bartosantifa
14.5.2021
Kategorie: Politika

Leze to z nich pomalu, ale leze …

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝJednotlivé předvolební výzkumy varují. Vedou v nich Piráti společně se STAN. Přestože si o poctivosti těchto průzkumů veřejného mínění můžeme myslet své a je velmi jednoduché je připravit tak, aby pro zadavatele dopadnuly ,,správně a pozitivně“, přesto je třeba zbystřit a uvědomit si, že jejich medializované výsledky mohou ovlivnit veřejnost.

Nesmíme je podceňovat, zároveň si musíme říct, co by se dělo, kdyby to vše tak dopadlo. A také je třeba sledovat vývoj chování ostatních stran, které jsou ochotné spolupracovat na povolebních koalicích a za jakých podmínek. Obrovský vykřičník svítí u Pirátů. Přestože se snaží obrušovat hrany skrývaných představ o svém budoucím možném vládnutí, na povrch prosakují možné varianty toho, co by způsobilo, kdyby dredovatý Bartoš se zkušenostmi z Antify usednul na premiérské křeslo. Piráti mají mnoho plánů, které budou chtít uvést do praxe. Řadu z nich považují lidé za pouhé spekulace, protože si myslí, že ani není možné, aby to někdo myslel vážně. Jenže je třeba si uvědomit, kolik věcí, které jsme do nedávna považovali za neměnnou konstantu spojenou s našimi životy, po několika měsících vzalo za své. Přidejme k tomu to, s kým Piráti sympatizují a co je to za šílence ochotné kvůli svým vizím zlikvidovat naše standardy a dokonce i životy. Připomeňme si, že vzestup politické strany z nuly až na vrchol stojí obrovskou sumu peněz a ptejme se, kde ji Bartoš vzal. Možná by to i naznačilo, kterým směrem nasměruje svou pirátskou loď.

Pirátské strany v Evropě jsou na rozdíl od naší za zenitem. U nás se však zachytila a oslovuje především mladé. Aby ne, když jim dává naději v tom, že jim ulehčí absolvování škol. Když budete chtít zaujmout automobilové příznivce, uvolníte rychlostní limity, snížíte výši silničních daní a povolíte technické přestavby. Neradujte se, to je jen příklad, nikoliv reálná snaha kohokoliv, bohužel. Když budete chtít oslovit mladou generaci, slíbíte jim zrušení maturit, zjednodušení vysokoškolských zkoušek a zlegalizujete jim jointy. Nepodceňujme všechny mladé, některým dojde, že právě toto je na život zrovna nepřipraví, nicméně víme, že Piráti jsou často bývalí počítačoví fandové, z nichž se etablovali pozdější hackeři hudby, filmů, her a programů, takže nějakou tu poctivost směřovanou ke kvalitnímu životu a vzdělání nečekejme. A přidáme li rebelantství čišící z hlavních představitelů strany, kdy tři hlavní tváře lemují účesy z roku raz dva a naopak protikladem je místopředsedkyně s klučičím projevem, je tu další impuls pro mladé, kteří v nich vidí změnu proti standardním a usedlým politikům. Obliba Bartoše v extravagantní módě a často se za ním objevující divoké až satanistické symboly poté dokreslují osobnost adepta na Strakovku, který se ještě nedávnou pohyboval za hranou zákona. Nyní chce vládnout.

Piráti jen postupně uvolňují informace o tom, co plánují. Často se omílá téma daní. Ta jednoprocentní z ceny nemovitosti není úplně jejich výmysl, o to je to horší. Je to představa šílence Schwabeho a vedení Evropské unie, kterou by Piráti jen rádi uvedli do praxe. Má způsobit převzetí Vašich domů a bytů zpět do vlastnictví státu, potažmo EU a okradení Vás o Váš majetek. Třistanásobné zvýšení této daně je totiž naprosto finančně nereálné utáhnout. Takže každá strana, která se tomu nevzepře, je nevolitelná. Řeči o tom, že by se jednalo pouze o komerční nemovitosti, jsou i tak naprosto nepřípustné, protože i toto navýšení by znamenalo často buď likvidaci dosud přeživších firem, tak i zdražení služeb a zboží těch, které by to ustály. Takže by se to dopadlo na každého z nás. Uvědomte si, že by se to dotknulo jak obchodů, tak i továren, parkovacích a skladovacích prostorů, dílen, malých provozoven. Navíc by velká část vybraných peněz končila v díře, kterou Brusel je. Tam v úřadech EU by samozřejmě extrémně stoupnula životní úroveň, která je už beztak vysoká.

Zvyšování daní nemovitostí je však jen špička ledovce, podobné plány se týkají daní ze zisku, mezd a v podstatě každé další činnosti. Myslet si, že by šlo o přechodné období potřebné k zalátání děr ve státním rozpočtu, je naprostý nesmysl. Piráti si chtějí hrát na Jánošíky, kteří budou bohatým brát a chudým dávat. Přitom z těch schopných udělají žebráky a u lemplů budou napomáhat k lehkému žití. To se mladým a nízkopříjmovým líbí, jenže je to k ničemu nemotivuje. K ,,progresivním“ plánům můžeme přiřadit ještě genderové zhovadilosti, ekologické zrůdnosti, které můžeme pozorovat u pražského řádění moravského přivandrovalce Hřiba, zahraniční politiku směřovanou k totálnímu liberalismu podobnému socialismu s nelidskou tváří, samozřejmě ultralevicovou. Na místě je tedy se ptát, proč těmto neomarxistům tolik podkuřují kdysi pravicové strany. Cítí v tom snad svou jedinou šanci dostat se ke korytu? A proč je preferují občané nadávající na éru socialismu, když se k němu obloukem vrací?

Rakušan a STAN se stali blízkými partnery Pirátů pro blížící se volby a pozvedli jim preference. Ne o moc, samotní jsou nevolitelní, ale i tak kdysi zástupci pravice přešli na opačnou stranu. I to je varováním. Alexandra Udženija z ODS volá po ekologické koncepci strany a podbízí se tak jak EU, tak opět Bartošovi & spol. Kdysi hrdý modrý pták stává dalším podlézajícím elementem naší politiky. Topka by s Piráty šla hned, jen narazila na to, že má ve svých řadách staré struktury typu Kalouska (kníže nevadí, ten byl i u Zelených). Kalousek se tedy stáhnul, brousí si zuby na Hrad a zároveň by Pirátům překážel stejně, jako třeba Pospíšil. Toho se zase zbavili v Praze. Pekarová Adamová bez náležitého charakteru teď mluví za koalici Spolu nejčastěji a umetá cestičku do vlády pro celou koalici. Fiala je v závětří, moc nahlas vykřikoval, že chce být premiérem. Strategie je jasná. Nabídnout se Pirátům do vládního slepence po volbách. Takže pozor na vše výše uvedené. To nejsou spekulace, to je realita, které můžeme ještě zabránit. Bohužel Babiš, Faltýnek, Schillerová a pár dalších jeho věrných nechápou, že by měli odejít a umožnit ANO jít lepší cestou. Tím uzavírají možnost změnit rozdělení politické scény. Pravicoví voliči se musí stmelit, zapomenout na zášť a uvědomit si, že ODS, Topka a KDU-ČSL už nejsou hrdá pravice, ale jde o středolevé řiťolezce. Je to smutné, ale až tam jsme to dopracovali.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Mojmír Prokop 1000,- Kč, Anonym 100,- Kč, Jiří Peterka 1000,- Kč, František Sous 200,- Kč, Renata Doležalová 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Otakar Ježek 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 622,48 Kč
Vybráno 44.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 026 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (37 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...
118 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)