kč
Vybráno 51.33%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 311 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
26 komentářů